Tavan Nasıl Onarılır

Bir tavanda oldukça büyük bir delik varsa – bir tavan armatürünü hareket ettirirken geride bırakılabilecek tipte – deliği yama malzemesi ile doldurmadan önce bir miktar destek vermeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1 Üst üste binmek için boyutta bir parça pegboard (delikli sunta) kesin ancak delikten kaydırın.

2 Pedaldaki deliklerin ikisinden 6 inç uzunluğunda sert bir kablo parçasını geçirin. Tam bir döngü oluşturmak için uçları bükün.

Dökülen tavan nasıl SIVANIR
,
Ev tavan tamiri
,
Alçı tavan Tamiri nasıl yapılır
,
Hazır tavan sıvası
,
Banyo tavan tamiri
,
Alçıpan Tamiri Nasıl yapılır
,
Alçı nasıl
,

3 Pegboard’a macun bıçağı kullanarak alçıpan bileşiği ile kaplayın .

4 Kaplamalı pegboard parçasını, kaplamalı tarafı aşağı bakacak şekilde deliğe kaydırın.

5 Tel halkasını aşağı çekin, bir kalem takın ve pegboardu tavanın arka tarafına sıkıca aşağı doğru çekmek için kalemi bükün.

6 Bileşiğin kurumasını bekleyin, kalemi çıkarın ve telleri tavanla aynı hizada kesin.

7 Deliği iki kat alçıpan bileşiği ile doldurun , ikinci katın uygulanmasından önce ilk katın kurumasını bekleyin.

8 İkinci katı kurumaya bırakın ve ardından tavanla aynı hizada üçüncü bir kat uygulayın. 24 saat kurumasını bekleyin.

9 Yüzeyi “tüylendirmek” (karıştırmak) için yamayı ince zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın. Yamayı tavana uyacak şekilde boyayın.

Tavan Dokusunu Onarma

Tavandaki bir lekeyi veya deliği tamir ettikten sonra, dokuyu onarmak gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1 Macun bıçağı kullanarak , leke veya onarımın etrafındaki gevşek veya hasarlı tavan dokusunu kazıyın veya onarın.

2Küçük bir blok etrafına sarılı alçıpan zımpara kağıdı ile hasarlı alanın kenarlarını hafifçe zımparalayın.

3 Geniş uçlu bir macun bıçağı kullanarak , boşluğu pürüzsüz bir alçıpan bileşiği tabakası ile doldurun ve kurumaya bırakın.

4 Tekrar zımparalayın ve yamanın daha sonra kanamasını önlemek için lekeli sızdırmazlık maddesini yamalı alanın üzerine püskürtün. Kurumasını bekleyin.

5 Süzme peynir tipi bir dokuya sahipseniz, konserve tavan dokusu satın alın ve tamir edilen alana püskürtün. Tavanın lekeli tarzı bir dokusu varsa, görünümü alçıpan bileşiği ve özel bir doku fırçasıyla yeniden oluşturabilirsiniz. Bu biraz pratik gerektirir – sadece istediğiniz görünüme ulaşıncaya kadar bileşiği kazımaya devam edin.

6 Eşleşecek boyayla rötuş yapın (gerekirse, homojenlik için tüm tavanı yeniden boyayın).

Tavandaki Toz İzlerini Önleme

Kötü yalıtımlı tavan boşluklarının altındaki tavanlar boyunca, toz bazen yalıtılmış boşluklar ve kiriş yerleri arasındaki sıcaklık farklarından kaynaklanan çizgi izlerine neden olur.

Yalıtım eklemek veya mevcut yalıtımı tavan arasına daha eşit bir şekilde yaymak, bu durumun daha da kötüleşmesini önlemek için tek çözümdür.Tavanı su ve deterjan çözeltisiyle temizlemeye çalışabilirsiniz, ancak yeniden boyama genellikle daha iyi bir seçenektir.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219