Tek katlı ev dış cephe boya renkleri yeni

Cepheler ve dış mekanlar için boya renkleri

Kategori: Renkler , Renkler ve kombinasyonlar , Dış mekanlar tek katlı ev dış cephe boya renkleri , villa dış cephe boya renkleri , 2 katlı ev dış cephe boya renkleri , ev dış cephe boyaları , 2 katlı ev diş cephe boya renkleri , ev dis cephe boyasi,

Dış duvarların veya bir evin veya binanın cephelerinin yüzeyini boyamak için önerilen farklı tonlar veya renk aileleri.

Bir evin dışını veya sadece cepheyi boyamak için rengi seçmek zor bir karar olabilir. Diğer faktörlerin yanı sıra, evin tarzını, çevreyi ve tabii ki sahibinin zevkini de hesaba katmalısınız. Belki de renkleri sınıflandırmak, zevkinize yön vermenizi ve böylece uygun seçeneği seçmenizi kolaylaştıracaktır.

Toprak veya Doğal Renkler

Bu boya renkleri rustik tarzda evlerde, Santa Fe tarzında, dağ evlerinde veya kabinlerde çok yaygındır. Ev kırsal bir alandaysa manzarayı tamamlayan gölgelerdir ve ahşapla çok iyi anlaşır. Sonuç genellikle ayık ve zarif görünümlü bir evdir.

Bazı doğal renkler şunlardır: bej, kahverengi, krem, koyu sarı. Toprak renkleri kullanıldığında dış duvarları boyamak için iki ton kullanılması çok yaygındır; örneğin, beyazla, kahverengiyle veya yoğun bir renkle birleştirilmiş bej tonu.

Nötr renkler

Siyahlara, beyazlara ve geniş gri ton yelpazesine nötr diyebiliriz, bunların tümü evlerin cephelerini ve dış cephelerini boyamak için en çok kullanılan renkler. Özellikle modern stiller için neredeyse her tür inşaat için güvenli bir bahis. Modern tarzda bir evin nasıl boyanacağı konusunda ilham almak istiyorsanız , bu web sitesinde başka öneriler bulabilirsiniz .

Sessiz renkler

İstediğiniz bir cepheye renk vermek ama o kadar sert görünmemekse, ihtiyacınız olan sessiz veya doymamış bir tondur . Herhangi bir inşaatta iyi görünseler de bitişik evlerin bulunduğu mahallelerde özeldirler. Genelde doğal veya nötr olan çevreleyen renklere çok iyi bakmak ve onları tamamlamak yorucu değildir.

Yumuşak renkler

Daha az yaygındır, ancak klasik tarzdaki evlerde, genellikle aynı aralıktaki daha yoğun bir gölgeyle (siyah veya beyaz) kombinasyon halinde de kullanılabilirler. Yumuşak renkler zariftir ve nötr olanlardan farklı bir ton verir ve ağırlık yapmaz.

Canlı renkler

Başka bir doğal veya nötr ile birleştirilmiş canlı bir renk kullanmak çok daha yaygındır, bu şekilde yapının belirli bir bölümünü vurgulamak mümkündür ve en güncel stillerde çok uygun görünür.

Bir evin tüm dışını zengin bir boyayla boyamak daha riskli bir kumar olabilir. Her zaman iyi görünmüyor ve belirli mimari tarzlara uygun görünmüyor. Bütün bunlar mümkün olmadığı anlamına gelmese de, oldukça pitoresk görünen kırmızı, mavi veya yeşile boyanmış evleri takdir edebileceğiniz için. Renk seçimi birkaç faktöre bağlıdır, ancak bu durumda bir profesyonele danışmanız ve testler yapmanız önerilir.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219