Yatak Odası İçin Temel İç Dekorasyon İpuçları

 • yatak odası iç dizayn modelleri,
 • yatak odası dekorasyonu örnekleri,
 • küçük yatak odası dekorasyon fikirleri,
 • yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı,
 • iç mimar yatak odası tasarımları,
 • yatak odası dekorasyonu 2019
 • sade yatak odası dekorasyonu
 • yatak odası yerleştirme planları
yatak odası iç dizayn modelleri, yatak odası dekorasyonu örnekleri, küçük yatak odası dekorasyon fikirleri, yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı, iç mimar yatak odası tasarımları, yatak odası dekorasyonu 2019 sade yatak odası dekorasyonu yatak odası yerleştirme planları
yatak odası iç dizayn modelleri, yatak odası dekorasyonu örnekleri, küçük yatak odası dekorasyon fikirleri, yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı, iç mimar yatak odası tasarımları, yatak odası dekorasyonu 2019 sade yatak odası dekorasyonu yatak odası yerleştirme planları

Bir yatak odası insanların gündüz dinlenebileceği veya kestirebileceği ve akşamları uyuyabileceği özel bir yerdir. Tabii ki yatak yoksa yatak odası da yatak odası olmaz. Konforlu bir yatağın yanı sıra şifoniyer, komodin, çalışma masası ve dolap gibi standart mobilyalara sahiptir. Bazı yatak odaları kendi özel banyolarına sahipken, bazılarında temiz bir nefes alabilen ve yemyeşil çimlerin manzarasını izleyebileceğiniz bir sundurma veya balkon vardır. Zamanımızın çoğunu yatak odasında geçiriyoruz, çünkü 8 ila 10 saat uyuyarak geçiyoruz ve gün boyunca hala biraz kestiriyoruz. Birisinin en sevdiği yer olarak düşünülebilir.

Yoğun bir işten eve döndüğünüzde, kesinlikle o gün için harcadığınız tüm enerjiden şarj olmak için uzanma ve iyi bir uykuya sahip olma arzusuna sahip olacaksınız. Doğrudan yatak odanıza gidip bir süre dinleneceksiniz. Peki, iyi dinlenebildin mi? İyi dekore edilmiş bir odanız olsaydı, mutlaka horlamaya başlayacaksınız! Ancak yapmazsanız, kalkıp televizyon izlerken koltukta dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Elbette, dinlenmek ve rahatlamak için mükemmel bir yatak odanız olsun .

Yoğun bir insan olarak stresi azaltmak ve rahatlama şansını artırmak için yatak odanızın yatak odanız olmasına izin vermelisiniz . Sakin bir sığınak yap. Hayal etmek ve gevşetmek için mükemmel bir yer yapın. Bu nedenle, bu yazıda, yatak odanızın dinlenmesi için önemli bir yer olduğunu düşünerek yatak odanızı dekore etmek için bazı ipuçları vermeyi tercih ediyoruz. Home Design Lover olarak biz her zaman iyi dekore edilmiş bir ev yoluyla daha konforlu ve mutlu bir hayat yaşamanıza yardımcı olmayı hedefleriz.

 1. Doğru renkleri seçin.
  Temel İç Dekorasyon İpuçları
  Bir yatak odası için renk seçerken, nötr renkler, sıcak renkler, toprak renkleri ve pastel renkler kullanacağınızdan emin olun. Bunlar duvarlarınızda, tavanlarınızda ve hatta mobilyalarınızda kullanılmalıdır. Parlak renkler kullanmaktan kaçının, çünkü sizi uyumaya teşvik etmez. Ayrıca mobilyanızın renklerinin ve hatta kumaşların birbirini tamamladığından emin olun. Odanızı rahat ve dinlendirici kılmak zorundasınız, böylece yapmayı zor bulmazsınız.
 2. Doğru yatağı seçin.
  Doğru yatağı seçin
  Yatağınız yatak odasının odak noktasıdır. Doğru olanı seçebildiğinden emin ol. Büyük bir yatak kullanıyorsanız, odanız çok büyük değilse, yatak odanız küçük ve kalabalık görünecektir. Çok küçük bir yatak kullanırsanız, garip görünecektir. Yatağınız için doğru ölçüyü seçmek zorundasınız, çünkü bu odanızın mükemmel görünmesini sağlayabilecek en önemli şeylerden biridir. Ayrıca, iyi bir yatak seçin. Yumuşak ve rahat bir şey sizin için mükemmel olur, böylece sizin de mükemmel hayalleriniz olur.
 3. İyi bir duvar dekoru seçin.
  İyi bir duvar dekoru seçin
  Bazı insanlar duvar kağıtlarını kullanmayı ya da sanatsal olarak benzersiz bir dokuya boyamayı tercih eder. Ancak diğerleri duvar dekorunda sade sıcak renklerle boyayarak ve güzel çerçeveli resimler ve resimler yerleştirerek tasarruf etmeyi tercih eder. Gerçekten sevdiğiniz bazı resimleri arayabilir veya çocuğunuzun sanat eserini düşünebilirsiniz. Bu size çok tasarruf etmenize yardımcı olabilir.
 4. Doğru döşeme malzemesini seçin.
  Doğru döşeme malzemesini seçin
  Seramik fayans, mermer veya granit gibi soğuk parkeler kullanmak yerine, lamine parke, ahşap veya halıdan yararlanın. Seramik karoların kullanılması tavsiye edilmez, çünkü yalnızca zemini soğuk tutacaktır. Yataktan kalkıp soğuk bir yere basmak istemezsiniz. Seramik fayans kullanıyorsanız bile kayabilirsiniz. Ancak, yatak odanızda zaten soğuk zemin varsa, yatağınızın yanına bir halı veya halı koyun.
 5. Odanızdaki trafiği düşünün.
  Odanızdaki trafiği düşünün
  Yatak odanızın içinde iyi bir trafik olması önemlidir. Mobilyaların düzenlenmesi, yatak odanızdaki trafiği büyük ölçüde etkiler. Trafik şeritleri için en az 24 inç izin vermeniz gerekir. Banyoya doğru giden yolu temizleyin, böylece gece geç saatlerde seyahatlerinizde hiçbir şey yapmazsınız.
 6. Kumaş için doğru renkleri ve tasarımları seçin.
  Kumaş için doğru renkleri ve tasarımları seçin
  Bir yatak örtüsü ve perdeleri seçtiğinizde, odada iyi görüneceğinden emin olun. Odanızın rengini düşünün. Odanız aydınlıksa daha koyu kumaşları, odanız karanlıksa daha açık kumaşları seçebilirsiniz. Ayrıca, odanızın konseptine uygun bir tasarım aramaya çalışın. Kumaş aslında kişiliğinizi gösterebilir. Öyleyse iyi seç.
 7. Perdeler için doğru rengi kullanın.
  Perdeler için doğru rengi kullanın
  Çoğu insan karanlık perdeleri kullanmak ister, böylece yatak odalarının gündüzleri bile biraz karanlık görünmesini sağlar, bu da uyumayı çok kolaylaştırır. Koyu perdeler özellikle açık renkli duvarlar kullanacaksanız harika görünür. Ancak duvarlarınız karanlıksa, açık renkli perdeler kullanın. Perdenin rengini seçerken kontrastı düşünmelisin. Ayrıca, iki katmanlı perdeyi kullanmak isteyebilirsiniz.
 8. Doğru aydınlatmaları kullanın.
  Doğru aydınlatmaları kullanın
  Tavanın ortasında ışıklar kullanmak yerine, abajurlar, yukarı lambaları ve pim ışıkları kullanın. Bu tür aydınlatmaları kullanmak odanıza harika bir hava verecektir. Bu ambiyansla dinlenmeniz daha kolay olurdu.
 9. Akıllı bir depolama alanına sahip olun.
  Temel İç Dekorasyon İpuçları
  Tabii ki, odanızda daima kıyafetlerinizi ve diğer eşyalarınızı yerleştireceğiniz bir kabine sahip olursunuz. Eşyalarınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için ekstra kabine sahip olmanız önerilir. Yer kazanmak için yerleştirirken akıllı olun. Bir yatak odası iyi düzenlenmiş, düzenli ve dağınık olmamalıdır. Yeterli depolama alanına sahip olmak karmaşayı önlemenize yardımcı olur.
 10. İyi havalandırma sağlayın.
  Görevlerini bitir
  Bu dekorasyonla ilgili olmayabilir, ancak havalandırma çok önemlidir. Çok sıcak veya çok soğuk bir yerde kalmak istemezsiniz. Odanızın içinde temiz ve serin hava olmasını istiyorsanız, bir egzoz fanı kullanın. Pencereden en uzaktaki tavana veya duvara yerleştirin. Bu, hava soğuk olduğunda bir klima kullanmanıza gerek kalmayacağından çok tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. İsterseniz geniş cam pencerelere sahip olmayı da tercih edebilirsiniz. Bu, güneş ışığının odaya girmesine izin verebilir.

Evinizdeki tüm odalar arasında yatak odanızın görünümü en rahatlatıcı olmalıdır. Sakin bir atmosfere sahip olması gerekir. İç tasarımınız, yatak odanızın ortamını ve havasını büyük ölçüde etkiler. Yatak odanız kişisel tarzınızı ve zevkinizi de yansıtacaktır, böylece sizin kim olduğunuzu da söyler. Şimdi size bu yatak odası dekorasyon ipuçlarını verme görevimizi yaptık, şimdi yatak odanızı dinlenmek ve uyumak için güzel bir yer haline getirmek size kalmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com