Salon Düzenleme İpuçları

Bir oturma odasını dekore etmek, küçük ya da büyük bir yaşam alanına sahip olup olmamanız zor olabilir. Dekorasyon ve düzenlemeden bahsedersek, her iki mekan türü de farklı işlemlere ihtiyaç duyar. Evinize zaten ürün satın aldıysanız, endişeleneceğiniz bir sonraki şey düzenlemedir. Fakat hala bir şeyler almayı planlıyorsanız, önce almadan önce düzenlemeyi düşünün. Bir oturma odası düzenlemesi, yaşam alanınız için iyi bir aura yaratacağı için önemlidir. Ayrıca yaşam alanınızı daha davetkar ve misafirperver hale getirebilir.

 • salon yerleştirme programı,
 • l salon eşya yerleştirme,
 • l salon nasıl yerleştirilir,
 • dikdörtgen salon nasıl yerleştirilir,
 • salonumu nasıl güzelleştirebilirim,
 • salon yerleştirme modelleri
 • salon nasıl düzenlenir
 • dikdörtgen salon koltuk yerleştirme

Bu nedenle, mobilyalarınızı ve mobilyalarınızı oturma odasında nasıl düzenleyebileceğiniz konusunda sorun yaşıyorsanız, bunun nasıl yapılacağı hakkında size bazı ipuçları veriyoruz. Ancak ondan önce, sadece mobilyaların değil, aynı zamanda oturma odasındaki diğer şeylerin de önemli olduğunu unutmayın. Duvar dekorasyonu ve masa düzeni bile önemlidir. Şimdi aşağıda sizin için sahip olduğumuz ipuçlarının geri kalanını okuyun:

düzenleme-oturma odası-ipuçları

 1. Salonunuzun boyutunu öğrenin.

Bilmeniz gereken ilk şey oturma odanızın büyüklüğüdür. Bu, içine yerleştirmeyi düşündüğünüz mobilyaların sığıp sığmayacağını kontrol etmenize yardımcı olabilir. Alan için çok büyük olmamalıdır. Ayrıca, satın alımlarınızı zorla getirip getirmeyeceğinizi kontrol etmek için kapıyı ve diğer girişleri kontrol etmek isteyebilirsiniz.

 1. Alanınızı bölün.

Büyük bir odanız varsa, iki alan oluşturarak alanı bölün. Ana oturma odasını sabitlemek ve insanlara ana yaşam alanınızın nerede olduğu fikrini vermek için bir halı veya bir alan halısı yerleştirebilirsiniz. Kanepenin bölme üzerinde çalışmasına izin verin, arkasına doğru bakmasını sağlayın. Sonra da bazı koltukların bulunduğu farklı bir alan yaratın. Bu alanla ana oturma odanız arasında bir yol olduğundan emin olun.

 1. Farklı mobilya boyutlarını ve stillerini karıştırın.

Kanepe için aynı boyutlarda bir oturma odası sıkıcı ve monoton görünüyor. Bu nedenle, çeşitli boyutlarda mobilya yerleştirirseniz daha iyi olur. Bu, aynı odada farklı birimler oluşturarak alanınıza görsel ilgi katacaktır. Ayrıca içine osmanlılar ve diğer mobilyalar ekleyebilirsiniz. Takım halinde mobilyalar almanın yanı sıra, karma ve uyum için farklı mobilyalar elde etmeye çalışabilirsiniz.

Yaşam alanının birbiriyle konuşabileceğiniz bir yer olduğunu unutmayın. Böylece, kullanıcıların konuşurken birbirleriyle yüzleşebilecekleri şekilde düzenleyin. Oturma odasında birden fazla oturma alanınız varsa, diğer oturma odasına otururken bile insanların konuşabildiğinden emin olmak için diğer alandan çok uzak olmayacağını görmelisiniz.

Oturma odanızdaki eşyalar, benzer şekil, renk ve stile sahip olanları seçerek birbirleriyle görsel ilişki kurabilir. Bu oturma odanızda denge yaratacaktır. İki denge şekli vardır: simetri ve asimetri. Simetriden bahsettiğimiz zaman, düzen duygusu dikkate alınarak aynı şeyleri yerleştiriyorsunuz. Eşleşen kanepeler, sehpalar ve lambalar gibi eşleştirme öğeleri kullanacaksınız. Asimetri için, farklı tasarımlara sahip iki lamba veya farklı boyutlarda iki vazo gibi farklılıkları olan öğeleri yerleştirebilirsiniz.

 1. Ölçek düşünün

Oturma odanızın düzenlemesi her zaman ölçeği not etmek zorundadır. Küçük bir oturma odanız varsa, küçük bir alanda hacimli görünmeyecek şekilde loveseats veya kanepe yerine sandalye kullanmayı deneyebilirsiniz. Mobilyalar dışında, yerleştirdiğiniz dekorasyona da bakmalı ve boyutlarını düşünmelisiniz.

Oturma odanızda farklı oturma alanları yaratabileceğinizi belirttik. Pencerenin yanında bir yer olabilir. Bu, güneş ışığından iyi aydınlatılmış güneşli köşeniz olabilir. Tahta oyunlarının oynanabileceği bir yer ve diğerleri gibi etkinlik alanları da yapabilirsiniz. Ayrıca cumbalı pencerenin yanında epey bir nokta olabilir.

 1. L şeklinde düzenleyin.

Bu bir oturma odası için en yaygın düzenlemedir. Kanepe ve oturma yeri, ortada bir sehpa ile L şeklinde düzenlenebilir. Bu, konuşmalar için iyi olabilmesi için geniş bir alanda mobilya düzenlemenin ideal bir yoludur.

 1. Bir odak noktası var.

Oturma odanız için her zaman bir odak noktanızın olması tavsiye edilir. Şömine ya da televizyonunuz olabilir. Ayrıca duvara bir resim koyabilirsiniz. Üçgenin tepesinde üzerlerinde bazı hayati unsurların bulunduğu üçgenlemeyi düşünmeye çalışın. Örneğin, üzerine iki yan sehpa yerleştirilir. Üst ortada bir duvar resmi yerleştirin. Üçleme akılda tutulması ile iyi bir odak noktası olabilir.

 1. kilim kullanın

Alan kilim belirli bir nokta için bir birlik yaratmada iyidir. Bu, mobilyalarınızı bir arada görünmelerini sağlar. Alan kiliminiz tüm mobilyaları içerecek kadar büyük değilse endişelenmeyin. Mobilyaları üzerine yerleştirin ve halının bir kısmına değeceğinden emin olun.

Bir oturma odasını düzenlemek hem eğlenceli hem de zor olabilir. Ancak, eviniz için doğru şeyleri alacağınızdan emin olmalısınız, böylece düzenlenirken iyi görünebilirler. Bu yüzden mobilya ve diğer süslemeler almadan önce düzenlemeyi düşünmeniz gerekiyor. Oturma odasına yerleştirildiğinde nasıl görüneceğini hayal etmeye çalışın. Yaşam alanınıza uygun bir ışıklandırmayı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com