SIKI BİR BÜTÇE ÜZERİNE DEKORASYON YAPMAK? İŞTE SAHİP OLDUĞUNUZDAN EN İYİ ŞEKİLDE NASIL YARARLANABİLİRSİNİZ?

Kendinizi hiç dekorasyon dergisi okurken ya da ev dekoru ve sabitleyici televizyonlarla ilgili televizyon şovlarını izlerken buldun ve aniden kendi evinizi güncellemekten ilham aldığınızı hissettiniz mi? Ancak, çalışmak ve ucuz ev dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duymak için mütevazı bir bütçeniz var mı?

Elbette, kendinizi yeniden dekore edilmiş evlerin güzel sahnelerinde ya da TV’de ilham veren ev makyaj sahnelerine boğuşurken bulmak kolay. Sadece bu değil, o zaman kullanılan dekoratif ürünlerin ucuz dekorasyon fikirleri için en iyisi olmayabileceğini keşfedersiniz , çünkü binlerce dolar değerinde gibi görünürler ve bir ev makyajı için tipik bütçenizin çok üstündedirler . 

Bu aşamada, hayran olduğunuz lüks tasarımları karşılayamayacağınız için yetersizlik duyguları ortaya çıkabilir. O zaman, eski mobilyalarına, dekor aksesuarlarına ve boş duvarlara sonsuza dek bakmaya devam etmek zorunda kalacağınız fikrinden motive olmadığınızı anlarsınız. 

Neyse ki, biraz yaratıcı beceriklilik kazandığın sürece bu doğru olmayacak. Evinizi sıkı bir bütçeyle dekore etmek, bir güçlük olarak değerlendirilmemelidir. Dahası, evinize, çalışmak için küçük bir bütçeyle bile lüks görünmesi ve lüks hissetmesi için gereken görünümü vermek mümkündür.

Bizi yanlış anlamayın, bir dekorasyon projesi veya evinizde bir yükseltme için büyük miktarda para bütçelemede yanlış bir şey yoktur. Ne de olsa, evlerinde en iyisini getirebilmek kim istemez ki?

Ancak, daha sık olarak, ev dekorasyonu için çok az kaynak bırakırken, diğer şeyler için bütçenizin bir kısmını kurtarmanız gerekebilir. Sınırlı kaynaklarınızı nasıl yönetebilir ve yine de evinize, televizyonda her zaman arzuladığınız veya gördüğünüz lüks görünümü nasıl verebilirsiniz?

Décoriç tasarımcılarından birazcık tavsiyeyle, bu rehberin tüm bunları ele alacağından emin olacağımızı umuyoruz.

Önyüklemeye ilham veren ucuz ev dekorasyon fikirleriyle mekanınızı dönüştürmenize yardımcı olacak en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını keşfetmek için okumaya devam edin. 

UCUZ EV DEKORASYON FİKİRLERİ ÇİZMEK

Bir DIY ev tasarımı yapmak ya da mütevazı bütçenizle profesyonel bir iç mimar kiralamak isteyip istemediğiniz önemlidir, çünkü her zaman uygun planlama ve bir hareket tarzına ihtiyacınız olacaktır.

Dekorasyon bütçeniz  dahilinde kalmanızı ve kontrol listenizdeki öğeleri de beraberinde getirirken tüm planlarınızı gerçekleştirmenizi sağlarken , ev dekorasyonunuzda size yardımcı olacak tek uygun araç .

Sadece yatağınızı satın aldığınız bir durumu istemiyorsanız, yatağınız için gerekli çarşafları ve yastıkları almaya yetecek kadar kalmanız olmadığını keşfedersiniz, değil mi? 

Böyle bir yanlış adımdan kaçınmak için, dikkatli planlamaya doğru atılacak ilk adım, düşük maliyetli ev dekorunda tasarım ilhamınızı bulmaktır  .

Ondan sonra, popüler ev makyajı bloglarında arama yapın ve tasarım güncellemelerinize dahil etmek istediğiniz tasarım tarzını bulmak için ilham alın.

Dekor ihtiyaçlarınızdan eminseniz, görünümü daha küçük parçalara ayırmak için ne gerekiyorsa yapın. Bunu yapmanın mükemmel bir yolu, bunları mobilya, aksesuar, boya, döşeme ve dekor gibi kategorilere ayırmaktır.

Ardından, gereksinimlerinize göre bu dekor öğelerine göz atmak ve alışveriş yapmak için çevrimiçi olarak gidin ve ne kadara mal olduklarını öğrenin. Bu hakkı aldıktan sonra, bütçenizi inceleyin ve ucuz ev dekorasyon fikirlerini bir kenara bırakmanın ne kadarını karşılayabileceğinizi belirleyin. 

Bütçeyle lüks ev dekorunu karşılamanın ve getirmenin en iyi yolu  evinizin yenilenmesine yönelik haftalık veya aylık belirli bir miktarı ayırmaktır. Birkaç ay içinde bütçelenmiş harcamalarınızı karşılayabilecek durumda olmalısınız. 

Şimdi, ucuz ev dekorasyon fikirlerinin temel yollarının üzerinden geçtiğimize göre, etkili bir şekilde alışveriş yapmak için bazı becerikli yöntemler.

ESKİ EŞYALARINIZI TAZELEYİN

Bu eski mobilyayı gerçekten değiştirmen gerekiyor mu? Biraz para kazanmak için, taze bir boya veya yeni bir döşeme gibi güzel güncellemelerle parçaları tazelersiniz.

Aslında, bir bütçeyle ucuz ev dekorasyon fikirleri planlarken bunu göz önünde bulundurmalısınız . 

Mutfağa bir bak. Dolaplarınızı başka bir renge boyayarak ve donanımları ve özellikleri değiştirerek tüm mutfak dolabınızı değiştirmeli veya rafine etmeli misiniz?

Mümkün olan en düşük maliyeti gerektiren bir ev makyajı elde edebilmek için, onları dışarı atmak ve başka bir tane elde etmek için büyük miktarda para harcamak yerine, dönüştürebileceğiniz dekor öğelerini not etmeniz ve bir kez daha evinize sığdırmanız gerekir.

Bütçede lüks ev dekorasyonuna ilham veren harcamalarınızı azaltmak için , mümkün olduğunca çok sayıda öğeyi yeniden kullandığınızdan emin olun. Neyin yeniden yapılandırılacağını zaten bildiğiniz zaman, yenileme maliyetlerini azaltmak için kendi başınıza yapabileceğiniz DIY görevlerini keşfetme ihtimaliniz var.

Her şeyi odadan odaya sık sık hareket ettirin ve hızlı bir oda yenilemesi için yerleşimi deneyin. Sırf evinizde belirli bir yer için belirli bir sandalye satın almanız, bütün hayatını yanınızda sabit bir yere sıkışıp geçirmeniz gerektiği anlamına gelmez.

OTURMA ODASI SÜSLÜYOR

Sıkı bir bütçe ile çalıştığınız için, yalnızca ömür boyu sürecek önemli parçalara harcayacağınız anlamına gelir. Bu tür önceliklendirilmiş harcamalar paranızın karşılığını en fazla alacağınız alanlara yönlendirilmelidir.

Kaliteli mobilya arayarak, iyi tasarlanmış  mobilyalar uzun yıllar ve hatta on yıllar boyunca dayanabileceğinden , yıllar içinde bakımdan çok tasarruf edersiniz . Onlar değil  trendler gelip gitmek gibi bir yıl sonra onların cazibesini kaybeder veya iki evinizdeki veya aksesuar ve boya renkleri severim.

En iyi mobilyaları getirdikten sonra, klasik ev dekoruna olan aşkınızı bir bütçeyle uyandırmak için oturma odanıza küçük şeyler eklemeniz yeterlidir . Oturma odanız için doğru kanepeyi seçerken, rahatlık ve pratikliğe de odaklanarak mekanınızı zarif bir şekilde yeniden tanımlayana gittiğinizden emin olun.

Bunun dışında, zarif olmalı, henüz bütçeniz dahilinde. Salonunuzda tartışmaya değer önemli konular sandalyeler, sehpa, duvar sanatı ve elbette aksesuarlar. Gerisi, bir bütçeyle modern bir ev dekorasyonu tasarımına kişiselleştirilmiş bir seçim için isteğe bağlıdır .

Bu birkaç maddeye odaklanmak ve bütçenizi aşmadan satın almanın en iyi yolunu bulmak daha iyi.

Özellikle onları sergilemek için mükemmel bir yer bulamadığınız bir sürü dekor eşyasıyla lüks bir ev yaratmaya çalışmak yerine kolayca uyuyorlar.

YENİ BÜTÇENİZ YOKSA İKİNCİ EL EŞYA ALIŞVERİŞİ YAPIN

Söylediğimiz gibi, ucuz ev dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, bazen becerikli ve yaratıcı olur. Durum neredeyse yeni olduğu ve fiyatı son derece düşük olduğu sürece ikinci el mobilyalar ve diğer dekor aksesuarları için alışveriş yapmaktan korkmayın.

Bu sayede küçük bir servet harcamadan ilginç bulgular getirebilecek ve avın heyecanını yaşayacaksınız. Bağbozumu mobilyaların uzun süre dayanmak üzere yapıldığı ve yeni hızlı mobilyalardan çok daha dayanıklı olduğu anlamına gelmez. 

Eski bir aynanın boyanabileceğini, bir kanepenin kayar kapakla kaplanabileceğini ve aydınlatmanın sevdiklerinize uyacak şekilde modernize edilebileceğini unutmayın. Tarz her zaman değiştirilebilir, ancak kalite değiştirilemez. 

BOYA KULLANIN

Sade ve taze bir boya kat, herhangi bir duvarı anında bir çekim merkezine dönüştürebilirken, bir odanın tazelenmiş, daha parlak ve daha hafif hissetmesini sağlayabilir. Farklı renkleri birleştirerek, düşük maliyetli ev dekorunu akıllıca çekmek için can attığınız tasarımı önleyebilirsiniz  .

35 $ ​​’a kadar bir galon yüksek kaliteli boya alabilirsiniz ve orta boy bir odayı boyamak için iki galon kullanılabilir . Yani bir tamirci hariç boya için küçük bir bütçe ile, tüm evinizi bir kez daha taze ve yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Duvarda farklı renkleri birleştirip farklı fırça teknikleri kullandığınızda, çeşitli ilginç efektler ve tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Oluşturabileceğiniz çeşitli stiller ve efektler arasında ombre, stenciling, renk yıkama, çizgiler, bez yuvarlama, kontrast renk bloğu, süngerleme ve sürükleme sayılabilir.

DUVAR KAĞIDI KULLANIN

Modern duvar kağıdı , özellikle ucuz ev dekorasyon fikirleri ararken dikkatli düşünen bir yatırım olabilir. Ayrıca duvardan takılması ve sökülmesi uzun zaman alabilir.

Bütçede olduğunuz için, tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak akıllıca olmayabilir, çünkü bu çok pahalı olabilir.

Bunun yerine, yatak odanızda ya da oturma odanızda küçük bir alanı vurgulayacak bir vurgu duvarı oluşturmak için kullanın ve odayı tanımlayan bir sohbet başlatıcı oluşturmaya yardımcı olurken rahat bir etki yaratın.

Ucuz ev dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, aksesuarlar her şeyi değiştirebilir, işte eviniz için göz önünde bulundurmanız gerekenler:

  • Aynalar – Bir alanı nasıl anında günlük olarak daha çekici hissettireceğini bilmek ister misiniz? Aynalar bunu ve çok daha fazlasını yapabilir. Ayrıca şık ve ucuz bir aynaya kolayca ulaşabilirsiniz. Evinizin etrafındaki ışığı yakalamak ve yansıtmak için birini kullanın; bu da, daha büyük, daha parlak ve daha pahalı görünmesini sağlayacaktır.
  • Halılar – Herhangi bir iç mekan tasarımcısından, ucuz ev dekorasyon fikirleri ve bir evi anında dönüştürmek için ne yapılması gerektiğini sorun. Öyleyse kıyafeti takip edin ve halılarınızı güncellemeyi ya da ayaklarının altında görkemli, zengin ve çökmekte olan bir his için onları katmanlamayı düşünün .
  • Çok parlak kaplamalar – Aynada olduğu gibi, yüksek parlaklıkta parlak kaplamalar, metalik ekstralar ve kristal, gözün ilgisini çekerken ışığı yakalayacak ve yansıtacaktır.
  • Doku – Tonlu veya nötr bir renk düzenine gitmiş olsanız bile , gözün hareketli kalmasını ve önyüklemesi lüks olan zengin dokuların yan yana gelmelerinden ilham almak için doku ile oynayın.
  • Perdeleri yükseğe asın – Perdenizi mümkün olduğu kadar yükseğe asarak tavanlarınızın gerçekte olduğundan daha yüksek görünmesini sağlarsınız. Ve kayda değer şekilde şık bir efekt elde etmek için zeminde durmadan havuza girmelerine izin verirseniz daha da iyidir.
  • Bitkileri atlamayın – Sadece güzel değiller, renk ve doku getirmenize de izin vermezler, aynı zamanda etraflarındaki havayı arıtmak için de mükemmeldir. Greenthumb olsun ya da olmasın, bitkiler hepsinin en iyi ucuz dekorasyonuna sahipler ve tonlarca bakım ve bakıma ihtiyaç duymayan birkaç çeşit var .
  • Sanat ve heykeller – Son fakat en az değil, bir ev sanat ve her odayı kişiliğe ödünç veren heykeller olmadan tam hissedemez. Bu nedenle, topladığınız çerçevesiz baskıların boşa gitmesine izin vermek yerine, bunları kendi yararınıza kullanın ve sonunda çerçevelemelerini sağlayın .

Evinizi küçük bir bütçeyle yeniden tasarlayamayacağınızı kim söyledi? Bu kılavuzda vurgulanan ipuçları size iyi bir başlangıç ​​yapmalıdır. En iyi şekilde yararlanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com