Şömine Tarzları 100 Tasarım Fikirleri

Şömine Tarzları 100 Tasarım Fikirleri
odunlu şömine,klasik şömine modelleri,modern şömine modelleri,odunlu şömine yapımı,köşe şömine modelleri,balkon şömine fiyatları,mermer şömine fiyatları,tuğla şömine modelleri
  • odunlu şömine
  • klasik şömine modelleri
  • modern şömine modelleri
  • odunlu şömine yapımı
  • köşe şömine modelleri
  • balkon şömine fiyatları
  • mermer şömine fiyatları
  • tuğla şömine modelleri

Şömineniz odanızın odak noktası olacak şekilde tasarlanıp dekore edilebilir. Aslında, bu yazıdaki bazı şömine fikirlerini uygularsanız, onu evinizdeki satış noktalarından biri yapabilirsiniz. Şöminenizi sürekli olarak kullanıp kullanmadığınız olsun, kişiliğinizi dekore ederek ifade edebilirsiniz. İşte bazı parlak şömine stilleri ve tasarım fikirleri.

Şömine Karosu Tasarımı

Şömineye fayans ile kolayca dikkat çekebilirsiniz. Şöminenize en uygun döşemeyi seçmek için evinizin tarzını ve kişisel zevkinizi birleştirin. Şömineler için kullanılan tanınmış çinilerden bazıları:

Kayrak fayans: kayrak fayans odanıza çağdaş, serin ve toprak hissi katar. Bu tür karo farklı boyutlarda ve renklerde gelir. Karolar arasında ince harç çizgiler olacağından, çok büyük kayrak karoları kullanarak şık bir şömine tasarımı yaratırsınız.

Kalın Desenli Fayans: Kalın desen, oturma odanıza renk getirecek. Bu tür desenler ayrıca düz bir şömineye doku ve derinlik katacaktır. Kalın seramik desenleri bir sanat eseri olarak da işlev görebilir.

Desenli Cam Fayans: Cam fayans, odanıza parlaklık ve hareket hissi katar. Yuvarlak mozaik karolarla döşenmiş bir şöminenin etrafına vintage esintili bir görünüm yaratabilirsiniz. Buna karşılık, rustik şöminenizi bir balıksırtı deseni kullanarak dikdörtgen cam karolarla döşeyerek çağdaş bir şömineye dönüştürebilirsiniz.

Siyah Seramik Karolar: Drama ve derinlik oluşturmak için siyah seramik karolar kullanın. Siyah, herhangi bir geleneksel alana sığabilecek basit ve temiz bir renk sunar.

Tuğla Şömine Tasarımı

Bir tuğla şömine oturma odanıza sıcak bir his verir. Standart tuğla şekli ve büyüklüğü nedeniyle, taşla çalışmak kolaydır. Tuğla şöminenizi klasik bir şekilde inşa edebilir veya yaratıcı ve çağdaş tasarım teknikleri ekleyebilirsiniz.

Mantel Design: Şöminenin üstündeki manto tuğla ile yapılabilir veya büyük bir tahta ve yassı taşlarla inşa edilebilir. Mantel, şöminenin güzelliğini tamamlayan dekorasyonlar ve estetik eklemeler yapmak için ideal bir mekan olarak hizmet veriyor. Şöminenin etrafındaki duvarın üzerinden tuğla ile bakabilirsiniz ve bu size uzun bir manto yaratma fırsatı sunar.

Dekoratif Tuğlalar: Tuğlaları, klasik düz sıralar yerine dekoratif bir desen oluşturarak, şöminenin üstündeki kısmı öne çıkarabilirsiniz. Tuğlaları bir dizi eşmerkezli kutuya, bir balıksırtı düzenine veya başka herhangi bir düzenine yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bazılarını duvardan yapışabilecek şekilde tuğlaları döşeyerek şöminenin önünde benzersiz bir doku oluşturabilirsiniz.

Gaz Şömine Tasarımı

Bir gaz şöminesi, odanızdaki dağınıklık olmadan sıcaklık ve açık ateşin cazibesini sağlayabilir. Gaz şömine fikirlerini uygulamak çok kolaydır. Bunun nedeni, bu tür şöminelerin gelenekselden günümüze kadar tüm dekorasyon stillerine uymasıdır.

Şömine Dekorasyon Fikirleri

Boya: Şöminenizi bir servet harcamadan dönüştürmek için boya kullanabilirsiniz. Anında bir makyaj oluşturmak için şöminenin etrafındaki tuğla üzerine biraz boya sıçratın. Bu bölümün öne çıkmasını sağlamak için, yazlık bir odada soluk sarı, krem ​​veya beyaz kullanabilirsiniz. Daha çağdaş bir tasarımda, çikolata kahvesi, ten rengi veya siyah gibi koyu bir renk yapar.

Mantel: Şöminenin mantosu, aile fotoğraflarını görüntülemek veya çorapları asmak için iyi bir yer olabilir. Sürekli bir çizgi oluşturmak için şömine duvarı boyunca alçak bir mafsalı uzatabilirsiniz. Veya, ek depolama alanı olarak hizmet etmek için manşetin her iki tarafına da raflar kurun. Düz şömineyi kişiselleştirmek için kalıplama veya ahşap aplikler de ekleyebilirsiniz. Ve çağdaş stile uymak istiyorsanız şık bir görünüm vermek için mantoyu tamamen kaldırın.

Süslemeleri: Bazı resimleri şöminenin üzerine yerleştirin veya asılması zorsa, resmi üzerine eğin. Odanızı dönüştürmek için farklı mevsimlerde şömine dekorasyonunuzu değiştirin. Çelenk ve mevsimsel çelenk kullanabilirsiniz. Favori öğelerinizden bazılarını bir araya getirin. Daha büyük etki için yan yana gibi öğeleri düzenleyin. Daha küçük nesnelere yükseklik sağlamak için kutuları, küpleri veya bir kitap yığınını kullanabilirsiniz. Uzun lambalar kullanarak ortam aydınlatması bile yaratabilirsiniz.

Bunlar, evinizde heyecan verici ve kişiselleştirilmiş bir şömine oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç şömine fikri. Tekrar gözden geçirin ve uygulayın. Başka iyi şömine tasarım fikirleriniz var mı? Onları paylaşmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com