Yatak odasında asma tavan tasarımı

Yatak odasındaki rahat sıcak atmosfer, yalnızca sahibine, seçtiği tasarıma ve kullandığı malzemelere bağlıdır. Odanın her bölümü birbirine bağlıdır, bu nedenle organik görünmelidir.Yatak odasında asma tavan Size karşı özel tavır, yatak odasındaki tavanı tasarlamayı gerektirir. Sonuçta, bu oda iki kişilik kişisel bir alandır, bu nedenle sahiplerinin zevklerine ve arzularına uygun olmalıdır.

 • Yatak odası tavan ayna modelleri

Basit tasarım seçenekleri

 • Yatak odası tavan modelleri
  ,
  Yatak odası tavan ayna modelleri
  ,
  Asma Tavan
  ,
  Yatak Odası Asma Tavan Modelleri kalpli
  ,
  Güzel Asma tavan Modelleri
  ,
  Yatak odası Asma tavan modelleri 2020
  ,
  Oturma odası Asma tavan modelleri
  ,
  Yatak Odası gergi tavan,

Bu tavan tasarım yöntemi en basit seçenekleri ifade eder, yani yüzey istenen renge boyanır. Tercihlerine ve mobilya renklerinin varlığına göre gölgeyi seçin. Tavanı, istenen rengi katan su bazlı boya kullanarak boyamak. Bazı durumlarda, tasarım, boyalı elemanlara sahip bir asma tavan içerir. Bu çok seviyeli tasarım sayesinde, tüm yüzey düzensizliklerini gizlemek mümkündür.

Bu durumda, renk tasarımı yardımıyla, odanın büyüklüğü göz önüne alındığında, tavanın istenen alanını belirlemek mümkündür. Örneğin, tavanın derinliğini görsel olarak artırmak istiyorsanız, rengi duvarın üst kısmının sınırlarının ötesine geçer – yaklaşık 20-30 cm.
 • Dekorasyon olarak ağaç

Tavanı dekore etmenin en popüler ve çok yönlü yolu, yüzeyini bir ağaç veya buna benzer bir malzeme ile kaplamaktır. Bu iş için en uygun malzeme – daha önce haşerelerden işlem görmüş ve lekelerle kaplanmış doğal ahşap, üst tabaka balmumudur. Daha ucuz yüzey kaplama stilleri arasında, ahşap üzerinde etkisi olan bir lamine levha vardır.
gerginlik

Yatak odasında asma (asma) tavanlar – bu, odada rahat ve modern bir atmosfer yaratmanın en popüler yoludur. onlar:

 • Bir seviye
 • Çift taraflı.
 • Çok düzeyli, burada üç veya daha fazla düzey.

Bu tür tavanların montajı sırasında odanın yüksekliği azaltılır. Örneğin, bir seviyeden inşaat 5-7 cm alır ve üç seviyede ise hacmi iki katından daha büyüktür. Bu nedenle, kendi streç tavan tasarımınızı geliştirirken, bu nüanslar dikkate alınmalıdır.


Kat sayısı ne olursa olsun asma tavanlar modern ve şık bir görünüme sahiptir. Evin küçük odaları ve alçak tavanları varsa, bu en iyi iç dekorasyon çözümüdür. Yaşam alanı genişse, çok seviyeli tavanlar yardımıyla fonksiyonel alanları, yani çalışma alanını, yatak odasını ve okuma alanını ayırmak mümkün olacaktır. Ayrıca farklı yüksekliklerde bulunan kumaş, renk ve doku olarak farklılık gösterebilir. Büyük odalarda genellikle üç veya daha fazla düzlemin bulunduğu ve her bir bölgeyi tanımlamanın gerekli olduğu çok seviyeli yapılar.
alçıpan

Alçıpan tavanlar – bir odayı dekore etmenin en ilginç ama zor yolu. Sonuçta, yüzeyi tasarlamak için birçok seçenek var, aydınlatma cihazlarının yerini doğru düşünmeniz, tasarımı tasarlamanız ve yükü hesaplamanız gerekir. Malzemenin kendisine gelince, alçıpan en uygun ve çalışması kolay olarak kabul edilir, yüzeyi mükemmel bir şekilde düzleştirebilir ve ona benzersiz şekiller verebilir. Yangına karşı güvenlidir, zehirli maddeler yaymaz ve herhangi bir oda tasarımı için uygundur. Alçı, kesmeye çok uygun olduğu için, çeşitli şekillerde parçalar kesilir. Yüzeyde ufalanma, çatlama veya çizilme korkusu olmadan delinirler. Bazı yapısal elemanlar kendinden kılavuzlu vidalarla, diğerleri metal çerçeve üzerine özel askılarla sabitlenir. Sonuç olarak, tavan ile alçıpan arasında, aydınlatma armatürlerinin elektrik kablolarını gizleyebileceğiniz bir boşluk oluşur. Alçıpan tavanlar yapı ve şekline göre farklı seviyelerde ve şekillerde gelir.

Fıçı tahtası tavan ve streç duvarın kombinasyonuStrafor paneller

Bu paneller, yüksek düzeyde ısı ve ses yalıtımı ve çeşitli dış etkilere karşı direnç ile ayırt edilir. Çok çekici görünüyor ve her iç mekan için uygun. Polistiren köpük üretimi için modern teknolojilerin kullanılması sayesinde, paneller taş, ahşap vb. Benzeyen bir yüzey elde eder. Panelleme basit ve kurulumu kolaydır, bu nedenle bitirme deneyimi olmayan herkes bu işi halledebilir.

Bu kaplama malzemesinin temel avantajları, tavan kaplamasının montajını gerçekleştiren basit alıcılar ve profesyonel ustalar tarafından takdir edildi. Birçok avantajı olduğu için odanın konforunu, görünümünü önemli ölçüde arttırırlar. Tavan karoları nemden korkmaz, bu nedenle duşlarda, banyolarda ve banyolarda, mutfaklarda ve yüksek nemli diğer odalarda isteyerek kullanılırlar. Polistiren köpük minimum ağırlığa sahip olduğu için herhangi bir tavana monte edilir.

Bu kalite, zeminlerin ağır yüklere dayanamadığı odalar için oldukça değerlidir. Ayrıca köpük levha ile çalışmak kolaydır, parçalara ayırmak ve istenilen şekle uyması kolaydır. Ayrıca, her iç mekana uygun yüzlerce renk, desen ve boyutta panel bulunduğundan ürün yelpazesi çok geniştir. Örneğin, mal sahibi, desen veya süslemeli pürüzsüz bir kiremit tavan ayarlayabilir.

Tonlama ve çizim

Tavanları dekore etmenin birçok yolu olmasına rağmen, bazı insanlar geleneksel bitirme yöntemlerini kullanmayı tercih ediyor – renklendirme ve boyama. Bazıları tavanın yüzeyini su bazlı boya ile boyarken, diğerleri iç kısmı baget ve pervazlarla tamamlıyor. Bundan dolayı ortam daha rahat ve rafine hale gelir. Bazen benzersiz bir tasarım elde edebilmek için tavan tamamen renkli olmayıp sadece bir kısmı boyanır. Örneğin, bu yöntemi kullanarak, LED şerit ile vurgulanan, her türlü dekoratif unsurla tamamlanan orijinal desenler elde edebilirsiniz.

Tavan çok sayıda ahşap parçaya sahip bir odada işlenirse ve tavanın kendisi doğal tasarıma olabildiğince yakın olmalıdır, o zaman antiseptik veya daha az boyaya dikkat etmek daha iyidir. Bu formülasyonların birçok avantajı vardır:

 • Uygulama yapılacak yüzey hafif bir gölge ve hafif bir parlaklık kazanır;
 • Kirişli çatının hizmet ömrü önemli ölçüde artar;
 • Ağacın dokusu tamamen korunmuştur.
Ahşap dekorasyon

Ahşap, her şey ondan yapıldığı için her zaman takdir edilen en kaliteli doğal malzemedir. Herhangi bir ahşap şey çok hoş, farklı özgünlük ve yüksek dış nitelikler görünüyor. Bazı insanlar ahşabın zeminler ve duvarlar için en uygun malzeme olduğuna inanırken günümüzde tavan dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kaplama, her ev için çok önemli olan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Çoğu bütçe seçeneklerinden en değerli olanlarına kadar çok çeşitli ahşap seçenekleri vardır. Bu kombinasyon sayesinde her ev sahibi tavan için en uygun kaplamayı seçecektir. Ağacın temel özelliği çevresel saflık, orijinal desenlerin varlığı ve eşsiz bir doğal aromadır. Bu yüzden her oda diğerleri gibi değil, kendi tasarımı ile yapılmıştır. Doğal bir malzemenin lehine olan bir diğer önemli detay da ışığı yayma kabiliyetidir. Hemen hemen tüm tasarımcılar bu nüansları bilirler, bu nedenle iç mekanlarında gölge ve ışık oyununun ana dekorasyon yöntemi olduğu doğal gölgeleme etkisini yaratırlar.
Daha karmaşık tasarım yöntemleri

En zor ve etkili tasarım yöntemleri arasında ayna yüzeyinin kurulumunu vurgulamakta fayda var. İş için büyük ve ağır aynalı kumaşların kullanılması tehlikeli ve pahalıdır, bu nedenle plastik analoglar en kabul edilebilir seçenektir. Örneğin, odanın içi önemli ölçüde değişeceğinden tavana plastik ayna panelleri takmanız yeterlidir. Bu paneller düşük yansıtma kabiliyetine sahip olsalar da yatak odasında parlak bir atmosfer yaratarak daha duygusal ve duygusal hale getirebilirler. Bu seçenek, ailevi kaygılardan etkilenmeyen genç bir çift için mükemmel bir seçimdir.

Renkli aynalar

Durumu daha cesur, eğlenceli ve özgün hale getirmek istiyorsanız, renkli bir tavan harika bir çözüm olacaktır. Ek olarak, son yıllarda renkli tavanlar trendini koruyor ve birçok ünlü tasarımcıda bulunuyor. Sabah alınacak bu karar, pillerin şarj edilmesi ve gücün artması ile ilgili önemli sorunların uzlaştırılmasına yardımcı olacaktır. Dekorasyon için turuncu, sarı veya açık kırmızı kullanabilirsiniz.

Resimler ve baskılar

Tavandaki boyama farklıdır, ancak her zaman odanın iç tasarımına uygundur. Bu nedenle, bitirmeden önce çevreyi, mobilyaların mevcudiyetini ve arzuları dikkate almalısınız. Genellikle yatak odasında, dikkati odaklamayan ve iç mekanın genel tarzına uyan hafif ve havadar bir kompozisyon vardır.

Basın

İç dekorasyonda son moda baskılardır. Tavanları, duvarları ve hatta oda mobilyalarını yerleştirmeye hazırlar. Yeni notlar alıyorlar ve odayı ilginç, harika kılıyorlar. Baskıların yardımıyla, ortamın renk düzenini unutmadan yatak odasının ana odağı tavandır. Baskıları çok parlak, üst üste yapamazsınız, aksi takdirde konut rahat olmaz. Her mekan, baskılarla birlikte bir aksiyon olmalı.

Çoğu durumda, yaşam alanlarında çiçek motifli baskılar kullanılır. Ayrıca tasarımcılar genellikle deniz kıyısı, orman ve gün batımı gibi doğal unsurları seçerler. En popüler olanı hayvan baskılarıdır, ancak dilerseniz tavana herhangi bir desen uygulayabilirsiniz.
Kiriş panelleri

Tavanda bulunan bazı ev ve dairelerde, şu anda artık kaplamanın altına gizlenmeyen ahşap kirişler vardır. Sonuçta, bu kadar önemsiz ve sulu detaylar, bir konut evinin içi için mükemmel bir dekoratif unsur haline gelebilir. Bazı iç mekan stillerini gözden geçirirseniz, birçok tasarımda odayı daha modern ve zarif kılan harika bir görünüm veren kirişli tavanlar vardır. Kirişler çevre dostudur ve görünüş olarak çekici.
Tipik olarak, bu tasarımlar ahşap dekorun hakim olduğu stillerde bulunur ve ayrıca ahşabın ek bir unsur olarak kullanıldığı ve genel olarak zarif bir görünüm veren diğer alanlarda da bulunur. Örneğin, ahşap kirişler modern yüksek teknoloji tarzını, tarihi klasikleri, etnik iç mekanları ve daha fazlasını süslemektedir. Aralarındaki tek fark, farklı dekoratif unsurların varlığıdır.

Renkleri seçin

Her zamanki yatak odası planları evde rahatlamak ve gevşemek için en iyi yeri yapıyorsa, bu odayı sakin ve göze çarpmayan gölgelerle bitirmek daha iyidir:

 • bej.
 • Temiz kum
 • açık kahverengi
 • Gökyüzü mavi.
 • Güzel sarı.

Yatak odasında bir kişi rahatlamalı, sakin olmalı ve garip iç detaylardan rahatsız olmamalıdır. Dinlenmek, çalışmak ve uyumak için genellikle bir odada birkaç bölge yapmak gerekir. Bu durumda, bir odada, örneğin açık gri, yeşil veya moru açık tonlara ekleyerek birkaç rengi birleştirebilirsiniz. Bu kombinasyon sayesinde gözlerdeki gerginliği gidermek ve uykuya hazırlanmak mümkündür.
Mobilya için renk seçin

Yatak odası sadece iki kişi tarafından uyumak için kullanılıyorsa, en iyi seçenek onu romantik bir tarzda ayarlamak olacaktır. Mobilya, dekor ve tavan, hızlı bir rahatlamaya katkıda bulunan yumuşak ve yatıştırıcı renklerle dekore edilmelidir. İstenirse yatak, yatağı olabildiğince konforlu hale getirecek perdeler veya kanopi ile dekore edilir. Duvarları ve tavanları süslemek için en iyi seçenek kahverengi, bej veya pembe olacaktır. Yatak odasında ebeveynleri olan bir çocuk varsa, o zaman kendinizi sakin gölgelerle sınırlamamalısınız. Çocuğun duygulara ve gelişime ihtiyacı vardır, bu nedenle yatak odasında ek yeşil, koyu gri, mor veya mavi unsurlar kullanırlar.


elparsdekor.com