Yatak Odası Tavanları Nasıl Dekore Edilir?

Yatak Odası Tavanları Nasıl Dekore Edilir


Bir odanın beşinci duvarı olarak bilinen tavan, diğerleri ile aynı derecede dikkat gerektiriyor. Bu nedenle, duvarlarınız için ne zaman bir renk seçerseniz, tüm gece boyunca baktığınız en üstteki beşinci olanı unutma, yaşamınız boyunca mutlu ve o kadar mutlu anlar.

Yatak odanızın tavanlarını dekore etmenin birçok yolu vardır.

I)  Tavanın rengi : Gözleri dört duvarla üstteki beşinci arasındaki kontrastla sıkıştırmak her zaman iyi bir fikirdir.

· Açık renkli bir tavan, insanlar arasında sadece tercih edilen bir tattır, sadece dekorlarını denemekten hoşlananlar ve düzenlemeleri genellikle üst tavanı koyu ve parlak renklerle renklendirmek ister.

II)  Oda ölçüsü : boyut, yerleşim ve üstüne gitmeli ne kadar dekor tanımlamada oda oyunlarının kesim ve zorunlu rolü.

· Temiz kesilmiş dikdörtgen oda, yanları loş ve ortada büyük bir kraliyet avizesi ile yoğun şekilde aydınlatılan çok katmanlı asma tavan ile 2 ayrı bölüme kolayca ayrılabilir.

· Tavan arası yatak odası tavanı, büyük görünmesini ve serbest hava akışını sağlamak için ahşap veya mermer kesme bloklarla kaplanabilir.

III)  Simetri : Tavan dekoru ve döşeme dekoru simetriği, her zaman el ele gitmeli, Yatak ortada ortada yerleştirilmeli ve çatı benzer ancak ayrı kesilmiş dekorasyon parçalarına bölünmüştür.

IV) Eğer tavan alçı ile yapılmış ise  , tüm odaya daha iyi ışık akışı sağlar.

V)  Yuvarlatılmış ters, modern bir tavan  , yatak odasına kontrast eklemek için her iki zıt yönde yerleştirilmiş yuvarlatılmış oval bir yatağa tamamen uyar.

VI)  Asma tavan  sıvaları dünya çapında sevilir ve herkes tarafından kabul edilir. Dekorasyon için POP kullanmanın yollarından bazıları aşağıda paylaşılmaktadır.

· Tavanınızı, POP geometrik tasarımlara sahip, düşük asma tavanlı asma tavanlarla süsleyin. Bir köşede asılı ışıkları ortada dekore edilmiş fanları ile kullanabilirsiniz

· Küçük loş ışıklar ile üstte POP Bal tarak tasarım desenleri yatak odanıza daha fazla yer katacaktır

· Tavanda büyük yuvarlatılmış ve parlak renkli cam resimler, arka planda ışıklar varken yatak odanızın tavanına çok zarif bir görünüm katabilirsiniz

· Evrenin bir gün veya gece görünümü. Ya da galaksi temalı duvar kağıdı veya boya tüm odayı hayattan daha büyük gösterebilir.

· Yastık üstlerinin yanlarında ışıklı / asılı ışıkların bulunduğu koyu renkli temalı tavan, yatak odanıza çok zarif bir görünüm kazandıran çok fazla simetri ekleyebilir. Bir odanın ortasında bir dikdörtgen veya kare tabanlı düşük asılı fan da deneyebilirsiniz.

· İçbükey bir kesim tavanı, saray görünümünün en iyi kopyasıdır; Işık tutucular tam olarak yatak odanızın perdelerine ve başucu lambalarına uyacak şekilde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com