Tavan tasarımı – Fotoğrafta 30 farklı tasarım seçeneği tavanlar

Birçok uçağın düşüncesi modern stile yabancıdır. Dikkat duvarlardan önce, çoğu zaman duvarlara verildiyse, tavan tasarımı artık sofistike ve modaya uygun bir trend. Orijinal fikirler yaratılır, onları sonlandırmanın yeni yolları ortaya çıkar.

 • Ahşap tavan modelleri
  ,
  Salon tavan dekorasyonu
  ,
  Ters Tavan Modelleri
  ,
  Tavan Modelleri
 • Modern asma tavan modelleri
 • Güzel Asma Tavan Modelleri
 • Asma tavan modelleri 2020
 • Şık Alçı Tavan Modelleri

Modern bir iç mekanda

Tavan sadece bir düzlem değil, aydınlatma cihazlarının yeri. Modern tasarımcılar, diğer yüzeylerden daha az dikkat etmiyor.

Odanın tasarımına uyumlu eklemelere ek olarak, tavan yüzeyi imarın önemli bir unsurudur. Odanın türüne bağlı olarak, örtüşme birçok işlevi yerine getirebilir. Örneğin estetik olmayan iletişimi gizlemek için.

Ahşap tavan modelleri , Salon tavan dekorasyonu , Ters Tavan Modelleri , Tavan Modelleri Modern asma tavan modelleri Güzel Asma Tavan Modelleri Asma tavan modelleri 2020 Şık Alçı Tavan Modelleri

Son yılların trendi, klasik kalıpları yeniden düşünerek yeni, beklenmedik çözümler aramaktır. Güncel modanın kalbinde 1920’ler İngiliz tarzında tasarlandı.

Hızlı momentum, minimalizm ile özlü bir süslemenin karışımında ortaya çıkan eklektik bir bükülme kazanır. Diğer yönlerin demokratik doğasını tamamlayan ekolojik tarza özellikle dikkat edilir.

İç mekandaki antik tarz unsurları yeniden popülerlik kazanıyor. Bu yönün dokusu, özlü ve ölçülü İngiliz stilinin son dokusu olarak kullanılır. Etnik motifler, temel resim dizisini ayrıntılı şekil biçimleriyle tamamlayan benzer bir işlevi yerine getirir.

Tasarım türleri

Birçok tavan dekoru türü vardır: en basit ve ucuz seçeneklerden orijinal pahalı armatürlere. İşte ana olanlar.

renk

Tavanı bitirmenin en basit ve en ucuz yolu açıkça rengidir. Bu yüzeyin tasarımında yeni teknolojiler ortaya çıkmış olsa da, evrensel beyaz boyama en popüler olanlardan biri olmaya devam ediyor.

Ahşap tavan modelleri , Salon tavan dekorasyonu , Ters Tavan Modelleri , Tavan Modelleri Modern asma tavan modelleri Güzel Asma Tavan Modelleri Asma tavan modelleri 2020 Şık Alçı Tavan Modelleri

Bu yöntemin dezavantajları şunlardır:

 • Yüzeyin tesviye edilmesine yönelik hazırlık çalışmasının karmaşıklığı;
 • Resmin karmaşıklığı.
 • Kirli boyama işlemi.

Rengin avantajları:

 • Düşük maliyetli
 • zeka.
 • Yüzeyin lekelenme olasılığı.
 • Çevre dostu.
Ahşap tavan modelleri , Salon tavan dekorasyonu , Ters Tavan Modelleri , Tavan Modelleri Modern asma tavan modelleri Güzel Asma Tavan Modelleri Asma tavan modelleri 2020 Şık Alçı Tavan Modelleri

Çoğu zaman, bu yönteme kendiniz tamir ederken başvurulur. Yakın zamana kadar evde tebeşir veya kireç harcı ile beyazlatma yapılıyordu. Ancak bu yüzey bitirme seçeneklerinin yerini tamamen su bazlı bir boya almıştır. Özelliği, su buharlaştığında neme dayanıklı bir tabaka oluşturan bileşimdeki polimerlerin varlığıdır.

Yapıştırma

Bitirmenin bir başka ucuz yolu da yapıştırmaktır. Çeşitli şekillerde uygulanabilir:

 • Duvar kağıdına yapıştırıldı. Nispeten ucuz ve yorucu olmayan bir yol. Boyama durumunda olduğu gibi, çalışma yüzeyini dikkatlice hizalamak için hazırlık çalışması gerekir: duvar kağıdını yapıştırırken en küçük kusurlar görülebilir. Ancak duvar kağıdı kaplama, boya ile çalışmaktan daha az dağınık bir süreçtir. Diğer bir avantaj, kaplama malzemeleri için çok çeşitli farklı tasarımlardır. Tavanı bitirmek için sıvı duvar kağıdı en uygunudur. Bu yöntem kesinlikle banyo ve mutfağın yanı sıra yüksek nem oranına sahip diğer odalar için uygun değildir.
 • Polistiren köpük yapıştırma levhaları. Duvar kağıdı gibi, ucuz ve kolay bir tamamlama yoludur. Sadece olumlu yönde farklılık gösterir: paneller neme dayanıklı olduğu kadar daha dayanıklıdır. Yapıştırma levhaları, çalışma yüzeyinin pürüzlülüğünü vurgulamaz, bu nedenle üst üste binme ek olarak küçük kusurlarla hizalanamaz.
 • Bitmiş plastik paneller. Yöntem, podshivnym ve asma tavanlara ucuz bir alternatiftir. Bu yöntemin özü, yüzeylerin özel PVC panellerle bitirilmesinden ibarettir. Önemli bir avantajı, spot ışıkları ile her yerde kullanmanıza izin verdiği için ısıya ve neme karşı dayanıklılığıdır. Plastik paneller, dayanıklılıkları, iyi gizlenen yüzey düzensizlikleri ve iletişimin varlığı ile ayırt edilir.

yanlış

Asma tavanlar, metal veya ahşap çerçeveden oluşan ve üzerine kaplama malzemeleri monte edilen temel yapıdan dolayı adını taşırlar. Oluşturulan ara boşlukta, herhangi bir iletişim, boru, havalandırma veya mikro iklim sistemini gizleyebilir, ayrıca oda sahiplerinin zevkine göre her türlü aydınlatma armatürü kurabilirsiniz.

Asma tavanlar şunlara ayrılmıştır:

 • Kaset tipi. Alüminyum veya çelik panellerden oluşan bir sistemi temsil eder. Çekici bir dış villaya ek olarak, bu döşeme nem direncine sahiptir, karmaşık bakım gerektirmez ve genel görünümü kaybetmeden bazı parçalarını değiştirmeyi mümkün kılar.
 • Asma Tavanlar Armstrong. Üzerinde metal plakalar kullanan bir süspansiyon sistemini temsil edin. Ofisler için çok uygun, nispeten düşük bir fiyatı var. Yangına dayanıklı.
 • Raf asılı. Tasarım, alüminyum taraklara sabitlenmiş uzun şeritlere dayanmaktadır. Bu örtüşme, duvar panellerinin dış yüzeyine benzer. Ana kalite dayanıklılıktır. İş ve geniş alanlar için ideal.
 • Ayna örtüşmesi – ana yapının ayna yüzeyine eklenmesiyle oluşturulur. Banyolarda, yatak odalarında, koridorlarda ve misafir odalarında yaygınlaşan alanı görsel olarak genişletir.

Gergin

Germe tavanlar – modern moda gerçekliğinde en seçkin seçenek. Sadece zarif görünümleri için değil, aynı zamanda pratik çok yönlülükleri için de takdirlerini hak ediyorlar.

Germenin avantajları:

 • Geniş bir renk yelpazesi ve panelleri birleştirme imkanı;
 • Düzensizlikleri ve yüzeysel kusurları gizleyin;
 • Odayı toz ve nemden izole edin;
 • Germe tavanlarda yoğuşma stabilize olmaz.
 • Antiseptik bir filmin varlığı nedeniyle tamamen çevre dostu ve güvenlidir;
 • Çatı alanında ısı yalıtım malzemelerinin tutturucuları için yer açmak;
 • Isıya dayanıklı, her türlü avize, lamba, alarm sistemi vb.
 • Temizlemesi kolay
 • Sökülmesi kolay, tekrar kullanılabilir.

Yetenekli bir tasarımcının elindeki gergi tavan, herhangi bir açıda ve herhangi bir konfigürasyonda yerleştirme yeteneği sayesinde bir odayı bir sanat eserine genişletebilir.

Podshivnoy İngilizce

Ayrı bir ilgiyi hak eden bir tür asma tavan, alçıpan tavandır. Arasında alçı tabakası olan bir karton tabakadır. Alçıpan tavanların tasarımı kesinlikle herhangi bir şey olabilir: her iş siparişe göre ayrı ayrı yapılır ve tasarım sanatının ayrı bir parçasıdır.


Bu tür bir asma tavanın montajı beceri gerektirir, ancak nihai sonuç çabaya değer.
İç kısımdaki alçıpan tavanlar aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Her türlü ön yüzey işlemi için uygundur;
 • Tellerin, bağlantıların ve dikişlerin tam maskelemesi.
 • Birkaç seviyeden oluşan bir kombinasyon oluşturma yeteneği;
 • Isı yalıtımı
 • Çevre dostu ve güvenlik;
 • Diğer türlere kıyasla erişilebilirlik;
 • Mükemmel sonuç.

Negatifler de belirlenebilir:

 • Neme karşı dengesizlik.
 • Odanın toplam yüksekliğinden 5-10 cm’lik bir kayıp.

Renk çözümleri

Beyaz tavan – olağan, ancak oda için olası tek renk çözümü değil. Bir renk seçerken, duvarların tasarımı ile doğru bir şekilde birleştirilmeli ve ayrıca görsel olarak etkileyebilecek odanın özelliklerini de dikkate almalıdır.

Doğru rengi seçerken, odanın yüksekliğini görsel olarak artırmanın aydınlatmayı gölgelemeye ve karanlığı azaltmaya yardımcı olacağını unutmayın. Soğuk renkler güneye bakan bir oda için daha uygundur ve bir serinlik ve tazelik hissi yaratır. Sırasıyla kuzey tarafı için sıcak renkler kullanmak daha iyidir.

Mutfakta renk seçiminin iştahı etkileyebileceğini çok az kişi biliyor. Araştırmaya göre mavi ve yeşil renkleri kullanmak açlığı azaltabilir. Ancak turuncu-kırmızı renkler enerji ve iştahla şarj olabilir.

Yatak odası için bir renk çözümü seçerken, parlak renkleri denemeye değmez. Burası daha çok eğlence amaçlı. Çeşitli süt tonlarının yanı sıra soluk pembe, mor için uygundur. Hem yatak odası hem de çocuk odası için orijinal karar, yıldızlı gökyüzünün etkisiyle iç içe geçebilir.

Uyarı! Bir çocuk odası için boya seçerken, yalnızca çocuk odaları için tasarlanmış malzemeleri kullanın; Bu özelliği özel işaretlerle tanıyabilirsiniz.

Duvarlar ve tavanlar için tek bir mat renk kullanmak en iyi fikir değildir. Odanın bir araya gelmemesi için, rölyef düzlemleri veya ekler arasındaki geçişleri diğer renk ve malzemelerden ayırt etmek gerekir.

ışık

Aydınlatma, tavandaki son dokunuş. Doğru seçilmiş aydınlatma armatürleri, son aksanları iç mekana yerleştirir. Modern bir tasarım yaratma çabalarının tümü, düşünceli bir ışık olmadan anlamsızdır.

Birkaç aydınlatma seçeneği vardır:

 1. Tavanın ortasındaki avize şeklindeki odadaki tek aydınlatma kaynağı klasik bir kazan-kazan seçeneğidir. Tavandan biraz uzakta asılı bir avize, bazı eksikliklerini görsel olarak gizleyebilir. Bununla birlikte, modern tarz içinde, bu görüş, entegre aydınlatma seçeneğine yer açmaya başlar.

Dikkat! Ağır bağlantı parçaları, bazı modern çatı türleri ile uyumsuzdur.

 1. Spot aydınlatma, alçı tavan tasarımı ile çok başarılı bir şekilde birleştirilmiştir. Bunları bir araya getirmek, belirli bir aydınlatma stili oluşturmanıza ve aydınlatma seviyesini ayarlamanıza olanak tanır. Bu ampuller sadece etraflarındaki tavanı ısıtmakla kalmaz, aynı zamanda bakımı da kolaydır. Spot aydınlatmanın ucuzluğuna rağmen özel sirkülasyon modelleri oldukça pratiktir.
 2. LED şerit, bir aydınlatma odasının en önemli özelliği olabilir. Gergi tavan tabanında kullanımı sayesinde etkileyici aydınlatma efektleri oluşturulabilir. Bu bantlar genellikle spot aydınlatma ile birlikte kullanılır.

Oda tipi ve tasarımı

Hem uygulama hem de estetik açısından, tavanın modern tasarımı büyük ölçüde içinde bulunduğu odaya bağlıdır.

Oturma odasındaki alçıpan tavanın tasarımı kesinlikle her şey olabilir. Hayal gücü göstermek önemlidir. Ana şey, odanın iç kısmı ile düzgün bir şekilde birleştirmektir. Çok seviyeli tasarımcı veya asılı ayna çok uygundur. Aydınlatması için birkaç seçenek sağlamak önemlidir: tüm alanı dolduran parlak bir alandan TV izlemek için küçük bir arka ışığa kadar.

Günün başında mutfak zemini aydınlık ve etkileyici, taze ve enerji verici olmalıdır. Bilim adamları, parlak renklerin iştahı artırdığını ve metabolizmayı hızlandırdığını kanıtladılar. Duvar kağıdını veya panelleri yapıştıran mutfak seçenekleri için kesinlikle uygun değildir.

Yatak odası için en iyi seçenek sakin açık renkler ve klasik uzamadır. Yüzey kendinize odaklanmamalı ve rahatlamayı engellememelidir. Çok uygun fildişi veya şampanya örtüşmesi.

Banyo için olduğu kadar mutfak için de yüzeyin görünümüne ek olarak pratik bir sorun var: örtüşme çevre dostu, neme dayanıklı olmalı ve mantarların büyümesini engellemelidir. Banyo alanını ayna veya asma tavan ile görsel olarak genişletmek ideal olacaktır.


elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219