Salon Banyo Mutfak Alçıpan Asma Tavan Modelleri

  • salon alçıpan asma tavan modelleri,
  • banyo alçıpan asma tavan modelleri,
  • mutfak alçıpan asma tavan modelleri,

Çağdaş mimaride inşa edilmiş binalarda; ısıtma, havalandırma, aydınlatma, akustik, yangın dedektörleri, güvenlik kameraları bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu tür sistemlerin kullanımı ayrıca estetik olarak istenmeyen bir görüntü kirliliği yaratır.

Estetik sorunlardan kaçınmak için normal tavandan daha düşük bir seviyede yeni bir tavan inşa edilmeli ve istenmeyen görüntüleri gizlemelidir. Asma tavan, normal tavanın altındaki tavandan asılarak oluşturulan sistemdir. Konut ve endüstriyel binalarda asma tavan kullanılmasını gerektiren durumlar şunlardır;

Salon alçıpan asma tavan modelleri

asma tavan bağlantı elemanları mimari olarak mekanlara estetik bir görünüm kazandırmak için,

asma tavan ünitesi fiyatı Tavanın çok yüksek olduğu yerlerde tavan yüksekliğini biraz düşürmek için,

asma tavan cam yünü fiyatları Sesin önemli olduğu yerlerde akustik değerleri düzenlemek,

asma tavan çeşitleri Estetik ve dengeli bir aydınlatma oluşturmak için,

asma tavan dekorasyonu Isı ve ses yalıtımı sağlamak için gerektiğinde,

asma tavan dekoru Tesislerde boru, kanal ve kabloları gizlemek için ısıtma, havalandırma, elektrik vb.

asma tavan ev modelleri Tavanda kullanılması gereken havalandırma, aydınlatma armatürü, yangın sprinkleri, kamera vb. Tavan aksesuarları, estetik olarak tavana monte edilmiş olarak kullanılır.

Binalarda kullanılacak asma tavanların amacına uygun olarak yerleştirilmesi görevlerini yerine getirmek için; aşınma, nem, titreşim, sıcak ve soğuk, güneş zararlı ışınlardan etkilenmez, temizlenmesi kolay, hafif, yangına ve aşınmaya karşı dayanıklı, gerekirse sökülüp takılabilir. şartlar gerekli.

Asma tavanlar, konutlar, endüstriyel tesisler, sinemalar, tiyatrolar, hastaneler, konferans salonları, mağazalar, ofisler, kapalı spor salonları, kapalı yüzme havuzları, otobüs terminalleri, yakıt istasyonları, bankalar vb. Yaygın olarak birçok yapıda kullanılır.

METAL TAVAN SİSTEMLERİ Banyo alçıpan asma tavan modelleri


Metal asma tavanların farklı amaçlarla yaşam alanlarına aktarılmasında fonksiyonel bir aksesuar olarak kullanılması da çeşitliliği beraberinde getiriyor. Estetik olmanın yanı sıra binaya uygulanacak asma tavanlar;

Dayanıklı olmalı, iyi ses ve ısı yalıtımı sağlam, neme dayanıklı, çeşitli kimyasal maddelere dayanıklı, gerektiğinde temizlenmeli ve farklı fonksiyonel birimlerin kullanılmasına izin vermelidir. Asma tavanların yapımında, sahaya özgü gereksinimler ve beklentiler detaylandırıldıktan sonra uygun asma tavanlar seçilmelidir. En yaygın kullanılan metal tavan sistemleri türleri aşağıdaki gibidir.

asma tavan şirketleri Alüminyum Asma Panel Tavanlar: Metal asma panel tavan sisteminde, paneller rulo şeklinde yöntemle minimum 0,5 mm kalınlıkta tam sert metal levhalardan üretilmektedir. En yaygın kullanılan panel ebatları 85, 100, 125, 200 mm genişliğinde ve 6 m uzunluğundadır. Panel üretici firmalar bu ölçümlerden farklı olarak proje ve sistemlerinde üretim yapabilirler.

Panellerin yüzeyleri elektrostatik toz boyama yöntemi ile istenilen renkte boyanabilir ve düz, delikli veya kabartmalı olarak yüzey işlemine tabi tutulabilir. Alüminyum asma panelleri dar ve geniş derzlerde veya kuyruklarda üretilmektedir.

Mutfak alçıpan asma tavan modelleri

asma tavan firmaları istanbul Metal Asma Kaset Tavanlar: Metal asma kaset tavan sisteminde kullanılacak kasetler en az 0,5 mm kalınlıkta tam sert metal plakalardan kalıp presleme yöntemiyle üretilir. Uygulamalarda yaygın olarak kullanılan kaset boyutları 300×300, 300×600, 600×600, 600×1200 mm’dir.

Üretici firmalar proje ve sistemlerinde bu önlemlerden farklı üretimler yapabilir. Panel sistemlerinde olduğu gibi, kaset yüzeyleri elektrostatik toz boya ile istenen renkte boyanabilir ve düz, delikli veya kabartmalı gibi yüzey işlemlerine tabi tutulabilir.

Metal asma kasetleri, kullanılacak taşıyıcı sistemin görünüp görünmemesine bağlı olarak üretim planlandıktan sonra monte edilir. Metal asma kasetli tavanlar iç mekan kullanımı için uygundur. Isı ve ses yalıtımı istendiğinde, kaset üzerine ısı veya ses yalıtımı malzemesi yerleştirilerek monte edilebilir. Kaset boyutlarına uygun aydınlatma, ses sistemleri vb. estetik görünüm geliştirilebilir. Tavanda kullanılan kasetler, kolayca çıkarılabilecekleri tavanın arkasına kolay erişim sağlar.

AHŞAP TAVAN SİSTEMLERİ
Ahşap asma tavanların konstrüksiyonunda masif, doğal ahşap kaplama MDF ve laminat kaplama MDF panellerden yapılmıştır ve dekoratif görünüm açısından da bir fark yaratır. Tiyatro, ahşap malzemenin akustik özelliklerinden dolayı konferans salonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com