Yatak Odaları için Asma Tavan Tasarımları: Seveceğiniz 9 Fikir

Şu anda yatak odaları için asma tavan tasarımlarını araştırıyorsanız, muhtemelen aşağıdaki nedenlerden biriyle yapıyorsunuz:

Bu estetik bir çağrı ve sadece tavanınızı güzelleştirmek istiyorsunuz.
Belirli kusurları gizlemek veya orada bazı kabloları gizlemek istiyorsunuz.
Belki odanızın yüksekliği tercih ettiğinizden daha fazladır ve asma tavanı – ya da asma tavan veya aşağı tavan olarak da bilinir – tamamen düzleştirmek için.
Evinizi daha sessiz yapmak ve gürültüyü azaltmak istiyorsunuz .
Sebebi ne olursa olsun, yatak odanız için tavandan aşağı inmeye karar verirseniz, bakmanız gereken güzel bir şey de olabilir. Sonuçta, yatağınızda yatarken, yorgun bedeninizi dinlendirmenin yanı sıra, faydaları da olmalıdır.

Güzel Asma Tavan Modelleri
,
Yatak odası Asma tavan modelleri 2020
,
,
Yatak odası Asma Tavan Modelleri
,
Modern Asma Tavan Modelleri,

Bu yüzden, sizin için biraz av yaptık ve yatak odanız için modern asma tavan tasarımları için 9 çarpıcı fikir bir araya getirdik. Yapmanız gereken tek şey en sevdiğinizi bulmak ve daha sonra en kısa sürede kurmak için bir yüklenici veya iç tasarımcı kiralamak !

Tarzınız zarifse, büyüleyici ve sofistike, ancak formunda iddiasız olan bu mimari tasarıma gidin. Böyle basit bir yatak odası tasarımı için mükemmel! Tepsi tavanları temel olarak girintili tavanlardır veya alt dış kenarları olan ters çevrilmiş tepsilere benzer. Bu özel asma tavan, yatak odasına görsel ilgi getiren ‘katmanlı’ bir tepsi tasarımına sahiptir. Aynı zamanda göz alıcı bir avize eklemek için mükemmel bir platformdur.

2. Küçük bir Yatak Odası için Asma Tavan

Temel tutmak istiyorsanız, yatak odasının uzunluğunu ve genişliğini kapsayan bu basit asma tavan tasarımına bir göz atın. Bunun gibi bir koy asma tavanı, kenarlardaki gömme ışıklardan ve koy içindeki LED şeritlerden aydınlatma sağlar. Ama en ilginç olanı biliyor musun? Dekoratif bir dokunuş için çoklu kontrplak halkalarından oluşan bir deseni koyun köşesine yerleştirmek

3. Ahşap Kalaslar

Ahşap döşeme sever misiniz ? Eğer evet ise, o zaman asma tavanınıza sabitlenmiş ahşap kirişler fikrini de beğenebilirsiniz. Bunlar yatak odanıza sıcaklık katıyor ve tıpkı bu odada olduğu gibi rustik bir cazibe katıyor. Gerçek ahşaba gitmek bütçeniz dışındaysa, sahte ahşabı da tercih edebilirsiniz.

4. Bir Fan ile

Evet, bir hayranla! Tavanın güçlü olduğundan, fanı sıkı tutmak için ekstra destek braketlerine sahip olduğundan ve tüm sabitlemelerin sıkıldığından emin olun.

Bu yatak odasında, gömme tavanın ortasına sabitlenmiş bir fan ile dikdörtgen bir ahşap levha vardır. İkincisi, kavisli tasarımlara sahip ahşap panellerle daha da vurgulanır. Böyle sahte bir tavan tasarımı, bunun gibi geleneksel temalı bir yatak odası ile iyi uyum sağlar.

5. Kesonlu

İşte yatak odanıza mimari ilgi katmanın başka bir yolu. Bonus: Odanın rahat görünmesini sağlar! Kesonlu tavanlar esasen ızgara benzeri bir desen oluşturan çapraz kesen kirişlerdir. Aslında, bunlar alçı, ve hatta ahşaptan yapılabildiği için çok yönlüdür. Yukarıdaki tasarımda, kirişlerin tavana nasıl ağırlık eklediğini ve dikkatinizi nasıl yukarı çektiğini görebilirsiniz. Bu, ana yatak odanız için özellikle harika bir asma tavan tasarımı!

Yukarıdaki fotoğraftaki ince kirişler tavanda çok ağır değildir ve yatak odasındaki diğer cesur unsurları dengeler. Bir avize kirişlerden birinden sarkar, ancak önceki resimde olduğu gibi iç yüzeye monte edilmesini de tercih edebilirsiniz. Veya girintili ışıkları stratejik olarak yerleştirebilirsiniz.

6. Genişletilmiş Panel

Tasarımın tavanınızla sınırlı olmasından memnun değilseniz, bu asma tavan stilini tercih edebilirsiniz. Yatağınız kadar geniş, arkasındaki duvarda başlar ve tavana kadar veya en azından bir kısmına kadar uzanır. Yukarıdaki resimde, asma tavan malzemesine renkli ve desenli bir duvar kağıdı eklenmiştir, bu da altın kaplamalar kullanılarak düzgün bir kaplama sağlar.

Bu görüntüde, ev sahipleri, yatak odasına rüya gibi bir etki veren, daha hafif bir botanik duvar kağıdı ile duvardan tavana bir oyuk kapladılar. Benzer şekilde, özellikle bir çocuğun yatak odası için ilginç, ilginç ve renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

7. Dairesel

İşte başka bir sanatsal stil. Asma tavandan kesilmiş dairesel bir şekil sadece fanınızı veya avizenizi sabitlemek için ideal bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hem tavana hem de yatağınıza odaklanır. Bu minimal bir görünüm olsa da, tavandan kesilmiş birden fazla daire seçebilir ve her birine gömme ışık takabilirsiniz. Etkisi muhteşem olacak!

Ve elbette, doğaçlama yapabilir ve kare, oval, dikdörtgen vb.Gibi farklı şekillere gidebilirsiniz!

8. Yüzen Ada

Yatağınız gibi bir alanı vurgulamak istiyorsanız yüzen bir ada mükemmel bir şekilde çalışır. Yüzer çünkü ikisi arasında boşluk bırakarak tavana asılır. Ve bu bir ada çünkü aşağıdaki konulara odaklanmak için bağımsız olarak yerleştirilmiş.

9. Modern, Ayrıntılı ve Geniş

Evet, sadece bir yatak odasında farklı stillerle evlenebilirsiniz ve bunlar günümüzde evlerde en son tasarımlardır! Bu asma tavanın iki büyük kısmı, küçük gömme ışıklara sahip basit, basit tasarımlardır. Bununla birlikte, aralarında birkaç inç daha yüksek olan ve yatağı ve önündeki alanı vurgulayan ahşap bir bölüm vardır. Ek olarak, paralel bir alçı plakalar süs itirazları için en uçta yatay olarak yerleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com