Salon İçin Asma Tavan Modelleri

 • led ışıklı asma tavan modelleri,
 • salon alçıpan asma tavan modelleri,
 • asma tavan spot modelleri,
 • yeni asma tavan modelleri,

Kapalı tavan fikirleri  – Evinizin her odasında her zaman oturma odası, yatak odası, yemek odası; Evet! Bu tavan. Maalesef, çoğu ev sahibi, onu süslemeyi hak etmediğini düşünüyor çünkü insanlar bunu farketmeyecekler. Gerçek şu ki, şık örtülü tavan fikirlerinden birini kurmak ev iç tasarımınızın görünümünü iyileştirebilir.

Kapalı tavan, odaya bir facelift vermek için uygun bir yol olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Çok çeşitli tavan malzemeleri, ev iç tasarımınızın tarzından ödün vermeden tavanı yenilemenizi sağlar.

Hala en şık kapalı tavan fikirlerini arıyorsanız, yalnızca bu makaleyi okumanız gerekir.

Neden tavanı yapmak zorundasın?

Birçok ev sahibi, kablo tesisatı, sıhhi tesisat ve diğer yardımcı programları kurar ve nerede saklanacaklarını bulmaları gerekir. Misafirlerine maruz kalmalarını sağlamak kesinlikle iyi bir fikir olmayacak. Bu nedenle genellikle tavana gizlerler.

Asma tavan gibi bazı kaplamalar, teli sabitlemeniz gerektiğinde tavandaki kusurları gizlemenize ve kolay erişim sağlamanıza izin verir. Diğer bazı tavan örtüleri akustik gürültüyü azaltır.

Süpürgelik, duvar kağıdı veya diğer ev geliştirme malzemelerinin aksine, tavan örtülerinin bakım gerektirmemesi gerekir. Hala birinci sınıf koşullarında oldukları sürece düzenli olarak değiştirilmesi gerekmeden konuklarınızı etkileyecektir.

led ışıklı asma tavan model Fikirleri

 • Evinizin tarzı nedir?
 • Odanın ne olmasını istiyorsun?
 • Odaya hangi renk hakimdir?

Belki de tavanı kapatmaya karar verdiğinde bu sorular aklına gelir. Ancak, henüz kararınızı vermediyseniz, bu kapak tavan fikirleri bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

1. Dekoratif salon alçıpan asma tavan modelleri,

Düşen tavan, boru veya kablolamada bir sorun olması durumunda asıl tavana kolay erişim sağlaması nedeniyle tavan örtüsü için mükemmel bir seçim olabilir. Sadece bazı panelleri yukarı kaldırmanız ve işiniz bittiğinde tekrar ilk konumlarına bırakmanız gerekir.

Sahte teneke tavan döşemesi düştü tavan yapımında kullanılan malzemelerden biridir. Bu fayanslar, her karonun yüzeyine kabartmalı ayrıntılı desenler sunarak evinizin odasına zarif bir görünüm kazandırır.

Pirinç kaplama çok iyi Victoria ya da steampunk tarzı için uygundur, ancak fayans minimalist görünüm tapınma eğiliminde modern bir evde monte edilirse biraz garip olacaktır.

Artıları:

 • Ayırt edici desenler insanların dikkatini çekebilir. Evi satmak istediğinizde potansiyel alıcılar elde etmek için karoların üzerinde kabartılmış zarif desenlerden yararlanabilirsiniz.
 • Bir yuva yumurtasına sahip olabilirsiniz, çünkü bu suni kalay karoları gerçeklere göre daha ucuzdur.

Eksileri:

 • Diğer düşmüş tavanlarda olduğu gibi, sahte teneke tavanlar da oda alanını azaltabilir ve bir şekilde odayı sıkışık gösterebilir.
 • Sahte teneke tavanlar, gerçek tavanlar kadar dayanıklı değildir.

2. asma tavan spot modelleri,

Asma tavan olarak da bilinen asma tavan, gerçek tavan değildir. Sadece asıl olanın altına monte edilen ilave bir tavandır.

Asma tavan adı, çok iyi monte edilme şeklini gösterir. Asma tavan, üstlerindeki asıl tavandan asılan hafif metal ızgaralarla desteklenen birkaç kare panelden oluşur.

Bu beyaz tavan karoları yeşil duvara çok yakışıyor. Beyaz, çok yönlü bir renktir, yani herhangi bir rengi tamamlar. Ancak bu ince oyulmuş desenlere bakın. Süpürgelik ve wainscoting gibi görünüyorlar. Bu nedenle, eğer temel tahta veya wainscoting yaparsanız, bu fayans bir kek üzerine krema olacaktır.

3. Strafor Tavan Fayansları

Kendin yap projelerinde iyi değilsen veya onlar senin çay bardağın değilse, tavan kapağını takmak zor ve zor olacaktır. Bununla birlikte Strafor tavan döşemeleri, terletmeden takmanızı sağlar. Konuklarınız etkilenecek ve tavanın bir profesyonel tarafından monte edildiğini düşünecek.

Bu beyaz strafor tavan, güzel doğanın resmini çekmek için titizlikle tasarlanmıştır. Beyaz duvarları güzel bir şekilde tamamlar. Beyaz dekoratif lamba, tavan döşemelerinin arasına zarif bir şekilde oturur ve tavan döşemeleriyle birlikte, odayı çarpar.

Artıları:

 • Köpük, yalıtım kabiliyeti ile bilinir. Soğuk mevsimlerde sıcak kalabilmeniz için ısının geçmesini engelleyebilir. Isıtıcınızı çalıştırmanıza gerek yok ve sonunda daha fazla para tasarrufu yapabilirsiniz.
 • Strafor tavan döşemelerinin montajı kolaydır. Hatta DIY’de bir acemi için en iyi seçimdir.
 • Kendinizi süsleyebilecek geniş bir dizi zarif desen sağlarlar.
 • Rengin ihtiyaçlarınıza uygun olmadığını düşünüyorsanız, kolayca boyanabilir.

Eksileri:

 • Strafor tavan karoları genellikle bir kol ve bir bacak maliyeti.
 • Yanmaya eğilimlidirler. Ev yandığında, bu tavan örtüsü yangını tetikleyebilir ve daha da kötüleştirebilir.

4. Metal Tavan Fayansları 

Odanızı vurgulamak için uygun bir yol arıyorsanız, metal tavan döşemeleri en iyi seçeneğiniz olabilir. Sadece şu tavana bir bak. Rustik desenlerle zerafetin dokunuşunu arttırır. Tavan döşemelerinin rengi avize çok yakışır ve odaya romantik bir ortam katar.

Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, metal tavan döşemeleri de çeşitli avantajlar sunar. Onları, alçı tavanlar dahil diğer tavan döşemelerinden daha iyi yapan, dayanıklılıktır. Döşemeler metalden yapıldığı için daha dayanıklıdır. Banyoya yerleştirebilmeniz için nemi çatlamaz, çürütmez ve nemi emmezler.

Metal tavan döşemeleri istediğiniz renkte boyanabilir. Yanmaya eğilimli strafor tavan döşemelerinin aksine metal tavanlar yangına dayanıklıdır. Ayrıca, DIY projenizi keyifli hale getirerek, kolayca kurulabilirler.

 salon alçıpan asma tavan modelleri,
salon alçıpan asma tavan modelleri,

5. Tavan Grid Bırakın 

Hafif metal ızgaralara yerleştirilmiş düşmüş tavan döşemeleri, gerçek tavanın kusurunu gizleyebilir. Şimdi açılan tavan döşemelerinizi ızgara kapakları veya ızgara kalıpları takarak bir sonraki seviyeye taşıyın.

Temel kartınız için kurduğunuz kalıplara benziyorlar. Izgaraların kusurlarını örterler, ayrıca düşmüş tavanı vurgularlar, bu kahverengi düşmüş tavanlar gibi daha lüks görünmelerini sağlarlar.

Kahverengi ızgaralar odaya zarif bir dokunuş katar ve cilalı görünmesini sağlar. Izgaralar ayrıca kahverengi dolabın kalıplarını da tamamlar.

6. Asma Tavan

Asma tavan hiçbir zaman evinizin odalarını süslemek için uygun bir yol olmadı. Asma tavan döşemeleri çeşitli desen ve renklere sahip olduklarından daha tercih edilir hale gelir.

Bu tavan minimalist görünüme şık bir görünüm verir. Sade tasarım, diğer mobilyaları daha az önemli göstermeden odayı çok iyi tamamlar. Paneller beadboard panellerine benziyor. Böylece, bu tavan döşemeleri, alt duvarlar için boncuk panel paneller takarsanız da harika görünecektir.

Artıları:

 • Kurulumu kolaydır, kendiniz bile yapabilirsiniz.
 • Döşemeleri değiştireceğiniz takdirde çıkarması kolaydır.
 • Odanızı canlandırmanın uygun bir yolu.

Eksileri:

 • Bozulmaya eğilimlidirler.
 • Gerçekten sağlam değiller.

7. Bakır Tavan

Tıpkı steampunk tarzında bulduğunuza benzer şekilde bakır tavan takarak oturma odanıza endüstriyel bir görünüm katalım.

Bu tavan karoları sıradan olanlar değildir. Şu kabartmalı kalıplara bak! Çok sevimli ve lüks görünüyorlar. Aydınlatma üzerlerine biraz ışık tuttuğunda, tavanın her bir detayını vurgulayan altın ışık yaratarak daha muhteşem görünüyorlar. Beyaz ızgara pervazları, kontrast rengiyle görünür kenar çizgileri oluşturur.

Artıları:

 • Tavan döşemeleri, konuklarınızı büyüleyebilecek detay desenlerinden oluşur.
 • Tavan, oturma odanıza lüks bir dokunuş katar.
 • Bakır kaplama steampunk tarzı çok uygun.

con:

 • Izgara kalıplarının rengi tavanla tezat oluşturuyor. Tavanın lüks görünümünü artırmak için pervazların koyu kahverengi veya kahverengi tonlarında boyanması daha iyi olacaktır.
 • asma tavan avize modelleri
 • ev asma tavan modelleri
 • asma tavan led aydınlatma modelleri
 • plastik asma tavan modelleri
 • kartonpiyer asma tavan modelleri

8. Ahşap Tavan Panelleri

 asma tavan spot modelleri,
asma tavan spot modelleri,

Ahşap tavan panelleri bu odada çok güzel görünüyor. Evinize monte edilip edilmeyeceklerini ve odaya iyi uyup uymadıklarını hiç merak ettiniz mi?

İyi bir haber, sanatsal bir görünüm oluşturmak için bunları evinizin herhangi bir odasına kurabilirsiniz.

Ahşap tavan panelleri, 1 x 9 cm ebadında ince tabakalar halinde kesilmiş işlenmiş ağaçlardır. Kesildikten sonra, ahşap panellerde kalan su, fırında kurutularak azaltılır. Suyun azaltılması, kurulum sırasında meydana gelebilecek büzülmeleri önlemek için yapılır.

Ahşap tavan genellikle evinize doğal bir görünüm kazandırmak için doğal ahşapla boyanmıştır. Böylece herhangi bir evde kullanılabilir. Ne yazık ki, kurulum biraz zor olabilir, bu yüzden kurulumlarını yapmanız gerekebilir. Zor kurulumlara ek olarak, ahşap tavan panelleri alçı tavandan daha maliyetli olabilir.

9. Beyaz Tavan

Şık ve basit. Bu beyaz tavan döşemeleri, basit oda ve ofisler için müthiş bir süsleme olabilir.

Bu tavan döşemelerinin ayırt edici desenleri olmamasına rağmen, hala oldukları gibi muhteşem görünüyorlar. Ve elbette, şaşırtıcı olmak, fayansların ince oyulmuş desenler veya kabartma desenler tarafından boğulması gerektiği anlamına gelmez. Aslında, doğru ve donuk tavan döşemeleri, doğru yerlere yerleştirirseniz harika olabilir.

Bu karolar sadeliği nedeniyle sadece modern ev ve ofislere uyacak. Viktorya dönemine ait ya da Fransız country tarzı kullanan bir eve kurarsanız daha az şirin olurlar.

 yeni asma tavan modelleri,
yeni asma tavan modelleri,

10. Dil ve Yivli Tavan

Evinize klasik ve doğal bir görünüm kazandırmanın kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Bunu bir dil ve oluk tavanı deneyin.

Dil ve oluk tavan aslında ahşap tavanlar. Ahşap kaplamalarda, MDF’de ve masif doğal ahşapta üretilebilirler. Ahşaptan yapılmış olduklarından, tamamen doğal görünümlü bir ev için etkileyici olan odada sıcak bir ortam yaratırlar.

Dil ve oluk tavanı mükemmel bir ses yalıtımı sağlar. Ayrıca, odadaki mobilya ve demirbaşların diğer renklerini tamamlayabilmesi için seçtiğiniz herhangi bir renkte boyanabilir veya kapatılabilir. Ya da daha doğal bir görünüm için bu şekilde bırakabilirsiniz.

Ancak, dil ve oluk tavanı bir dezavantaj gerektirir. Paneller nem ve sıcaklıktan etkilenir. Nem nedeniyle kolayca zarar görebilirler.

11. Alçı Tavan

Alçı tavan, en uygun tavanlardan biridir, çünkü odanıza asla süslemeyecek ve lüks bir dokunuş katamayacak çok çeşitli tasarımlar sunar. Bu tür tavan genellikle şık tasarım kullanan sade bir odada kullanılır. Tıpkı bu oturma odası gibi.

Bu oturma odası, kahverengi, bej, beyaz ve altın gibi sade ve doğal renklerden oluşmaktadır. Tüm mobilyalar koyu renkler ve keskin şekiller ile basit kalır. Bu nedenle, odayı vurgulamak için dikdörtgen alçı tavan monte edilmiştir. Dramatik aydınlatmalar oluşturmak için LED aydınlatmaları asma tavanın arkasına yerleştirilmiştir.

12. Dağınık Asma Tavan

Birçok kişi modern oda için düz kaplı tavanı tercih ediyor çünkü düz tavanın odayı çekiştirebilecek şık bir tasarım sunduğunu düşünüyorlar. Neden alışkanlığı kırmaya ve odanızda iyi çalışıp çalışmadığını görmeye çalışmıyorsunuz?

Bu tavan panelleri afet bölgesi gibi görünüyor. İyi organize edilmemişler ve dikkatsizce bir deprem evi vurmuş, döşemenin yerine tavana dağınık bir görünüm yaratacak şekilde düzenlenmişler.

Fakat bu dağınık asma tavan plakalarına bakarsanız, ne kadar “dağınık” olduklarına şaşıracaksınız. Dağınık olabilirler, ama kesinlikle havalılar. Konuklarınız dikkat çeken tavandan etkilenecek.

Pro:

 • Dağınık kurulum odanızın serin görünmesini sağlar.
 • Odanızın daha küçük veya sıkışık görünmesini sağlar.

Bunlar şık ve yaratıcı  tavan fikirleri . Bazıları dostu, bazıları ise bir profesyonel tarafından monte edilmesi gerekiyor. Asma tavan stilini seçmeden önce, önce iç tasarımınızı düşünmelisiniz. Güvenli bahsiniz için, beyaz ve kahverengi kaplamalı asma tavan takmak isteyeceksiniz.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212