YENİ DEKORUNUZ İÇİN BOYA SEÇİMİ

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ
YENİ DEKORUNUZ İÇİN BOYA SEÇİMİ

Daha az klinik ve soğuk olan standart beyaz renk şemalarına alternatifler ararken, neredeyse herhangi bir tasarım stili ile iyi eşleşebilecek kadar nötr, hiçbir şey sıcak ve davetkâr bir renk almaz. Fakat yatıştırıcı henüz beklenmedik bir  rengini nasıl tanımlayabilirsiniz  ? Muhtemelen renk tonunu tanımlamak için en iyi kelimeleri arayacaksınız, ancak tanımlayıcı kaybı, sapmanın daha zor olmasına rağmen, güzel ve uygulanabilir bir renk olduğu gerçeğini inkar etmiyor.

Renk karışımı, çok çeşitli tonlarla mükemmel bir şekilde birleşebildiği için benzersizdir ve çok yönlü bir nötrdür. Ve gri veya kahverengi bir renk olarak düşünülmemesine rağmen, her iki rengin farklı bir karışımına sahip – bir ev yenileme projesi veya sıfırdan dekorasyon düşünen herkes için mükemmel bir renk seçimi ve başlangıç ​​noktası yapıyor. Aslında, herhangi bir iç mekan tasarımcısına danışın ; aynı zamanda temel renklerden çok daha fazla ilham verici olduğunu vurgulamak için hızlı olacaklardır.

RENK NEYİ TANIMLAR?

Daha önce de söylediğimiz gibi, renk fikirlerinin kullanımı kolaydır, iç tasarımcılar ve ev sahipleri arasında en çok aranan renklerden biridir. Ama renk ne hakkında olduğunu sormak isteyebilirsiniz? Renk en iyi koyu kahverengi ve gri arasında bir şey olarak tanımlanır ancak daha parlaktır.

Nötr bir renk tonu ve çoğunlukla birbirine zıt olan farklı renklerin bir kombinasyonu ile yaratılmış. ayrıca beyaz ve yumuşak bir pigment kombinasyonundan da elde edilebilir. Bu nötr renkle çalışmak eğlenceli olabilir çünkü neredeyse hiçbir zorluk çıkarmaz, yatak odası, mutfak ve oturma odası gibi sık kullanılan odalar için mükemmel bir seçimdir.

Size ilham vermek için, evinizi dekore etmek için bu şık taupe renk fikirlerini düşünün.

Taupe hem kahverengi hem de gri renkten bir gölge olduğundan , eviniz için zengin taupe renkli oturma odası fikirleri almaya çalışırken neyi temsil ettiğini bilmek iyi bir şeydir . Siyah ve beyazın mükemmel karışımı, taupe içindeki ince gri tonları oluşturur.

Taupe nötr ve dengeli bir renk tonudur çünkü siyah kadar karanlık veya optik beyaz kadar parlak değildir. Nötr renk sevenler için mükemmel ve hemen hemen herkes için aynı derecede çekici – özellikle evinizi yeniden satmayı düşünüyorsanız, onu zamansız bir nötr duvar boyası rengi yapıyor.

ZENGİN VE PRATİK BİR RENK ŞEMASI

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

Tamamen nötr olmasına rağmen, renk karışımı, gelişmişliği, pasifliği ve zamansızlığı yansıtıyor. Ve bu niteliklerin tümü, gri tonların pozitif tonları sayesindedir. Oturma odasında ve yatak odasında, bir taupe rengi, ince, serin, sakin ve yumuşak bir his verir.

Taupe renk şemaları, evinizi daha sıcak ve parlak gösterirken evinizi sıcak ve davetli hale getirebilir. Bir  taupe renginde  , tasarım gereksinimlerinizi karşılamak için size sonsuz miktarda seçenek sağlayan birkaç varyasyon da bulunabilir. Ayrıca taupe hemen hemen her renk, baskı ve üretim ile eşleşir. Bir odayı dekore ederken taupe’yi başlangıç ​​noktası olarak düşünün. Taupe rengi, görünümü basit ve telaşsız tutarken iç tasarım sürecinde size yol gösterecek mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. 

KOYU GRİ VEYA GRİ İLE KARIŞTIRIN

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

Klasik renk kombinasyonları söz konusu olduğunda, zihin anında berrak siyah ve beyaz anlamına gelir. Ancak alternatif olarak, taupe ve grey aynı zamanda taupe ve grey herhangi bir alanda iyi uyum sağlayan iki renk olduğundan çarpıcı bir eşleşme sağlar.

Taupe tonuyla bir odayı boyadıktan sonra, ince bir drama duygusu ve ekstra derinlik hissi ile modern bir his yaratmak için gri vuruşların dahil edilmesini düşünün. Bu, griyle taupe ile karıştırmanın kolay olduğunu söyledi, ancak aynı değiller. İnce farklılıklara sahipler, ancak temiz ve sakin bir his için birlikte iyi bir şekilde eşleştiklerini inkar etmek yok.

BİR TAUPE BANYO

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

Banyolar, dikkat edilmesi gereken mabetlerdir. Bu nedenle, onlar gibi davranılmalıdır – klinik veya aşındırıcı renkler.  Modern bir his için en iyi banyo boyası rengi , lekeleri gizleyeceği ve her gün aşınma ve yıpranma olacağından, aynı zamanda yüksek trafik alanlarına da yol açacaktır. Taupe renk şeması fikirleri banyonuza rahat ve sıcak bir görünüm kazandırmaya değer. Buna karşılık, hazırlanırken banyonuzda daha da güzelleşen farklı bir his fark edeceksiniz.

Ayrıca banyo boyası, bu kadar temel bir tondan beri diğer renkler ve cilalar dahil hemen hemen her şeyle iyi bir şekilde eşleşir. Ve banyonuzun daha parlak ve daha büyük görünmesini sağlar.

DUVAR VE MOBİLYA İÇİN TAUPE

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

Şanslısın ki, her türlü iç tasarım düzeniyle kolayca karışabilecek zamansız ama ilginç  duvar rengi fikirleri var. Bir tadilat projesi veya küçük bir servete mal olacak bir yükseltme düşünülürse, , aynı zamanda daha az duygu uyandırırken, zengin bir kırmızı veya koyu bordodan daha az duygu uyandırırken, sonsuz bir cazibe merkezi olarak keşfedilmeyi başaramaz.  ayrıca mutfak eşyalarının yanı sıra mutfak eşyaları için de mükemmel bir renktir. Koyu kahverengi bir buzdolabı, fırın ve ocak, dekor ayarınızla eşleştirilmiş olarak evde mükemmel şekilde görünecektir. Evinizde rahat, canlı ve dünyevi bir his yaratmak istiyorsanız, köpeği düşünmelisiniz.

Ayrıca, kahverengi renkte bulunan kahverengi yönlerini unutmayın. Kahverengi, tıpkı gri gibi, güç ve ciddiyet uyandırır. Bir güvenlik ve rahatlık duygusu sağlar ve tüm sonuçlarda ılımlılığı temsil eder. Bununla birlikte, aynı zamanda neredeyse hiç bir renk tonu olmadığından, taupe bazen donuk bir renk olarak tanımlanır, ancak bunu dekore ederken harika bir temel başlangıç ​​noktası olarak düşünmeyi seviyoruz.

DUVAR SANATI VE TAUPE DEKORU

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

İlham verici bir renk odasına alır,  gelmesi zor değildir. Aslında, beyaz ve gri kadar yaygın olduğu için, Pinterest beğenilerinde bulabileceğiniz sonsuz ilham ile kaplanacaksınız . 

Nötr tonlara ve taupe çeşitlerine sahip duvar dekoruna gelince, evinizin estetik güzelliğini gözün hareket etmesini ve heyecanlandırmasını sağlamak için dokudaki oyunlarla övünen ilginç bulgular ile yansıtın. Yüksek parlaklıklara sahip, kırmızı ve turuncu gibi beklenmedik renk vuruşlarına sahip büyük ölçekli baskıları ve heykelsel unsurları, bu renkler bir taupe renk şemasıyla mükemmel bir şekilde harmanlandığı için düşünün. Bu, bir odanın düz ve cansız olarak ortaya çıkmasını önler. Ve doku için, kalın derinlikli atma battaniyeleri ve ihtiyaç duyulan derinlik ve hoş bir görsel oyun hissi için bile tüylü bir kürk halısı getirin.

YEMEK OTURMA ODASI

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ
Bedroom Inspiration Home Office Ideas Photos Architectural Digest with regard to Apartment Bedroom Office – Man 17

Diğer standart nötrlerden daha enerji verici olan taupe renkli oturma odası fikirleri için zarif bir kılıf oluşturmak üzere yemek veya oturma odanızda ince fakat oda tanımlayıcı bir his yaratın  . Bu olağanüstü renkle oturma odanıza şıklık katmanın birkaç yolu var.

Getirdiğiniz tapanın diğer ışık tonlarının elde edemeyeceği şekilde kolayca ışık ışınlarını alacak kadar parlak olduğundan emin olun. Ancak, eğer doğal ışıkta yetersiz kalırsanız, birkaç ayna ve çok parlak yüzeyler, alanın daha büyük ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Duvarlarınızı parlak taupe rengiyle boyamanın yanı sıra, irili ufaklı dozlarda da gölgeyi enjekte edebilirsiniz. Osmanlılar ve yan koltuklar gibi yastıklar ve fırlatmalar düşünün. 

DUVARLARINIZI BOYAYIN

Taupe nötr tonu ve dekor tarzınıza katabileceği sakinleştirici ortamı nedeniyle duvarlar için mükemmel bir seçenektir. Mükemmel taupe renk şeması fikirleri arayan ev sahipleri , hiçbir zaman seçebilecekleri sayısız seçenek olmadan değildir.

Taupe duvarları aşırı stimülasyonu önler ve yine tümüyle beyaz duvarlara harika bir alternatiftir ve pembe veya kırmızı gibi keskin renklerle mükemmel şekilde eşleştirilir. Duvarlarınızı taper ile boyamak, boş bir tahta ile çalışmanın özgürlüğünü ve olanaklarını keşfetmenizi sağlar. Ayrıca, gözü hareket ettirmeye devam edecek keskin bir kontrast oluşturmak için uygun gördüğünüz sıradışı desenleri ve baskıları eklemek için size eşsiz bir fırsat sunar.

FARKLI TONLARI

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

Mükemmel taupe renk tonunu seçmeden önce, mevcut çeşitli tonlar çok zor olabileceğinden, eviniz için en iyi sonucu verecek tava rengini düşünmelisiniz. Bir gül taupe kullanarak gün ışığı ve yapay ışığı rahat, sıcak ve sakin bir ortama dönüştürecektir.

Taupe-tonları, diğer yandan, daha hafif bir varyasyondur ve içlerinde ince beyaz bir ipucu vardır. Oturma odası, çeşitli renk tonu renk tonlarını kullanmak için mükemmel bir yerdir, çünkü mobilyalarınızın canlanmasını ve zarif bir zarafet yaymasını sağlayacakları kesindir. Dekor yönünüze kusursuz bir şekilde uyan en iyi taupe renk tonlarını belirlemek için biraz araştırma yapmanız gerekir.

MÜKEMMEL TON – PEMBE Mİ, KIRMIZI

YENİ DEKORUNUZ İÇİN  BOYA SEÇİMİ

Pembenin pembe bir karışımı, klasik bir stili ve kişiliği yayarken kadınsı bir görünüm yaratacağından emin olabilir – neden çocuk yuvalarının çoğunlukla bazı taupe aksesuarlarının yanında bir duvarda pembe kullanılarak tasarlandığını merak ediyorum.

Bunun yanı sıra, pembe ve pembe bir tava kombinasyonu, temyizinde cinsiyet açısından nötr olan yakın bir etki yaratıyor. Bir yatak odasında bir taupe ve kırmızıdan oluşan bir harman, sofistike bir kombinasyon oluşturur. Kırmızı, baştan çıkarıcı ve cesur bir bakış açısı uyandırmak ve vurgulamak için bilinir. Herhangi bir odaya girerken tüm konukları çekecek şekilde ortaya çıkıyor. Kırmızı enerjik, dikkat, tutku ve canlılık çekiyor. Koyu kırmızıyı nötr bir taupe’nin sakinlik ile birleştirmek, büyüleyici bir kontrast ve mükemmel bir karışım oluşturmanın en iyi yoludur.

Şimdiye dek, renk fikirlerine ve tasarım seçeneklerine ayak uydurmanın bir sonu olmadığını bilmelisiniz . rengi, zarif görünümlü mobilyaların arasında zıt bir görünüm oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Belki de, diğer favori renk şemalarından vazgeçmenin ve fantastik bir renk taupe tonunu düşünmenin zamanı gelmiştir.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212