Salon Rafları ve Kitaplık Fikirleri

Günümüzün modern oturma odasında, raflar ve kitaplıklar depolamadan daha fazlasıdır. Oturma odanıza başka bir tasarım öğesi ekleme, dünyevi meraklarınızı sergileme ve belki de kitaplarınızı saklayabileceğiniz bir yer bulma fırsatlarıdır. Yerleşik raflardan hareketli raflara ve oda bölücülere kadar çeşitli raf seçeneklerinde gezinmenize yardımcı olmak için bu kapsamlı kılavuzu bir araya getirdik.

Birbiriyle uyumlu iki kitaplık, süreklilik yaratır ve geniş bir duvarı, kitapları, levrek çerçeveli sanatı saklamanıza, bitkileri eklemenize ve çeşitli bir görünüm için çömlekleri kümelemenize olanak tanıyan yeterli rafla doldurur. Çoğu zaman, daha kusursuz bir görünüm oluşturmak için yan yana oturacak ve hatta bazen birbirine geçecek şekilde tasarlanırlar.

Kitaplıkların hepsinin heybetli mobilya parçaları olması gerekmez. Şeffaf bir kitaplık şık bir şekilde minimaldir ve kitaplarınızı ve en sevdiğiniz tasarım parçalarını tam ekran olarak görüntüler. Sadece tüm etiketleri çıkardığınızdan emin olun.

Genellikle bir şöminenin etrafına inşa edilen veya odak noktası olarak kullanılan yerleşik raflar, kitaplardan sanata, televizyonunuz ve ses bileşenleriniz gibi medyaya kadar her şeyi barındıran oturma odası depolamayı dahil etmenin en sorunsuz yoludur.

Bir açık raf duvarıyla bir oda bölücü oluşturmak, oturma odası alanları arasında açık bir his bırakmaya devam ederken, alanları tanımlamanın harika bir yoludur. Yerden tavana bir seçenek, rafları odanın ortasında yüzdürmek için işe yarar, ancak daha kısa rafları yakındaki bir duvara da tutturabilirsiniz.

Modern Mobilya | YLiving

Kitaplık doğası gereği yapısaldır. Bu, bazı üreticilerin onlara mimari bir görünüm vermesi mantıklı. Kutunun dışında bir şey için dirsekli raflara sahip bu A-Frame’i düşünün.

Alçak ahşap bir bank, bir kitaplık, bir sehpa ve açık olduğunda misafirlerin oturması için ekstra bir yer görevi görebilir. Sonuçta, en iyi banklar bunun için değil mi?

Artless'tan SQ Yatak |  Yliving

Yüzer raflar, herhangi bir değerli zemin alanı kaplamadan raflarla dolu bir duvar eklemenizi sağlar. Klasik tek hareketli rafınız hoş bir minimalist dokunuş, ancak daha fazla yerleşik bir görünüm istiyorsanız, bunu da doğru yüzer raflarla elde edebilirsiniz.

Kitaplıklar sadece kitaplar için değildir. Ve oturma odanız kadar göze çarpan bir alanda olduklarında, onları yol boyunca aldığınız sanatı, çömlekleri ve diğer ıvır zıvırları sergilemenin bir yolu olarak kullanabilirsiniz.

Sığ bir raf veya çıkıntı, duvara yaslanmış birkaç iyi yerleştirilmiş çerçeveli sanat eseri ile bir galeri duvarına dönüştürülebilir. Katmanlı bir efekt oluşturmak için resim çerçevelerinin boyutlarını değiştirin.

Oprah’ın katılmak istemesini sağlayacak kitaplarla dolu yakışıklı, iyi donanımlı bir kitap rafınız var. sizin kitap Kulübü. Ve söz konusu kitapları hiç okumak istemezseniz, yakınlarda rahat bir koltuk, okuma lambası ve atıştırmalıklarla dolu güzel bir okuma köşesine sahip olmalısınız. Doğal olarak.

Edebiyat sevinciniz damarlarınızdan akıyor mu? Kitaplar kalbinizi atıyor mu? DNA’nıza yazılmış yazılı kelimeyi sevmek mi? O zaman muhtemelen bir kitap kulübüne katılmalısın. Ayrıca bu kitaplığı bir DNA zincirinin çift sarmalı şeklinde şekillendirin.

İkiye veya üçe katlanabilen ince, bağımsız kitap rafları size oyun oynama alanı sağlar. Özellikle bunlar, daha stilize bir görünüm için raflar arasında sağlam ön kısımlar gösterecek şekilde çevrilebilir.

Klasik bir kitaplık arıyorsanız, güncellenmiş bir stile sahip bir kitaplık bulmaya çalışın. Asimetrik bölücüler gibi küçük bir dokunuş, bir tasarım öğesine sahipken, bunları tipik kitaplığınızdan ayırır.

Yüzer raflar, özellikle onları sadece estetik nedenlerle kullandığınızda eğlenceli olabilir. Bunların bir veya iki tuhaf taklidi için yeterli yeri var. Belki de küçük bir bitki ya da rafine hazır olan şeylerden oluşan, son derece instagramlanabilir başka bir küratörlük.

Oturma odanıza raf eklemenin çağdaş ve minimalist bir yolu: eğimli raflar. Tasarımları, bağımsız kitap raflarının çoğu kadar depolama sağlamak için minimum zemin alanı ve duvar alanı kullanır.

Yüzer raflar harikadır, ancak onları düz bir şekilde yerleştirmek için uğraşmak zorunda değilsiniz. Bazı kitaplıklar, hala geleneksel bir tabana sahipken havada süzülüyormuş gibi görünen dirsekli kenarları ile her iki dünyanın en iyisini sunar.

İyi düşünülmüş bir renk şeması gerçekten bir kitaplığı birbirine bağlar. Siyah ve altın, asla gözden düşmeyen klasik bir görünümdür. Ahşap tonları gitmenin başka bir yoludur. Renk düzeninizi bulun ve buna bağlı kalın.

Etrafında Oluşan Yerleşik Ürünler

Yerleşik raflar, bir duvarda olabildiğince fazla rafa sahip olmanızı sağlar ve bazen bu, bir kapının etrafına inşa etmek anlamına gelir. Yukarıya raf eklemek, depolamayı en üst düzeye çıkarır ve geçiş alanlarının tanımlanmasına yardımcı olabilir.

Sizin İçin Çalışan Masa Rafları

İçinde bir masa bulunan bir kitaplığın olduğu bir çalışma alanına gizlice girin. Çoğu zaman, masalar, kitaplıklar ve hatta bazen credenza eklemenize izin veren modüler sistemlere sahip bir seçenek.

kaydırıcı

Modern kitap raflarının yalnızca kitapları barındırmak için tasarlandığını düşünüyorsanız, son zamanlarda Instagram, Pinterest veya bir tasarım dergisine göz atmadınız. Yalnızca “raf” trendi benimsenmekle kalmadı, aynı zamanda daha küçük alanlarda daha verimli yaşayan insanlar, depolama alanları anlamına geliyor ve içinde sakladıkları – genellikle sergileniyor – yerlerinin geri kalanı kadar iyi tasarlanmış olmalı. Sanattan çömlekçiliğe, bitkilere, kitaplara ve daha fazlasına kadar her şey bu raflarda bitiyor. Yani tüm bunlara ve tarzınıza uyan bir şey isteyeceksiniz.

Oturma Odası Fikirlerine Geri Dön

Daha fazla oturma odası aydınlatma fikri için Pinterest’teki favorilerimizi takip edin:

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219