Shutterstock 3d duvar kağıtları

shutterstock 3d duvar kağıtları İç mekandaki 3 boyutlu duvar kağıtları, duvarlar ve tavanlar için kullanılan çok güzel bir dekorasyon türüdür.3d modern duvar kağıtları, Odayı orijinal, rahat ve aynı zamanda ferah kılan oldukça geniş bir renk, desen ve doku çeşitliliğine sahiptirler. Bu yazıda, piyasada bulunan çeşitli 3 boyutlu fotoğraf duvar kağıtlarını ele alacağız. Ayrıca, bu malzeme ile oda tasarlamayı öğreneceksiniz.

İç mekandaki 3B duvar kağıtları ve avantajları

3D Fotoğraf duvar kağıtları, geniş formatlı görüntülere sahip tuvalleri temsil eder ve kişinin resmin tüm hacmini düz bir yüzeyde hissetmesini sağlar.3d modern duvar kağıtları Onların yardımı ile herhangi bir daire benzersiz olacaktır. Bu tür bitirme işleminin temel avantajı, sonsuz derinlik alanı sağlama ve düzenin eksikliklerini gizleme yeteneğidir (dar koridoru genişletmek, odadaki alçak tavanları “yükseltmek” vb.).

Bir iç mekandaki 3B duvar kağıtları, işlevsel bölgelerdeki alan bölüşümlerinde sıklıkla kullanılır. Fotoğraflarda, mutfaktaki yemek alanında kendileri tarafından dekore edilmiş duvarı ve diğer seçenekleri görebilirsiniz. Sıradan duvar kağıdının aksine, son derece dekoratiftirler ve gerçeklik yanılsamasını yaratırlar. 3D Fotoğraf duvar kağıtları uzun ömürlüdür (10 yıla kadar), nemden, sıcaklık değişimlerinden korkmazlar, havadan iyi geçerler ve çevre dostu malzemelerden üretilirler.

Dezavantajlara gelince, bazı modellerin yapıştırılması uzmanlar gerektirdiğinden kurulum zorluğuna atfedilebilir. 3D fotoğraf duvar kağıtları, geleneksel duvar kağıdının fiyatını aşan oldukça yüksek maliyetlidir, ancak bu, çok sayıda avantajla tamamen haklıdır.

Pek çok dekorasyon malzemesi türü gibi, çeşitli odaların iç kısımlarındaki 3D duvar kağıtları hem duvarları hem de oldukça etkileyici görünen tavan yüzeyini süsleyebilir.

Duvarların dekorasyonu için her türlü fotoğraflı duvar kağıtları ortaya çıkabilir. Odayı genişletmek gerekirse, duvarlar için duvarın panoramalarını uygulamak uygun olur. Duvarlar için 3B duvar kağıdı, bir çizim odasını, bir çocuk odasını ve bir yatak odasındaki duvarlar için güzel duvar kağıdı 3B’yi mükemmel bir şekilde dekore etmeye yardımcı olacak renklerin görüntüsü, atmosferi sıcak ve romantizmi dolduracaktır. Aşağıdaki fotoğraflarda, fotoğraflı duvar kağıtları ile iç dekorasyonun güzel örneklerini göreceksiniz.

Tavan için 3B duvar kağıtları

Tavan için 3B duvar kağıtları, iç mekanda alışılmadık ama etkili görünüyor. Çoğu durumda, yapıştırma üzerine çalışmak, kendi başınıza yapmak oldukça zor olduğu için deneyimli uzmanlara emanet edilir. En ufak bir hatayla (ancak, tıpkı duvara monte edildiği gibi) yapıştırılan tavan duvar kağıtları 3D, çekiciliğini tamamen kaybedebilir. Panoramik görüntülerin bir odanın tüm yüzeylerini kaplayarak sonsuz derecede “derin” bir alan oluşturduğu seçenekler vardır.

Bu tür dekorasyonların çeşitliliği çok fazladır. Alanı genişleten 3B duvar kağıtları birçok farklı görüntüye sahip olabilir, yapıları, boyutları ve diğer parametreleri farklı olabilir. Dört ana türe ayrılmıştır.

3d modern duvar kağıtları,shutterstock 3d duvar kağıtları

Bu tür 3 boyutlu duvar kağıtları, net bir boyuta ve kenarlıklara sahip ayrı bir resmi temsil eder. Böyle bir tuval tüm duvarları değil, yalnızca dikkatlerini vurgulayan parçaları kaplar. Makalemizde, iç kısımdaki fotoğraf duvarlarının, tek renkli duvar dekorasyonunun canlı bir süslemesi, örneğin, güzel bir orman veya dağ manzarası panoramasına sahip bir oturma odası fotoğrafı vb.3d modern duvar kağıtları,

Alanı genişleten panoramik 3d duvar kağıtları

Panoramik 3D duvar kağıtlarının özel ve çok güzel manzaraları vardır. Tek bir duvar olarak çerçevelenebilen tek bir büyük tuvalden ve çevre boyunca tüm odadan oluşurlar. Kelimenin tam anlamıyla, duvarların sınırlarını “zorlayabilirler” ve odayı tanınmayacak şekilde değiştirebilirler. Alanı genişleten bu tür 3 boyutlu duvar kağıtları, 3B görüntünün en gerçekçi etkisini yaratır.

Standart Duvar Resmi 3D

Bu bize rulo duvar kağıdı olarak daha aşinadır, ancak fark, geometrik desenlerin, soyutlamaların veya çiçek baskılarının üç boyutlu görüntülerini içermelerinde yatmaktadır. Standart duvar kağıdı 3d, tüm duvarlar yapıştırılırsa veya ayrı bir işlevsel alan tahsis edilirse bir odayı oldukça etkili bir şekilde dekore edebilir. Görüntünün net bir şekilde eşleştirilmesine gerek olmadığından, bunların avantajı kurulum basitliğinde yatmaktadır.

Stereoskopik 3d duvar kağıtları

Bu seçenek daha yeni ve çok etkili bir gelişmedir. Duvarlar için 3 boyutlu stereoskopik duvar kağıtları iki çeşittir: floresan ve ışık yayan diyot. Floresan duvar kağıtları, karanlıkta odayı hafifçe dökülen bir ışıkla aydınlatan parlak boyayla kaplıdır. Üzerlerindeki en iyi görüntüler akşam şehirleri, okyanus derinlikleri, galaksiler vb. Olacaktır.

LED duvar kağıtları 3d, yerleşik sefil ışık yayan diyotlara sahip en ince alüminyum panellerdir. Bu durumda, iç mekanda bu tür 3 boyutlu fotoğraf duvarlarına sahip bir odanın şaşırtıcı derecede muhteşem görünümü, orijinal bir vurgu ile desteklenecektir (fotoğraftaki örneklere bakın). Bu tür duvar kağıtlarının bazı türleri, temel aydınlatmanın bile yerini alabilir.

Çeşitli odaların iç kısmındaki 3 boyutlu duvar kağıtları shutterstock 3d duvar kağıtları

Farklı 3B duvar kağıdı türlerinin nem direnci, mukavemet, yangına dayanıklılık ve çevre dostu olma gibi özelliklere sahip olması nedeniyle, her türlü mekanda ve sokakta kullanılabilirler.

Duvar resmi 3d mutfak için

Dekorasyon türünün yardımıyla mutfakta alışılmadık ve yaratıcı bir iç mekan yaratabilirsiniz. Bu odada oldukça fazla zaman harcıyoruz ve yemek pişirmek ve yemek yemek için en uygun ortam olmalı. Mutfak için 3 boyutlu duvar kağıdı, yemek alanını mükemmel bir şekilde ayırt edebilir ve ona bir parça sıcaklık ve rahatlık katabilir. Tüm duvara veya ayrı parçalara yerleştirilerek iç mekanın vurgu unsurları haline gelebilirler. Panoramanın güzel bir yanılsaması, fotoğrafta gösterildiği gibi yemek masasında bulunan 3 boyutlu duvar kağıdı “pencereden görünüm” oluşturacaktır. Tavan yüzeyi ayrıca panoramik bir desenle dekore edilebilir.

Yatak odası için duvar resmi 3d

Yatak odası, rahatlamaya ve rahatlamaya geldiğimiz yerdir, bu nedenle tasarımında nadiren parlak doygun renkler kullanılır. Bununla birlikte, tek renkli açık renkler ortamı sıkıcı ve ıssız hale getirebilir.

Bir yatak odasındaki duvarlar için 3d duvar kağıtları, bir iç mekanı önemli ölçüde sulandırmaya ve onu mevcut tasarım ürününe dönüştürmeye yardımcı olacaktır. Fotoğrafta gösterildiği gibi sonsuz bir galaksinin görüntüsüne sahip stereoskopik 3d duvar kağıdı, bu odadaki en sıra dışı atmosferi yaratacaktır.

Bir salon için 3d duvar kağıtları

Eve gelen ziyaretçileri şaşırtmak ve büyülemek için salon için 3d duvar kağıtları alabilirler. Tekli resimleri kullanmak mümkün olsa da en iyi panoramik tuvalleri ve geometrik (soyut resimler) ile 3d duvar kağıtlarını kullanabileceğiniz yer burası. Örneğin, duvar kağıtları 3d “şömineler” rahat bir atmosfer yaratacak ve odayı evin sıcaklığıyla dolduracaktır. İnce tuvaller, tavan yüzeyini ve hafifliği ve özgünlüğü süsleyebilir.

Bebek 3d duvar kağıtları

Malzemenin ekolojik olarak temiz bileşimi ve “nefes alma” yeteneği, en uygun mikro iklimi yaratacaktır. Çocuk duvar kağıtları 3d, genç bir yarış pilotunun, deniz maceralarını seven ve bir sporcunun odasını mükemmel bir şekilde tamamlar. Çizgi film ve masal kahramanlarının komik görüntüleri, iç mekanı canlandıracak ve eğlenceli bir şirketin varlığının yanılsamasını yaratacaktır. Bu şekilde çocuk kendini yalnız hissetmeyecek.

Bebek 3D duvar kağıtları, okyanusun derinliklerine dalmış gibi odanın tavan yüzeyine yerleştirilebilir. Özellikle karanlıktan korkan çocuklar için iyi bir tavan tasarımı seçeneği, yumuşak, rahatlatıcı bir arka ışık oluşturan stereoskopik 3D duvar kağıtları olacaktır.

İç mekandaki 3d duvar kağıtları: güzel görüntülerin fotoğrafları

Gerçekten çarpıcı bir etki elde etmek için, alanı veya daha doğrusu üzerlerindeki görüntüyü genişleten doğru 3B duvar kağıdını seçmek çok önemlidir. Bunu yapmak için odanın genel tasarımını, tarzını ve işlevini hesaba katmalıyız. Bazı örnekleri ele alalım.

Duvar Resmi 3d: çiçekler

Çeşitli renk paletlerinde yapılmış çeşitli renklerdeki görüntüler, oturma odası ve yatak odasını mükemmel şekilde düzenleyebilir. Örneğin, yatak odasının iç kısmındaki “gül” duvar kağıtları, odaya alışılmadık bir romantizm ve çekicilik verir.

Duvar Resmi 3d: doğa

Manzara tuvalleri ve bunların ayrı parçaları herhangi bir odaya eklenebilir. Hem mutfaklar, oturma odaları, yatak odaları, hem de koridorlar ve banyolar için mükemmeldirler. Koridordaki “doğa” fotoğraf duvar kağıtları, alanı önemli ölçüde “uzatan” sonsuz bir mesafeye giden bir yol biçiminde bir desene sahip olabilir. Banyonun duşakabin duvarlarında dalgalanan şelale, su prosedürlerinin benimsenmesi sırasında benzersiz duygulara neden olacaktır. Bir misafir odasının duvarına uygulanan 3 boyutlu panoramik güzel duvar kağıtları, açık doğanın koynunda kalma hissi yaratacaktır.

Duvar Resmi 3d: şömineler

Daha önce şöminelerin görüntülerinin oturma odasının içini mükemmel şekilde tamamlayabileceğinden bahsetmiştik. Bu tür bir tasarım, özellikle soğuk mevsimde alakalı hale gelecektir. Ancak, daha az etkili duvar kağıtları 3D “şömineler” nin yatak odasına bakmayacağını belirtmekte fayda var. Görüntüyü daha gerçekçi hale getirmek için dekoratif taşlar, tuğlalar veya fayanslarla ek dekorasyon uygulayabilirsiniz.

Fotoğraf duvar kağıtları 3d: pencere

Bir pencereden bir tür duvarlar için 3B Duvar kağıtları, mevcut pencere açıklıklarının başarısız bir panoramasının yerini alabilir, dolayısıyla bir ışık kaynağı değildir. En sık karşılaşılan konular doğa, deniz veya şehir manzarasıdır. Temel olarak, “pencere” nin fotoğraflı duvar kağıtları küçük boyutlara sahiptir ve daha az sıklıkla tüm duvara yapıştırılır.

Duvar resmi 3d: şehir

Şehirlerin görüntüsüne sahip herhangi bir odanın içindeki orijinal duvar kağıtları gerçek bir dekorasyona dönüşebilir. Ana şey, doğru seçimi yapmak ve dairenin genel tasarımını dikkate almaktır. Bir odaya eski Paris sokaklarının veya Venedik kanallarının görüntüsü ile duvar direkleri “şehir” yerleştirmek daha uygun olurken, başka bir durumda New York veya Tokyo gökdelenlerini seçmek gerekir.

Hikayesi ne olursa olsun, duvarlar için 3d Duvar Kağıtları, evde en beklenmedik değişiklikleri yapabileceğiniz, eksik alanı artırabileceğiniz, genel atmosfere sıcaklık ve rahatlık katabileceğiniz başarılı bir dekoratif araçtır.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219