Su Hasarlı Tavan Onarımı

Yağmur evinizin çatısına nüfuz ederse (veya çatı katından veya bir üst kattan geçen bir boru sızarsa), sonuç genellikle sorunlu noktanın altındaki tavanda bir yerde kolayca görülebilir. Su damlar veya aşağı doğru akar ve sonunda tavan malzemesinin üst yüzeyine, genellikle alçıpan veya sıva olarak iner. Orada aşağı doğru yolculuğuna devam edecek bir yer bulana kadar havuzlar ve yayılır. Alçıpan ile, bu yer genellikle tavanın panelleri arasında bir dikiştir. Tavan alçı ise, su genellikle yüzeyi düz sızacak kadar doyuracak şekilde birikir.

Alçı tavan Tamiri nasıl yapılır
,
Alçıpan Tamiri Nasıl yapılır
,
Alçıpan yaması
,
Ev tavan tamiri
,
Kartonpiyer Tamiri
,
Alçı tavan çatlakları nasıl tamir edilir
,
Dökülen tavan nasıl SIVANIR
,
Alçı nasıl
,

Ortaya çıkan hasar oldukça çirkin olabilir. Yeni başlayanlar için nem tavanı renklendirir. Ve su tavan malzemesinin bütünlüğünü bozar. Nemin birkaç gün kalmasına izin verilirse, küf oluşabilir. Bu yüzden sorunu hızlı bir şekilde halletmek işe yarar. Sorun kronikse, lekeli alanı kalıp için test ettirin. Bkz . Küf ve Toksinleri Çıkarma .

Damlalığın üzerindeki bir tavan arasına erişiminiz varsa, içine girin ve çatı sızıntısını bulun . Sızıntıyı bir kova ile yakalayın ve duran suyu paçavra ile silin.

Sızıntı üzerinde bir tavan arasına giremiyorsanız ve su tavandaki bir noktadan aşağı damlıyorsa, damlamanın altındaki zemine bir kova yerleştirin. Tavanın yüzeyine küçük bir deliği bir çivi veya buz kıvamı ile delip, havuzdaki suyun kepçeye akmasına izin vererek suyun birikmesini ve yayılmasını önleyin.

Sızıntıyı durdurmak için çatıyı onarabilirseniz, hemen yapın (DIY onarımları bölgenizin ötesindeyse, bir çatı onarım yüklenicisini arayın. Çatıyı bir kerede sabitleyemiyorsanız, daha fazla suyun nüfuz etmesini önlemek için çatıyı düzeltin ve sonra hava temizlendiğinde sorunla başa çıkmak.

Tavandaki nemli noktanın kurumasını bekleyin. Ardından, dökülen boya veya alçıpanı çıkarmak için dar bir macun bıçağı kullanın. Sonra, bkz . Alçıpan Nasıl Onarılır . Onarılan alan kuruduktan sonra, leke yapıştırıcıyı uygulayın ve tekrar boyayın.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219