Sıkıcı İç Mekan Tasarımına Heyecan Katmak İçin Yararlı İpuçları

Herkes ev dekorunda canlı renkler istemez. Aslında, sessiz tonlar ve nötrler iç tasarımda birkaç yıldır trend olmuştur. Ancak renkler parlak olmadığı için bir odanın olamayacağı anlamına gelmez. Sessiz ve monoton arasında bir fark vardır.

  • evidea ayna modelleri,
  • en iyi dekorasyon siteleri,
  • duvar saat modelleri evide,
  • salon duvarında ayna dekorasyonu,
  • siyah ev dekorasyonu,

Etkili iç dekor, bir odada hoş bir enerji yaratır. Sizi içeri çekiyor ve bir şey hissetmenizi sağlıyor. Bu duygusal kanca mevcut olmadığında iç tasarım falan. Başka bir deyişle, falan tasarım sıkıcıdır. Sıkıcı olmak istemiyorsun, değil mi? İç tasarımınız da öyle.

Filanlardan kaçınmak için önce onlara neyin sebep olduğunu bilmelisin. İşte evin çeşitli bölgelerinde iç dekor esnemeleri yaratan yedi hata ve bunları düzeltmenin yedi yolu.

Hata 1: Aynı ‘ol, Aynı’ ol

İç tasarımda renk ve dokuda tutarlılık önemlidir; ancak, tutarlılık aynı değildir. Renkleri koordinasyon paletlerinde tutmak istiyorsunuz, ancak klon renklerini her yerde kullanmak istemiyorsunuz.

İdeal olarak, duvar ve trim rengi kontrastlı veya aynı olmalıdır. Sadece biraz farklı olduklarında, etki enerji vermek yerine statiktir.Görünüm

Yukarıdaki odada, duvar tonu ve döşeme rengi çok yakın ve yine de çalışmak için çok uzak. Ayrıca, aynı genel aileye bir halı eklediğinizde, etki yumuşaktır.

Renk bu odaya ahşap tonlarında ve aksesuarlarda getirilir, ancak bu renkler düz zeminle hoş bir kontrast oluşturmaz. Bunun yerine, onunla savaşıyor gibi görünüyorlar. Aksesuarlarınızın bir odanın canlılığını korumasını istemezsiniz. Kurtarıcılar değil ortak olmalılar.

Düzeltme: Doku Ekle

Düz bir palet bir odada çalışabilir, ancak ilginç olacaksa, dokuya ihtiyacı vardır.Görünüm

Yukarıdaki fotoğrafta, oda öncelikle beyaz olmasına rağmen, yatay ahşap duvarın, zeminin ve katların değişen dokuları odada bir akış yaratır. Ayrıca, aksesuarlar odayı tutmak zorunda değildir. Yumuşak renkleri ve dokuları tamamlarlar, zorlamadan ilginç kontrast sağlarlar.

Hata 2: Donuk Pencereler

Windows’un iyi görünmesi için kaplamalara sahip olması gerekmez, ancak kaplamaları varsa, kaplamaların “güneşi uzak tutuyorum” dışında bir şey söylemesi gerekir.Görünüm

Yukarıdaki pencerenin kişiliği yoktur. Odada bir özellik olmak yerine, neredeyse mimar sağlam bir duvar koyup unutmuş gibi görünüyor.

Düzeltme: Parlamasına veya Giydirmesine İzin Ver

Bir pencereyi çıplak bırakacaksanız, yapması gereken şeyi yapmasına izin verin, bu da dışarıya getirmektir.Görünüm

Yukarıdaki pencerenin sizi nasıl canlandığını görüyor musunuz? Seni odaya çekiyor.

Çıplak bir pencerenin maruz kalmasını önlemek istiyorsanız, üzerine sıkıcı bir gölge koymayın. Giymek için ilginç bir şey verin. Gardırobunun süslü olması gerekmez. Bir tarafa çizilen tek bir panel kadar basit bir şey bile işe yarayacaktır.Görünüm

Gizlilik istediğinizde, paneli pencerenin üzerine bırakın. Kumaşın yumuşak kıvrımlarının düz yatay panjurlardan nasıl daha ilginç bir hikaye anlattığını görüyor musunuz?

Hata 3: Tünel Yok

Koridorlar özellikle yaya dekoruna duyarlıdır. Genellikle bir evin iç tasarım şemasına bile dahil olmayan koridorlar, birinin üzerlerinde dolaşmasını beklemek için ne yazık ki takılıyor.Görünüm

Yukarıdaki koridorun birkaç hatası var. Birincisi, Duvarların, kaplamaların, kapıların ve döşemelerin aynı renk ailesinde olması nedeniyle Hatalı Bir’in Aynı hastalığı vardır. İkincisi, mimari ilgisi olmayan duvarları ilginç sanat eserleri sergilemiyor. Üçüncüsü, aydınlatma armatürleri humdrum.

Düzeltme: Karıştır, Asın, Kaldır

Göz alıcı bir koridorun üçlü bir oyuna ihtiyacı var.

1. Renkli veya dokusal kontrastlarla doldurun.

2. Duvarlara yer vermek için ahşap çerçeveler veya büyük sanat eserleri ekleyin.

3. Gözü yukarı doğru çekmek için ilginç bir ışık fikstürü asın.Görünüm

Yukarıdaki koridor her sağlıklı koridor ihtiyacını kontrol eder. Küçük mobilya parçalarına da daha fazla ilgi katıyor. Dar bir koridor bile genellikle bir mobilya dokunuşu alabilir ve gördüğünüz gibi, bu dokunuş alanı dolaştığınız bir şeyden çok daha fazlasını yapar.

Hata 4: Gerekli Başlıklar

Yatak odasında, falanı getirmenin en hızlı yolu bir yatağın başını kesmektir.Görünüm

Yataklar sadece kafaları olmadan sabit görünmüyor, özellikle de en önemli arkadaşı düz bir duvar ise.

Düzeltme: Duvar Dübelleri

Yeniden doku kurtarıcı geliyor. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi düz, neredeyse çıplak bir duvar, bir yatağın başlık eksikliğini işaret ediyor. Ancak daha ilginç bir duvara başlıksız bir yatak koyun ve tamamen farklı bir görünüm elde edersiniz.Görünüm

Yukarıdaki duvar kaplaması, basit yatak için yatak başı görevi görecek kadar göze çarpar.Görünüm

Bununla birlikte, duvar düz ise, bir başlık oda tasarımına bir yatağı düzgün bir şekilde bağlayan tutkal haline gelir.

Ayrıca, yatak örtüsü kapağının duvar rengiyle kontrast olduğuna dikkat edin. Bu bölümün ilk fotoğrafında, yatak örtüsü duvar rengine dönüşür, böylece oda donmuş ve davetsiz görünür.

Hata 5: Yedek Yok

Mutfakta tezgahlar ve dolaplar yedeklemeye ihtiyaç duyar. Çalışacak bir şeyleri yoksa, odada topaklar gibi oturuyorlarGörünüm

Yukarıdaki mutfak bitmemiş görünüyor. Aslında bunu bir şekilde biliyorum. Ev sahipleri paralarını tüketti ve paslanmaz çelik için backsplash yerine sobanın arkasına yerleştiler ve havalandırma borusunu açık bıraktılar. Aksesuarları telafi etmeye çalıştılar, ama işe yaramıyor.

Düzeltme: Sahne Alanı’nı ayarlayın

Tezgahlar ve dolaplar için bir sahne gerekir; odanın enerjisini hareket ettirmek için yeterli kontrastlı bir backsplash’e ihtiyaçları var.Görünüm

Bir backsplash eksikliği, tezgahlar ve dolaplar oynamak için en azından biraz renk gerekir.Görünüm

evidea ayna modelleri,
en iyi dekorasyon siteleri,
duvar saat modelleri evide,
salon duvarında ayna dekorasyonu,
siyah ev dekorasyonu,

Yukarıdaki iki fotoğraftaki karo ve rengin mutfakları nasıl canlandırdığını görüyor musunuz?

Hata 6: Sahte olamazsınız

Çok az banyo, sahte kiremitin üstesinden gelmek için yeterince güçlüdür.Görünüm

Kuşkusuz, yukarıdaki gibi minimal renkte bir banyo yapamaz.

Düzeltme: Gerçek Ol

Bir banyoda kan pompalamanın en iyi yolu gerçek kiremittir. Hala basit bir renk paletine sahip olabilirsiniz, ancak karo banyo odalarına gözü odaya çekmek için yeterli ilgi yaratır.Görünüm

evidea ayna modelleri,
en iyi dekorasyon siteleri,
duvar saat modelleri evide,
salon duvarında ayna dekorasyonu,
siyah ev dekorasyonu,

Döşemeyi karşılayamıyorsanız, havlularınız ve duş perdenizde parlaklık ve doku ile tek parça bir küvet çevresi giydirebilirsiniz.Görünüm

Hata 7: Yürüyen Asker Yok

Renk paletinize veya odanızın mimari detaylarına ilgi duymuyorsanız, bir odayı canlandırmak için mümkün olduğunca çok aksesuar takmak cazip gelebilir. Flaş haber: bu işe yaramıyor.Görünüm

Bir mobilya parçasını aşırı aksesuarlamak, bir odayı uyutmanın en hızlı yollarından biridir. Bu özellikle aksesuarlar genellikle yukarıdaki bardak ve tabak koleksiyonu ile aynı boyutta ve şekilde olduğunda geçerlidir.

Düzeltme: Karıştır

Etkili erişim, birleşik bir görsel etki oluşturmak için çeşitli şekil ve boyutlar kullanır.Görünüm

Ve göz alıcı aksesuarlar söz konusu olduğunda, nefes almak için yer gerekir.Görünüm

Aksesuarların etrafında, yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi yeterli alan olduğunda, gözünüz her parçaya çekilir, bu da odaya bir hareket ve hikaye hissi verir. Bu duyguyu bardak ve tabakların sıralarından anlamıyorsunuz.

Yukarıdaki hatalardan fark edeceksiniz ve bir alanı uyarmak için parlak rengin gerekli olmadığını düzelteceksiniz. Yumuşak, benzer renk tonlarını seviyorsanız, sorun değil. Unutmayın, doku, oda ruhu verme konusunda günün kahramanıdır.

Artık enerji ve duygu alanınızı nasıl değerlendireceğinizi biliyorsunuz. Odalarınızın ilham verici şekerlemeler yerine bir şeyler söylediğinden emin olmak için bu yönergeleri kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com