Yemek Odası Tasarımları

  • Yemek odası dekorasyon ürünleri,
  • yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır,
  • yemek odası takımı,
  • yemek masası arkası dekorasyon,
  • yemek odası dizaynı nasıl olmalı,
  • yemek odası duvar kağıtları,
  • mutfak ve yemek odası dekorasyonu,
  • yemek odası ve salon dekorasyonu,

Tam Profesyonel Resmi Bir Yemek Odası Tasarımı

Bu özellikle TELEVİZYON’un önüne yerleştirilmiş akşam yemeğinin yanı sıra acele edilmiş sabah öğünlerinde yaşlandıkça, resmi bir yemek salonunun gerçekten gereksiz olduğunu söylemek kolaydır. Şirketimiz bunun günlük bir oda olmadığını kabul edeceği gibi (hiç kimse haftada yedi akşam çok çekirdekli yemekler için fırsat bulamaz!), İlgi çekici bir merkez olarak kendi değeri aslında ihmal edilmemelidir. Ayrıca, yemek odanız, mülkünüzün geri kalan kısmı kadar mükemmel bir şekilde zenginleştiğinde, düzenli olarak gerçekten iyi çini biraz dışarı çırparak kendi başınıza bulabilirsiniz.

Burada listelenen firmamız en iyi geliştiricilerin yemek odalarına bakıyor. Uzmanlarımız eğlenceli zamana geçtikçe, bu saygın mekanların yenilenmesini teşvik etmesine izin verin.

Geliştirici Suzanne Kasler, son derece zarif kozmetik ürünüyle anılıyor ve kendi Atlanta mülkünün yemek odası, ticari marka algısının mükemmel bir şekilde algılandığını gösteriyor. Yumuşak bir renk şeması, korniş koleksiyonunda kalıp olarak temsil edilen özel de Gournay duvar kağıdının yanı sıra pamuklu perdelerin yüz ve merkezde durmasını sağlayan lüks özelliklere izin verir.

Çalmak için ipucu: İstasyon, ziyaretçilere alkollü içki saati boyunca dallanacakları bir yer ile birlikte ziyaret etmek ve çok daha büyük akşam yemeği partileri için (çok daha fazla neşeli!) Ekstra koltuk sağlamak için odanın avantajlarına koltuklar ekledi. Ana yemek ofis sandalyelerinizle koordine olması gerekir, ancak özel olarak eşleşmeleri gerekmez.

Serin Toplanan

Michelle Adams’ın Michigan’daki evi, ekibimizin gerçekten çok sevdiği ustaca stil karışımını yansıtıyor. Versiyonu, Avrupa antikalarının California havalı aksanlarla birlikte neşeyle yaşadığı bir alan. Kendi uyumsuz koltukları, çağdaş sanat eserleri ve sergilenen ekran üzerinde yerleştirilmiş seçimlerle yemek odası, evinizdeki diğer alanlarla zahmetsizce birleşiyor.

Alınması Önerisi: En sevdiğiniz yemekleri gösterin ve ayrıca cam bir kabine veya hatta uygun bir ambalaja ustaca yerleştirerek servis yapın. Bu sadece alanın toplanan karakterine dahil olmayacak, aynı zamanda ilgi çekici temellerinize kolay erişim sağlayacaktır.

Tarihi Cazibesi

Profesyonel ve aynı zamanda uzman sanatçı Jeffrey Bilhuber’in yemek odası da kesinlikle sizin hayal edeceğiniz gibi: tertemiz bir şekilde seçilmiş, hem büyük hem de küçük kalabalığın ilgisini çekmek için harika bir seçim, hem de geleneksel Heirloom mobilya dozu ile dolu Americana cazibe olarak.

Çalınacak Konsept: Jeffrey, aşağıda listelenenleri yerine getirdiği gibi, karışık bir eşleme derlemesi için standart yemek koltukları setini kullanın. Yemek masası yardımının ucundaki döşemeli bir ofis koltuğu, görünümü bir araya getirir.

Rafine Sıcaklığı

Lüks çarşaflar usta Jane Scott Hodges, New Orleans evinin yemek odasına zengin erik otu bez duvar kağıdı, eski bir şamdan ve ayrıca çok sayıda standart bezle donattı. Bu, resmi ancak yaklaşılabilir bir temyiz – yetenekli Güneyli ev sahibinin harika derecede uygun bir tanesi.

Alınacak Konsept: Jane Scott, ofis sandalyeleri yerine yemek masasının etrafını gezdirerek bir kanepe yanağını çekerek odanın biçimini azaltır. “Şirketimiz biraz rahat” dedi. “Ama benim için, aslında bir işarete bürünmek ve aslında herkes için uzmanlık ile ilgili olduğu kadar, görünüşe veya kusursuzluğa da kesinlikle değinmeyeceği aklımdan geçiyor.”

Bunny Williams’ın yemek odası, Amerikan iç tasarımının ihtişamlı bir kadını olarak kutladığı her şeyi yansıtıyor: basit ve kolay bir sofistike, rahatlığı davet eden ve trendleri aşan stil.

Tokatlamak için öneri: Yemek odanız kare ise, çabalarınızı dikdörtgen şeklindeki bir masa yerine yuvarlak bir masa yapın. Alanın oranlarıyla eşleşecek ve aynı zamanda hoş bir tartışmayı teşvik ederken şık bir eğri yaratacaktır.

Tony Duquette’in protezi olan Hutton Wilkinson, gelince küçük hareketlerden biri değil. Bu değerler, Hutton’un LA mülkünün yemek odasına uzanır;

Alınacak konsept: Bir konsept seçin ve her şeyi yapın. Aşağıda Hutton, Venedik’e (sandalyeler, şamdanlar, boyalar) ve Çin’e (halı, cila vurgulu) antik eşyaların etrafındaki düzeni, bölgeye abartılı bir aplomu vermek için yoğunlaştırdı.

Timothy Corrigan, yemek odasına gelince bir kurala sahip: Bir açıklama yapmanın yanı sıra devasa gidin. Profesyonel, “Gerçekten zarar görüp gidebileceğiniz ve önemli dramlara katılabileceğiniz bir evde 3 oda olduğuna inanıyorum: salon, resmi bir yemek odası ve bir tuvalet” diyor. “Hepsinin ortak özelliği, bunların hiçbirinin aslında o kadar uzun süre kaldığınız yerler olmaması. Çoğunlukla, sürekli bir zaman dilimi içinde yaşamak zevkli yüksek drama odalarını bulamıyorum, ancak bu 3 alanda çok büyük bir iddiada bulunabilirsiniz. ”

Alınacak konsept: Yemekler ve servis eşyaları, kolayca yemek odasında kalabilecek tek eklenti değildir. Mekana toplanmış, kurgusal bir anlam vermek için sizinkini donatın – arkadaşlar arasında neşeli bir akşam yemeği toplamak için ideal bir ortam.

Leydi Cazibesi

Geliştirici Amanda Nisbet, “Sadece herhangi bir farklı rengin bir arada gitmediğini farz etmiyorum” dedi. “Sanki benim sevmediğim bir renk yok.” Bu cesur yaklaşım aslında Amanda’nın kendi yemek salonunda, cesur renklerin hem moda hem de eğlenceli hissettiren bir alan geliştirmek için çekici ve zengin vurgularla birleştiği ustaca sunuldu. .

Kaydırmayla ilgili ipucu: Amanda’nın liderliğini yemek odasında farklı renk eşleştirmelerinizle canlandırın. Kesinlikle her gün kullanacağınız bir oda olmadığı için, öne geçmek için mükemmel bir mekandır.

Kulübe Desenli

Konsept organizasyonu Madcap Cottage’dan sorumlu ikili olan Jason Oliver Nixon ve John Loecke, tasarımla birlikte dekorasyonla ilgilendiğinde gerçek avantajlar elde ediyorlar. Tipik durum: yüksek ruhlu olduğunu düşünen bir görünüm geliştirmek üzere beş baskıyla döşenmiş olan ve onların da bir parça çılgınlık hissi uyandırdığı yemek odası.

Tokatlamak için öneri: Trende geldiğinde çok büyük – gerçekten büyük – olmaktan korkmayın. İşe yarayan teknik aslında bir dizi sabitliği örten üç veya dört rengin çekirdek kombinasyonuna yapışıyor.

Geleneğe Yeni Gelmesi

Mark D. Sikes, oturduğu ve yapılan işi alması için bir yer olarak kullandığı bir alternatif olarak, yemek odasına dahil olan önemli miktarda resmi görevli yapmaz. Ve ayrıca Mark’ın imzası olan yeni-geleneksel çekiciliğinde yarattığı etkileyici oda oldukça etkileyici bir oda: mavi, beyaz renkli, nötr renk şeması, mükemmel ev eşyaları ve karakter bakımından zengin yadigarı. (Ve eğer büyülemeyi seçerse, mekan kesinlikle yetkinden daha fazla!).

Çalmak için ipucu: Gündüzleri odaya kesinlikle güneş ışınlarını yansıtacak ve gece boyunca mum ışığında dramatizasyonu vurgulayacak şekilde duvar yüzeylerini aynalarla kaplayarak yemek odanızdaki ışığı en üst düzeye çıkarın.

Yemek Odası Aydınlatma Fikirleri

Tasarım yanı sıra, boyut olarak, kendi alanı değil, yemek odası yemek masası bağlayan bir armatür seçin. Şamdanlar gibi tesisler etrafındaki yuvarlak yemek masaları ile basit bir kazanç sağlar; oysa dikdörtgen veya hatta genişleme tablasının üzerine doğrusal bir parça yerleştiremezsiniz. Daha esnek bir seçenek, dairesel tablalar için birbirleriyle düzenlenmiş veya dikdörtgen tablalar için düz olarak düzenlenmiş yemek masasının şekline göre düzenlenmiş çeşitli kolyelerdir.

2. Matematik yapın

Yemek odası aydınlatması, tüm talimatlarla masadan en az 12 inç daha küçük olmalıdır. Böylece, 4 ayak genişliğinde bir yemek masası için, 2 ayak genişliğinden fazla olmayan bir ışık arayın.

Yüzde için, düz süspansiyon aydınlatmaları, tablonun açıklığının 1 / 2’den 2 / 3’ü kadar bir yerde olmalıdır. Lineer kolye ve ayrıca şamdanlar uzun, dikdörtgen yemek masaları ve hatta uzatma yemek masaları için en uygun seçenektir.

3. Askıya Alınmak

Tüm yemek lambaları, masanın yüzeyinden yaklaşık 30 inç asılı olmalıdır (uzun bir amca ile yüz yüze temas gerekmez). Bir bileşen seçerken her zaman süspansiyon uzunluğunu hatırlamak isteyeceksiniz.

4. Ruh Halinizi Belirtin

Eğer bu noktada hoşuna giderse üzerine bir dimmer yerleştirmelisin. Bir yemek odası aydınlatma armatürüyle birlikte bir dimmer anahtarı kurun, aynı zamanda montajın kendisinin gerçekten kısılabilir olmasını sağlayın (ayrıntılar: bir kısıcı ve ayrıca kısılabilir bir ışık iki farklı, ancak hayati önem taşıyan noktalardır).

5. Işık Katmanı

Yemek odasındaki estetik bir avize tipik olarak daha az miktarda güneş ışığı sonucu verir – kesinlikle ruh halini belirlemek ve gözünüzü bir mekanın tesisine çekmekle ilgilidir. Daha pratik bir aydınlatma tarzı için, gömme aydınlatmalar, duvar aplikleri vb. İle birlikte ışık katmanları kullanın. Ayrıca, yemek odasında harika bir ışıklandırmaya ihtiyacınız varsa, bir LED avize deneyin.

Aydınlatma kaplamaları dahil ederken, tavandan zemine gelen katmanları yukarı ve aşağı, yani yatay olarak – bölgenin bir tarafından diğerine gelen kaplamaları varsayalım. İdeal tavan karışımının yanı sıra duvar aydınlatmalarıyla birlikte, mükemmel katmanlı odayı üreteceksiniz.

6. Doğru Parlaklığı Edin

Önemli elektrik enerjisinin bulunması biraz aritmetik gerektirir – firmamız Kichler’den şöyle bahşiş veriyor: Odanın uzunluğundan dolayı genişliği (metre cinsinden) çarpın. Ardından, bu miktarı 40 ile çarpın. Örnek olarak, bölgeniz gerçekte 15 ′ x 20 ′ = 300 ise. Bu noktada, 300 x 40 = 12.000 lümen Bu nedenle, odadaki tüm ışık kaynağından gelen toplu lümen çıkışı gerekir. kabaca 12.000 lümen tot.

Uygun yemek odası ışığını seçmek karmaşık olmak zorunda değildir, ancak kolye aydınlatması, doğrusal iptaller ve ayrıca şamdanlar söz konusu olduğunda önemli miktarda seçeneğiniz vardır. Aşağıda, bölgenize uygun aydınlatmayı seçmek için en iyi yemek odası ışıkları önerilerimiz yer almaktadır.

1. Şekillendirme

Fantastik Modern Yemek Odaları

Her ne kadar uzmanlarımız normalde hepsini boş yer ve yatak odaları olarak düşünmekle birlikte, doğru halı muhtemelen yemek odanız için mucizeler de yapabilir. Eski ve canlı antikalardan günümüz minimalizmindeki girişimlere kadar şok edici çeşitlilikteki olasılıkları kullanarak her zevke, her şemaya ve her alana bir halı var. Tam burada kolay ancak muhteşem Beni Ourain halısı aslında bu odaya ihtiyacı olan her şeyi sunuyor.

Yemek Odasında Duvar Kağıdı Aksan Duvar

Duvar kağıdını seviyorsanız tüm görünümü tercih etmiyorsanız, işlev duvar yüzeyi odanızı çok daha küçük bir boyutta zaman harcayarak ve aynı zamanda eforla ayırabilir. Bu alanda, girintili olarak oluşturulmuş bir duvar kağıdı, kabarcıklı ışık fikstürü dahil olmak üzere diğer çeşitli durdurucu bileşenler için tek bir duvar yüzeyini muhteşem bir zemine dönüştürür.

Yemek Odasında Ahşap Tavan

En iyi alanların her zaman bir stile sahip olmaları gerekmez, ancak çoğu zaman tüm alanın içinden geçen merkezi bir öğeye sahip olmak heyecan verici olabilir. Bu yemek odası, çatıdan masaya ve ayrıca ofis sandalyelerinin yanı sıra sahnelerin arkasındaki büyük ayı benzeri heykele gelen kereste ile kaplıdır. Rahat kereste tonları, her ahşap parçanın tonlu türü bölgeye belirgin biçimde gelişmiş bir çekicilik sağladığı için doğa hissi uyandırıyor.

Yemek Odasında Kolye Işıkları

Aydınlatma armatürleri her alanda önemlidir, ancak yemek odasında aydınlatma armatürleri başka bir kullanışlılığı sağlar. Bu yemek odasındaki yemek masasını birbirine bağlayan iki dev kolye, aynı anda programı çalmanın yanı sıra sahneyi oluşturdu. Son bir dokunuş olarak, bazı yemek sandalyeleri kolyelerle aynı tel örgü yapı tipini gösteriyor.

Teneke Tavanlı Yemek Odası

Bu yemek odasının tasarımı oldukça hoş, ancak alanın üzerinde parlayan konteyner tavanını gördüğünüzde tamamen başka bir şey ortaya çıkıyor. Süslü olarak oluşturulan teneke tavanlar aslında son derece moda olduğunda ve aynı zamanda günümüzde bir yöntemde klasik unlar kullanıldığında da avantajlar ortaya çıkabiliyor.

Küçük Yemek Odası Tasarımı

Yemek salonları, kendi ayırt edici özelliklerinin yanı sıra, hepsini ayırt eden bireyler için de önemli olmamalıdır. Bu küçük yemek alanı, her santim karı günümüz aydınlatma armatürleri, cömert yeşillikler ve ayrıca bir inek derisi halısıyla da kazanıyor.

Yemek Odasında Galeri Duvar

Birçok oda gibi, yemek odaları da doldurulması için yalvarmaya çalışan büyük miktarda duvar alanı olma eğilimindedir. Bunun için, bir çok başka neden arasında, güzel sanatlar bir mekanı bitirmek için tamamen doğal bir seçim olmaya devam ediyor. Bu alan, duvarlarının en iyi şekilde kullanılmasını sağlar ve sadece dört büyük öğenin sergilendiği bir duvar yüzeyini oluşturur. Tüm mükemmel el sanatları gibi (düzen için kullanılır) parçalar, alanın rengine uygun olarak sandalyelerin rengine mükemmel şekilde uyar.

Yemek Odasında Metin Sanatı

Kuşkusuz, tüm sanatlar tamamen imge olmamalıdır. Kısa mesaj sanatının aslında sık sık misafir odaları ve ofis için rezerve edilmesinin yanı sıra, yemek odanızda da en çok tercih edilemeyeceği bir faktör yok. Pop craft image Andy Warhol’dan sadece bir avuç öbek, bu klas monokrom yemek odasını kapatmak için yeterli.

Canlı Yemek Sandalyeleri

Unutulmaz her alan için farklı renkler esastır. Endişe duyduğunuzda kesinlikle ihtiyaç duyup duymamadığınızı, ancak bir odada nasıl kullanacağınızı kesinlikle öğrenemezsiniz. Bu yemek odası, soğuk ve iyileştirilmiş bir çekicilik için yemek koltukları ile renk içeren çok iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olur.

Modern Yemek Odası Tasarımı

Mülk tasarımındaki en son modellerle birlikte alanları doldurmak sizin için eğlenceli bir şeyse, bu noktada bir yemek odasını geliştirmek tema parkına yolculuk etmek gibidir. Buna göre, yemek salonları, neyin tadını çıkarsanız almanız için yer vardır. Masalar ve ofis koltukları sadece eğlencenin başlangıcıdır – credenzalar, halılar, ışıklandırma, hatta duvar kağıdı ve sanat bile – hepsi de aslında rahat bir şekilde uygun bir fotoğraf ideal yemek odası oluşturmada rol oynamaktadır. akşam yemeği veya hatta yayılmış bir yayın. Uzmanlarımız, sevgili modern yemek alanlarımızdan birkaçını bir araya getirdi, bir bakışta, her yerdeki çeşitli teknik tasarımcıların birçoğu aslında yemek odalarını doğru şekilde kullanıyor.

Yemek Odasında Halı

Alanınızdan yararlanmak için küçük yemek odası fikirleri

Küçük bir yemek odası mümkün sınırlı gibi görünmekle birlikte, aslında konukları olduğu kadar konukları da eşit derecede heyecanlandıracak zarif ve aynı zamanda mantıklı bir alan yaratmak için yapabileceğiniz çok şey var. İster farklı bir yemek odanız olsun, ister sadece yemek alanınızda biraz olsun, hatta kaldığınız yerde olsun, bu tavsiyeler yerinizi değiştirecek ve her beslenmenin özel olduğunu düşünmenize yardımcı olacaktır.

1. Portatif bir yemek masası edinin.

Özel bir yemek odası için yeterli alanınız yoksa, portatif bir masaya yatırım yapmak kesinlikle istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde bir yemek yeme yeri ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bir akşam yemeği toplamanın iki ya da tamamen uzatılmış olması için basit bir şekilde bir araya getirilse de, bu çok amaçlı bölüm daha küçük evlerde bir çalışma masası alanı olarak da çoğalabilir. (Fotoğraf: IKEA).

2. parlak git

Olağandışı konsept bitlerinin yanı sıra, yoğun renklere sahip küçük bir yemek odasına da etkisi katın. Yemek koltuklarını renklerle, duvarlarda cesur bir tonla iyi geçmeyi deneyin ve ayrıca konuklar arasında gerçek bir konuşma yönü olacak bir alan oluşturmak için duvarlara sanat eseri asın. (Fotoğraf: Cuckooland).

3. Akşam yemeği için iki

Büyük bir yemek masası için yeriniz yoksa, yuvarlak bir bistro tarzı yemek masası çiftler ve küçük sevenler için modaya uygun ve işlevsel bir seçimdir. Şirketimiz bu Troy yemek masasını ve ayrıca taze çiçekler ve şamdanlarla kaplı ekstra şık görünen Furniture Village’dan (₤ 1.195) zengin yemek sandalyeleri gibi. (Fotoğraf: Mobilya Köyü).

4. Koltuk yemeyi deneyin

Banklar, daha küçük boyutlu yemek salonunda harika bir yer tasarrufu sağlar. Sadece misafirleri kolayca idare etmekle kalmayacaklar, aynı zamanda kullanımdan sonra masanın altına gizlenebilecekleri için kullanışlı döşeme odalarını işgal etmiyorlar. (Fotoğraf: Yuva).

5. Çok az git

Ayrı bir yemek odası için alanınız olmasa bile, kutunun dışına çıkarsanız, en küçük mutfak alanlarının içinde de bir şeyler yiyebilirsiniz. Yüzen bir raf kolayca kahvaltı barı / yemek masası olarak çoğalabilir, yalnızca bar sandalyelerini yukarı çekebilir ve ayrıca yemek için yepyeni bir konuma sahip olabilirsiniz.

6. Uzatılabilir bir masaya gidin

Bazı üstün kaliteli ama pratik mobilyalar edinmek aslında küçük yemek odası için bir ihtiyaçtır. Uzatılabilir bir yemek masası akşam yemeğini organize etmek için en iyisidir ve gerekmediğinde yerden tasarruf etmek için daha küçük üretilebilir. Aynı şekilde, istiflenebilir yeme ofis koltukları kullanılmadığında mükemmel bir şekilde kurtarılabilir.

7. uğursuz zenginlik için Opt

Minik yemek odaları, doğru tasarımla birlikte gerçekten de gerçekten dikkat çekici olabilir. Ekibimiz bu güçlü mavi duvar yapılarına ve lüks yemek sandalyelerinin yanı sıra çarpıcı metal dokunuşlara bayılıyor. Altın, sarkan bir ışık, bu güzel yemek odasını bitirmek için bir dirençtir.

8. Alanınızla birlikte anlayışlı olun

Küçük bir yemek odası sizi kısıtlamak izin vermeyin; Bitkileri, süsleri gösterebileceğiniz ya da sadece sodyum, karabiber ve diğer soslar gibi baharatlar hazırlayabileceğiniz duvara monte edilmiş raf sistemleri ve depolama alanı ekleyerek her alanı kullanın.

9. Ana pencereden dolayı yemek yiyin

Bir yemek bölmesine değiştirerek bir koy ana penceresi kullanın. Yuvarlak bir masa bu alanda kusursuz bir şekilde ilerler ve bölgeyi organik ışıkla birlikte doldurma becerisine sahiptir ve daha büyük bir deneyim elde etmesine yardımcı olur.

10. dış paketi inanıyorum

Ev mutfağında yemek alanı olarak kullanmak için boş bir alanınız veya alanınız olmasa bile, başka bir yerde bir tane üretmek mümkün olabilir. Eşsiz bir yemek odası için, büyük bir koridor gibi evinizin bir konumundan daha fazla yararlanabileceğiniz gibi, kutunun dışına da inanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com