SİZE İLHAM VERECEK BU KÜÇÜK SALON FİKİRLERİNİ DÜŞÜNÜN

SİZE İLHAM VERECEK BU KÜÇÜK SALON FİKİRLERİNİ DÜŞÜNÜN
SİZE İLHAM VERECEK BU KÜÇÜK SALON FİKİRLERİNİ DÜŞÜNÜN

Herkes büyük bir oturma odasına sahip değildir ve bu talihsiz ruhlardan biriyseniz, o zaman  iç mimarlarının söylediği gibi bu küçük oturma odası dekor fikirlerini not almalısınız . 2019 yılında, oturma odanızda daha fazla yer açmak ve daha geniş hissetmek için kullanabileceğiniz birçok küçük oturma odası tasarım fikri vardır.

Bütçede küçük salon fikirleri veya yer kazanmak için bazı zekice fikirler arıyorsanız, bu kesmeler kesinlikle alanınızı kolaylıkla dönüştürmenize yardımcı olmalıdır.

SANAT

SİZE İLHAM VERECEK 12  BU KÜÇÜK SALON FİKİRLERİNİ DÜŞÜNÜN

Eğer kaynak İster sanat baskılar , nihayet çerçeveli parçaları bağrına, ya da beklenmedik heykel elementi getirmek var, oda hiç açıklama yapma sanat eserleri olmadan tam hissedecek ve küçük salon istisna değildir.

Oturma odanızı gerçekten canlandırmak için, daha fazla kişilik için cesur renkler ve büyük boy ölçeklere gidin. Aslında, yukarıda öne çıkan oturma odasının, odayı tanımlayan çerçeveli tekstiller olmadan ne kadar küçük hissedeceğini düşünün.

BİR DUVAR DÜŞÜNÜN

Tıpkı sanat gibi, vurgu duvar da küçük bir oturma odasını dönüştürmeyi ararken harika bir fikirdir. Birincisi, çalışacak olan canlı bir odak noktası vardır, ama daha da iyisi, oturma odanızda gerekli derinliği ve kişiliğini ödünç vermesidir.

Yeni boyanmış vurgulu duvardan hoş bir baskıyla kaplı olana kadar, eşsiz göz alıcı renklere giderek vurgulu duvarınızın kendisinin konuşmasını sağlayın. Ve bir duvarın küçük bir bölümü olduğundan, çok fazla iş yapmak veya küçük bir servet harcamak zorunda kalmadan kolayca yeniden boyayabilir veya onu trendler olarak kurtarabilir ve ruh haliniz değişebilir!

Işık, herhangi bir odanın büyüklüğü ve ölçeğinde büyük bir fark yarattığından, avantajınız için sahip olduğunuz pencereleri kullanın ve ışığın içeri girmesine izin verin. Yani, pencerelerinizi örtülü hissetmek için hiçbir şey yapmamanız gerekir. doğrudan önüne büyük bir mobilya parçası koymak.

Ve pencere uygulamalarına gelince, sırf ve katmanlı tavandan tabana perdeler, tavanlarınızı gerçekte olduğundan daha yüksek hissettirir. Oturma odanız pencerelerde kısaysa, sofistike ve aldatıcı bir görünüm için tüm bir duvarı daha koyu perde panellerle kaplayarak tam bir pencere bankasının görünümünü kolayca düzenleyebilirsiniz.

GEÇİCİ OLUN

Gözün hareket etmesini sağlayacak zengin ve zarif bir görünüm için, küçük oturma odası dekor fikirlerine gelince, son olarak dekoratif unsurların geçici bir karışımını düşünün . Bu yüzden, sizi zorlu bırakacak bir bakış açısı için gitmek yerine, keyifli kişiliğe sahip dinamik ürünlerden oluşan bir karışım getirin.

Eklektik düşünün, çok etkilenin ve unutulmaz bir destek için neyle çalışmanız gerektiği konusunda yaratıcı olun.

SİMETRİYİ HEDEFLİYORUZ

Mobilya yerleşimi söz konusu olduğunda, sakinleştirici ve iyi değerlendirilmiş bir etki yaratacak simetrik bir yaklaşım benimseyin. Ayrıca, mekanınızı daha küçük ve daha az rahat ve samimi hissetmenize neden olacak şekilde mobilyalarınızı küçük oturma odası duvarlarınızla aynı hizada yerleştirmediğinizden emin olun.

MİNİMAL GİT

Yapmanız gereken en iyi küçük oturma odası dekoru fikirlerini düşünürken geçiş dekorunu övmeme rağmen, minimalizm için uğraşmak da başarısız bir kanıt. Görünüm elde etmek için basit ve basit bir renk şeması seçin ve eşleştirilip desenleri serbest bırakın.

Bunu yaparak, şık, pratik tasarım öğeleri ve zarif bir ruhla mekanı en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olurken, asla modası geçmeyecek özlü bir his yaratacaksınız.

AYNALAR

Aynalar, küçük bir oturma odasının daha büyük hissetmesine yardımcı olmak için genellikle ilk arama limanlarından biridir. Aynalar, bir odayı olduğundan daha büyük bir his haline getirmek için gözü kandırmak, odanın etrafına ışık yansıtmak ve parlaklık ve çekici hissi vermek için harikadır.

Bir oda ne kadar parlaksa, o kadar büyük hissedecek, bu yüzden aynalar harika küçük salon fikirleri. Aynaları kolayca doğal ışığı yansıtabilecekleri bir yere yerleştirin (pencerenin önündeki gibi). Takım elbise takip etmek için diğer parlak ve metalik parçaları da kaynak yapın. Hepsinden iyisi, kolayca uygun fiyatlı şık aynalar temin edebilirsiniz.

DİKEY UZAY

Küçük oturma odası fikirlerimizden biri, avantajınıza göre dikey boşluk kullanmaktır. Gözü yukarı doğru, tavana doğru çekmek, odanıza bir yükseklik hissi verecektir (küçük salon dekor fikirlerini zekice alır).

Tabandan tavana perdeler, ilginç aydınlatma armatürleri veya dikey galeri duvarı kullanın, gözün yukarı çekilmesine izin veren tüm bu çeteler. Dikey alanınızı kullanmak, odanızı çok daha geniş hissettirecek basit bir hiledir ve nadiren kullanılan bir kesmektir – bu onu evinizde benzersiz bir özellik haline getirir. Ayrıca, sevilen sanat baskılarını, sehpa kitaplarını ve görsel ilgi için rekor kapakları şık bir şekilde görüntülemenizi sağlayacak ince resim raylarını da seçebilirsiniz .

AÇIK RENKLER

Soluk renkler, alanınızı hafif ve parlak hissetmenizi sağlar ve alanınız ne kadar hafif ve parlak olursa, o kadar büyük görünür ve hisseder. Küçük salon tasarım fikirleri tamamen boşluk hissi yaratmaya ve beyaz veya açık renkli duvar kaplamalarına dayanıyor ve mobilyalar odanızın çok daha geniş hissetmesine yardımcı olacak.

Açık renk şeması, duvarlarınızın ve eşyalarınızın birbirine karışmasına izin vererek, gözlerin işlerin nerede bittiği ve başladığı yeri ayırt etmesini zorlaştıracak, bu da oturma odanızı daha büyük hissettirecektir. Rahatsız edici nötr duvar boyası , yer döşemesi, duvar kaplamaları, yumuşak mobilyalar ve mobilyalar oturma odanızı genişletmek için bir araya gelecek.

GÖRÜNÜR ZEMİN ALANI

Küçük oturma odası fikirlerini mükemmelleştirmek söz konusu olduğunda zemininiz ne kadar çok olursa, o kadar iyi. İhtiyacınız olmayan herhangi bir mobilyadan kurtulun; bu da zeminde boş alan oluşturur ve odanızın daha büyük görünmesini sağlar.

Daha da fazla boş alan yaratmak için ince ayaklı mobilyalar seçin ve cam veya akrilik olan masa üstü masalara gidin, böylece baştan sona görebilirsiniz. Bunun gibi mobilyalar odanızın kesilmesini durduracak ve daha fazla kullanılabilir zemin alanı yaratacaktır.

HAFİF MOBİLYA

Küçük salon tasarım fikirleri söz konusu olduğunda, mobilyanızın kullanım alanı ne kadar az yer kaplarsa o kadar iyidir. Küçük mobilya parçaları oturma odanızda daha fazla fiziksel alan yaratır ve daha 
büyük hissetmesine yardımcı olur .

İnce bacaklı parçalar oturma odanızda daha görünür zemin ve duvar alanı oluşturarak oturma odanızın daha geniş hissetmesini sağlar. Tripod lambaları, kolsuz kanepeler, ince sehpalar ve yan sehpalar, küçük oturma odası fikirlerinden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak şekilde mekan oluşturmak için birlikte çalışacaktır.

BOYUTU KABUL ET

Küçük bir oturma odasını dekore ederken, bazen çalışmak zorunda olduğunuz küçük alanı kucaklamak ve eksiklikleri konusunda gerçekçi olmak daha iyidir. Alanınızı ne kadar küçükse rahat ve davetkar hissetmek için çalışın. Cep boyutunda küçük bir oturma odası, gözün sürekli hareketini teşvik ederek daha büyük olabilir.

Bu nedenle, oturma odanızda ne kadar çok şey, desen ve ilgi alanı olursa o kadar büyük hissedecektir. Küçük oturma odası fikirlerinizle birlikte bol miktarda desen verin ve oynayın ve küçük boyutu benimseyin. Konuşmaların akmasını sağlamak için küçük oturma odanızda küratörlüğünü yaptığınız bir salondan ilham alan hissi de seçebilirsiniz.

GENİŞ ALAN HALI

Küçük bir alandaki büyük alan halısı, odanın daha büyük hissetmesini sağlar – bu çelişkili görünebilir, ancak küçük bir alanda küçük bir halınız varsa, odanın daha küçük hissetmesini sağlayacak zemin alanını parçalar.

Yerine büyük bir halı yerleştirirseniz, mekan yaratmaya yardımcı olan daha küçük bir halıyla yaptığınız gibi, mekanın görsel çekiciliğinde aynı mola vermezsiniz. Büyük halıların kaynağı kolaydır ve bütçeyle ilgili küçük oturma odası fikirleri arıyorsanız harikadır. Birkaç farklı şekilde tasarlanmış kilim getirip, gerekli doku ve görsel oyun için onları katmanlara ayırabilirseniz daha da iyi . Ayrıca, ayak altındaki konfor yadsınamaz.

Küçük oturma odası dekor fikirlerinizi bir araya getirmek için büyük boyutlu öğeleri kullanmak, mekan hissini artırmanıza yardımcı olacaktır. Küçük bir alanda çok sayıda küçük öğe, oturma odanızın daha küçük hissetmesine neden olabilir, çünkü darmadağın bir his yaratır.

Büyük eşyalar küçük bir alanda iyi çalışır, aynı şekilde büyük bir halı bir odanın daha büyük görünmesine ve hissetmesine yardımcı olur, büyük mobilya öğeleri ve ilgilenilen parçalar bir odanın daha büyük hissetmesine yardımcı olur.

ÇOK KULLANIMLI MOBİLYA

Küçük bir oturma odasının daha geniş hissetmesine yardımcı olmanın basit bir yolu, içindeki mobilya miktarını azaltmaktır. Ancak tüm mobilyanıza ihtiyacınız olursa, bu nasıl mümkün olabilir? Çok kullanımlı mobilyalarla, 
işte böyle. Çok kullanımlı mobilyalar, mobilyalarınızla yaratıcı olmanıza ve bu fikirlerle becerikli olmanıza olanak sağladığından, en sevdiğimiz küçük salon fikirlerimizden biridir.

Altında depolanmış bir sehpa, ekstra oturma, saklama alanı, bir tabure ve bir sehpa görevi gören bir Osmanlı. Daha az kullanılmış ürünler içeren, sehpa, bitki standı veya lamba sehpası olarak kullanılan istiflenebilen saklama kanalları – olasılıklar sonsuzdur.

DOĞRUSAL TASARIM

Lineer tasarımlar, küçük salon fikirleri söz konusu olduğunda yapı sağlar. Doğrusal düzenlemeler, alanınızı gerçekte olduğundan daha büyük hissettirecek şekilde uzunluk ve genişlik imalarına yardımcı olacaktır.

Bu, büyük bir açıklama yapan parça veya biraz daha ince bir şey olabilir. Kalın çizgili duvar kağıdı, doğrusal bir şekilde yerleştirilmiş nötr çizgili bir halı veya mobilya düşünün – bunun gibi küçük bir oturma odası dekor fikirleri doğru elde etmek ve uygulamak kolaydır.

ÇEVRE RAFI

Bir çevre rafı, küçük oturma odası fikirleri göz önüne alındığında alan hissini eklemek için şık bir yoldur. Görüntülemek istediğiniz dekoratif koleksiyonlara değer veriyorsanız, ancak oturma odanızdaki darmadağın hissini azaltma konusunda istekli iseniz, çevre rafları mükemmel bir çözümdür.

Bu, eşyalarınızın odanızın daha küçük hissetmesine neden olabileceği için mekanınıza izinsiz girmelerini engeller; ayrıca, basit ve düşük maliyetli olması nedeniyle ucuz küçük salon fikirleri için harikadır.

YÜZER DEPOLAMA

Yüzer depolama, küçük oturma odanızda boşa harcanan alanı kullanmanın etkili bir yoludur. Basitçe söylemek gerekirse, onu sağlayarak alan hissi yaratır. Mobilyalarınız zemine ulaşmazsa, odanızın olabildiğince geniş hissetmesine yardımcı olan anında daha fazla yeriniz olur.

Duvar alanını sizin avantajınıza kullanmanıza olanak sağlayan yüzer raflar ve oturma odanızdaki karmaşayı azaltırken geniş bir his veren küçük oturma odası fikirlerini en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

YERLEŞTİRME TABLOLARI

İç içe yerleştirme yan masaları, küçük ve zorlu bir alanı en iyi şekilde kullanmak için harikadır – sehpadan kurtulup bunları birkaç küçük yan masa ile değiştirebileceğinizi bile bulabilirsiniz. Yerleştirme masaları, zemindeki alanı temizlemek için onları tekrar yuvalama konumlarına kaydırırken değerli yer alanından tasarruf etmenizi sağlar.

Hepsinden iyisi, şu anda ihtiyacınız olan her şeye uyum sağlamak için onları kolayca hareket ettirebilmenizdir. Bunun gibi küçük oturma odası fikirlerini uygulamak kolaydır ve biraz araştırma ile kolaylıkla küçük bir oturma odası fikirlerini böyle bir bütçede ustalaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107