TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN ISTANBUL

 • asma tavan firmaları istanbul
 • asma tavan fiyatları istanbul
 • istanbul asma tavan iş ilanları
 • istanbul asma tavan ustası

Asma tavan; şuan da mevcut durumda kullanılmakta olan betonarme yapı, çelik konstrüksiyon ya da ahşap iskeletin altında mekanik ve elektronik olan imalat yapılarına montaj boşluğu gibi kullanışlı bir alan sağlamakta olan bir sistem olarak adlandırılmaktadır asma tavan sistemi.

Bu kötü görünümlü olan tesisat ürünlerinin de saklanmasını, gizlenmesini sağlayarak dekoratif bir görünüm de kazanılmış olmaktadır. Bu asma tavan uygulamasının kullanılmakta olan ürünün ham madde cinsine göre, kullanım alanına göre, kullanılan ürünlerin ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde oldukça popüler olarak kullanılmakta olan asma tavanlar kullanım amaçları ve sağladığı avantajlar da insanlar tarafından daha net bir şekilde anlaşıldıkça kullanım oranı ve popülerliği daha çok artacaktır.

Çünkü sağlamış olmakta olduğu avantajlar hiç bir şekilde kaçırılmayacak cinsten. Asma tavan çeşitlerini söylemek ve de onlardan bahsetmek gerekir ise bu çeşitlerin ilkini Alçıpan asma tavan oluşturmaktadır. Alçıpan asma tavan en yaygın olarak kullanılmakta olan bir asma tavan türüdür. En yaygın olarak kullanım sebebine gelir isek dünyaca tüm standartlara uygunluk unsurunu taşıması olarak da gösterebiliriz. Ikinci olarak bilinmekte olan asma tavan ise vektörel asma tavandır.

Vektörel asma tavan ise oda içini yani oda hacmini küçülmeksizin, daralmaksızın tavan yüksekliğini düşürülmesini sağlamaktadır. Bir diğer asma tavan ise Karolam asma tavandır. Karolam asma tavan da diğer asma tavan çeşitlerine nazaran nemi daha çok önleyici bir etkiye sahip olmaktadır. Bir diğer çeşidi ise taşyünü asma tavandır.

Taşyünü asma tavan İstanbul tüm canlılar için en sağlıklı özelliklere  sahip olan asma tavan türüdür.  Çünkü üretim maddesi bir taştır tamamı ile doğaldır. Bu taş oldukça küçük boyutlara gelecek şekilde küçültülmektedir. Ve de yapımın yüzde 56 gibi bir oran da bu taştan elde edilmektedir. Yüzde 34 oranı da  kimyasal bileşimler olmaktadır.  Geride kalan yüzde 10 gibi ufak bir yüzde de geri dönüşüm olan ürünlerin 3000 derecede eritilerek sıvılaştırılması ile elde edilir ve bu bileşim oldukça insan sağlığı için faydalı olmaktadır. 

Öyle ki taşyünü asma tavan sayesinde de yangından da kurtulabilirsiniz, rutubetten de. Çünkü yapıları gereği su ve nem tutmaz böylelik ile oldukça rahat ve de kolay bir şekilde temizlik de yapılabilmektedir. Ve de paletleri sayesinde yangın önleyici olan bir unsuru da var olmaktadır.

Taşyünü Asma Tavan Gebze

 • asma tavan fiyatları gebze
 • asma tavan modelleri
 • gebze alçıpan firmaları

Taşyünü asma tavan üretimi ve kullanımı elbette ki sadece istanbul da olmamakta dır.  Türkiye nin her bir noktasında da bu ürünün üretimi yapılabildiği gibi kullanımı da sadece burada olmamaktadır. Ancak yoğunluk olarak kullanım ve üretime bakılır ise istanbul taşyünü asma tavan birinci sırada var olsa da ikinci sıra taşyünü asma tavan gebze yer almaktadır. Özellik ile gelişmiş bölgelerde ve illerde yoğunluklu ve fazlaca kullanılır. Izmit de bulunmakta olan gebze se oldukça yoğunluğunu koruyan bir bölge, alan olma özelliğini korumaktadır. Yoğunluğun fazla olması ile birlikte bu bölgede taşyünü asma tavan gebze kullanımı da oldukça fazladır. Böylelik ile bu bölge de oldukça satışı popüler olmakta olan bu ürün kullanılmakta ve de uygun fiyata bir çok avantaj elde edilmekte ve bunu yapar iken de dekoratif bir duruş kazanımı gerçekleşmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Sistemleri

 • taşyünü asma tavan malzemesi
 • taşyünü asma tavan koçtaş
 • taşyünü asma tavan paneli
 • taşyünü asma tavan nasıl yapılır
 • taşyünü asma tavan boyanırmı
 • armstrong taşyünü asma tavan fiyatları
 • taşyünü asma tavan işçilik fiyatları
 • akustik taşyünü asma tavan

Taşyünü asma tavan bir asma tavan sistemi içinde bulunmaktadır.  Üretimi bir taşın ezilerek ufak toz zerrecikleri oluşturulması ile meydana gelmektedir. Taşyünü asma tavan sistemleri ile hem enerji tasarrufu sağlayabilmekte hem de dekoratif bir görünüm kazanıla bilinmektedir. Bu ise asma tavan yapısı ile tesisat ürünlerinin gizlenmesi, saklanması ile gerçekleşmektedir.  Bunu yapar iken de ısı ve ses yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır ve de  böylelik ile de her ay düzenli olarak kâr elde edilmektedir. Genel olarak beyaz renk üretimi yapılmakta ve yoğunluklu olarak kullanılmaktadır ancak istenildiği üzere oldukça farklı renkler ve de oldukça farklı desenlerde taşyünü asma tavan gebze kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Böylelik ile oldukça dekoratif ve şık bir tavan görünüme sahip olabilir hem bunun sayesinde kâr elde edebilir hem de bunu oldukça düşük bütçeler ile de gerçekleştirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com