YENİ MUTFAK HALILARI MI ARIYORSUNUZ? İŞTE DOĞRU YERİ NASIL BULACAĞINIZ

YENİ MUTFAK HALILARI MI ARIYORSUNUZ İŞTE DOĞRU YERİ NASIL BULACAĞINIZ

Mutfağınız, muhtemelen dekorasyon yaparken iki düşünce trenine ihtiyaç duyan noktalardan bir tanesi; pratik dayanıklılık ve evinize çekici bir katkı – ve hiçbiri gözden kaçırılmamalıdır. Sonuçta, mutfağınız evinizde en sık kullanılan ve görülen odalardan biri. Fakat ihtiyaçlarınız için doğru mutfak halısı fikirlerini nasıl buluyorsunuz? Ve onları uygulanabilir kılan nedir?

Tıpkı oturma odanızda olduğu gibi, mutfağınız da evinizin kalbi sayıldığından çok daha fazla trafik alıyor. Elbette, bir mutfak halısının evinize lüks bir mutfak tasarımı hissi vermemekle birlikte çok fazla aşınma ve yıpranma ve günlük hasar alacağını düşünebilirsiniz. Ancak, evinizin bu değerli kısmını, her zaman düşündüğünüz gibi rahatlatıcı ve çekici bir hedefe dönüştürmek için mutfağınızla eşleştirebileceğiniz birçok mutfak halısı fikri olduğu için gerçekte bu çok uzak  .

Bununla birlikte, mutfak halıları tamamen pratik olmaktan ve estetik açıdan daha az hoş olmaktan çok uzaklaştı. Bu nedenle, modern mutfak halı tasarımındaki en yeni trendleri arıyorsanız,  iç mekan tasarımcılarına, herhangi bir alan için doğru mutfak halısını bulmak için gerekenleri araştırdığımızda doğru yerdesiniz . Daha fazlasını öğrenmek için, ipucu almadan yapamayacağınız mutfak halısı ilhamını keşfetmek için okumaya devam edin.

CANLI RENKLER İLE MUTFAK HALISI FİKİRLER

CANLI RENKLER İLE MUTFAK HALISI FİKİRLER

Çoğu mutfak dolabı, rahatlatıcı bir palette temizleyici beyaz olduğundan veya nötr boya renkleriyle bitmiş olduğundan, mutfağınızı biraz sade ve sessiz hissetmenize neden olabilir. Bu nedenle, ekstra derinlik ve görsel oyun için mutfak halılarınızla daha koyu renkler ve desenler sunma ihtiyacı.

Bunu yaparak, mutfağınızı kolayca yeniden tanımlamanıza yardımcı olacak renkler ve desenlerle canlı bir mutfak halısı getirmenize olanak sağlar. Daha da iyisi, renk ve desenin günlük dökülme ve lekeleri gizlemek için harika olması ve bir mutfak halısının küçük ve ucuz olması nedeniyle, mevsimler ve eğilimler değiştikçe ortaya çıkması da kolaydır.  

MUTFAĞINIZDA YASTIKLI BİR HALI KULLANIN

MUTFAĞINIZDA YASTIKLI BİR HALI KULLANIN

Mutfağınızda tüm gün zahmetli bir şekilde yemek pişirmeye ve temizlemeye hiç dayanamadınız mı? Öyleyse, yastıklı bir mutfak halısı gibi geliyor ya da alt kısmında dolgu bulunan bir kişi sadece adınızı çağırıyor olabilir. Evinizde mutfakta serbest saltanatı olan yaşlı aile üyeleriniz veya küçük çocuklarınız varsa, dolgu malzemesi de son derece önemlidir.

Yastıklı bir mutfak alanı halısı, dahili çalışma direnci ile birlikte düşerken, çalışmalarınızda rahatlık katan bir rahatlık sağlar. Yastıklı bir mutfak halısı, yemek pişirirken ayağınızdaki baskının azaltılmasına da yardımcı olur. Karşılıklı yararlı  mutfak alanı halısı fikirleri için,  bunları lavabonuzun ve ocağınızın çevresine veya suyun genellikle döküldüğü ve kaymayı önlemek için çalıştığınız herhangi bir yere yerleştirdiğinizden emin olun.

MEVCUT MUTFAK TABANINIZLA KARIŞMASINA İZİN VERİN

MEVCUT MUTFAK TABANINIZLA KARIŞMASINA İZİN VERİN

Mutfağınızın zemin tipinden bağımsız olarak, yeni bir mutfak halısı arıyorsanız, mevcut zemin ve kabine ile kusursuz bir uyum hissi veren bir tarza sahip olanı düşünün. Bu,  mutfağınıza veya mevcut mutfak dolabınıza çarpışmayan mutfak halısı dekorasyon fikirlerini getirmenin harika bir yoludur  . Mutfağınızda parlak renkler ve ayrıntılar varsa, mutfak halısının nötr bir tonda olmasını sağlamak, dikkatinizin dağılmasını ve mutfağınızın hissiyle çatışmasız kalmasını sağlar. 

Bununla birlikte, mutfağınız daha fazla nötr tondan yapılmışsa, lavabonun önüne cesurca renkli bir halı yerleştirmek, mutfağınızı aydınlatmaya ve görünüşünü ve hissini iyi düşünülmüş rahat ama enerjik bir alana dönüştürmeye yardımcı olabilir. Ayrıca çok renkli bir halı da kullanabilirsiniz, çünkü istediğiniz gibi farklı tasarım stilleri arasında geçiş yapma özgürlüğünü büyük bir taahhütte bulunmadan serbest bırakabilirsiniz.

İHTİYAÇLARINIZ İÇİN DOĞRU HALI MALZEMESİNİ SEÇİN

İHTİYAÇLARINIZ İÇİN DOĞRU HALI MALZEMESİNİ SEÇİN

Bu mutfak halısı fikirlerini düşündükten sonra , ne tür halı malzemelerinin gereksinimlerinize ve yaşam tarzınıza en uygun olacağını düşünmeye başlamanın zamanı gelmiş olabilir. Bunun yalnızca her şeyin düzgün bir şekilde karışmasını sağlamak istediğinizde gerekli olduğunu unutmayın. Değilse, en iyi renk ve dokuları seçmeye odaklanmak ve dokunmuş olup olmadığını ya da mutfağınızın geri kalanının nasıl göründüğünü ve nasıl hissettiğini senkronize etmeyi unutmak isteyebilirsiniz.

En iyi halı malzemeleri için dayanıklı ve su geçirmez bir ürün seçin. Ayrıca yerde su dökülmesini her zaman önleyemeyeceğinizi ya da bir sos kabının mutfak dolabından fırlamasını önleyemeyeceğinizi unutmayın. Ancak suya ve lekelere karşı çok dayanıklı olanı seçtiğinizde halının üzerindeki pisliği temizlemeyi kolaylaştırabilirsiniz. 

MUTFAK HALILARI

MUTFAK HALILARI

Mutfağınız her zaman günün her dakikasında mı meşgul (çoğu ev mutfağı bir restoran kadar meşgul olabilir)? O zaman mutfağınıza en az düz bir dokuma halı yerleştirmeyi düşünebilirsiniz . Bu halılar genellikle pamuklu ve diğer elyaflarla yapılır ve temizliklerini düzenli olarak süper kolaylaştırır.

Evde beslenen hayvanınız sürse bile, ihtiyacınız olan tek şey çamaşır makinesine atmak ve gitmeniz iyi. Eğer evcil hayvanınız dişleriyle halı ve kilim üzerinde çiğnemekten hoşlanıyorsa veya onları pençelerse, düz örgü halılarla çok fazla ilgilenmeyebilir, çünkü daha küçük ilmeklerle ince bir şekilde dokunurlar ve pençelerini veya dişlerini gıcırdatmaları zorlaşır. içine.

BÜYÜK DÖNGÜLER VE DAHA KALIN DOKUMALAR

BÜYÜK DÖNGÜLER VE DAHA KALIN DOKUMALAR

Mutfak halısı fikirleri Pinterest için arama yapıyorsanız , daha büyük ilmeklere ve dokumalara sahip olan trend halılar dikkatinizi çoktan çekmiş olabilir. Beklenmeyen ölçek, tasarım ve dokularının yanı sıra, özellikle kışın ve daha soğuk mevsimlerde, fayans veya ahşap zeminli bir mutfak için de idealdirler. 

Daha büyük halkalara sahip kilimler, anında sıcaklık, doku ve sonsuz bir rahatlık hissi eklerken mutfağınızın görünümünü de artıracaktır. Ayrıca konuklara yemek pişirirken ve servis yaparken kendinizi yorgun ve rahatsız hissetmenizi önlemek için size ve konuklara ayaklarınızın altında ekstra konfor sağlayacaktır.

GÜVENLİĞİ DÜŞÜN

Mutfağınız için ideal halıyı ararken, yaygın olarak kullanılan bir çalışma alanı olduğundan emniyeti unutmamalısınız. Mutfağınızda ahşap veya fayans yer döşemesi yaptıysanız bu son derece önemlidir . Sık sık kaymayı ve düşmeyi önlemek için, ıslak bir zemine ayak bastığınızda kaymayacak veya hareket etmeyecek şekilde altında tutamaya dayanıklı bir katmana sahip bir halı satın aldığınızdan emin olun.

Zaten bu özelliği içermeyen bir mutfak halısına sahipseniz, hemen hemen her yerde ucuz bir tane bulabileceğiniz için bir halı pedi almayı düşünün. Bir mutfak halısının altına bir halı pedi yerleştirmek, üzerine sıvı döküldüğü halde bile halı kaymasını önler. Bunun yanı sıra, bir halı pedi de halıyı yerinde tutmanıza ve aşınma ve yıpranmayı en aza indirmenize yardımcı olur.

AYAKTA DURAN PASPASLAR

Ayakta duran mutfak paspasları, mutfakta çalışırken ciddi rahatlık ihtiyacı duyanlar için halılara akıllı bir alternatif oluşturur. Sert zeminlerde uzun süre durmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, mutfak halısının altına veya altına veya doğrudan zemin üzerine yerleştirilmiş köpük paspaslara güvenebilirsiniz.

Bununla birlikte, kalın duran paspaslar, masa fikirleri altındaki mutfak halısı için ideal değildir ve belirli durma pozisyonları için veya mutfağınızda yemek pişirdiğiniz yerlerde en iyi şekilde çalışır.

KAHVALTI MASASININ ALTINA MUTFAK HALISI YERLEŞTİRİN

Bir mutfak alanı halısı, kahvaltı masanızın altında ayakları sıcak ve rahat tutmak için mükemmeldir. İster yemek yerken mutfağa sahip açık bir yer planınız olsun, ister küçük bir banket banyonuz olsun , masa halısı altındaki bu mutfak halısını almak,  sihir gibi çalışacağınızdan emin olacaktır  .

Ayrıca, açık bir kat mutfağını daha samimi bir his için ayrı alanlara dönüştürmek için bir masa altı halısı kullanabilirsiniz. Ancak, mutfak halısının, konuklar sandalye alıp sandalyeleri otururken yerinde kalmasını sağlayacak kadar geniş olması gerektiğini unutmayın. Bu sayede, mutfak halısını olması gerekenden daha hızlı yaşlandıracak çirkin bir görünümden kendinizi kurtaracaksınız. 

MUTFAK İÇİN ORYANTAL HALILAR

Oryantal halılar, gelenekselden ülkeye ilham veren her türlü dekorasyon stiliyle mükemmel bir uyum sağlayan klasik mutfak halıları arayan ev sahipleri için mükemmel bir tasarım seçeneğidir . Öyleyse, mutfak zemini için denenmiş ve gerçek bir his için avlanıyorsanız, çarpıcı simetrik desenlere sahip, zengin bir kırmızı Oriental veya Farsça mutfak halısını düşünün.

Ayrıca , mutfağınıza uzun ve unutulmaz bir dokunuş katabilecek her türlü etnik ve kabile esintili kilim ile eklektik kişilik ekleyebilirsiniz . Veya hiç kimsenin evlerinde tutamayacağı standart bir mutfak halısı fikrini almak için bir sığır derisi veya taklit kürklü mutfak halısına gidebilirsiniz.

EKSTRA BÜYÜK MUTFAK HALILARI

En iyi mutfak halısı tasarım fikirleri için, çalışmak zorunda olduğunuz alanın büyüklüğü ne olursa olsun, mutfağınızın mümkün olduğunca sıcak ve rahat hissetmesi için ekstra büyük halılar kullanın. Nötr bir mutfağın ortasına parlak renkli bir mutfak halısı yerleştirerek davetkar ve canlı bir görünümle şarkı söyleyebilirsiniz. 

Bununla birlikte, mutfağınızdaki bazı alanların yalnızca önüne düzgün bir şekilde yerleştirilmiş küçük bir halıya ihtiyaç vardır, ancak mutfak halısını doğrudan geniş bir alanın ortasına yerleştirirseniz, alanın garip ve kapalı görünmesini sağlarsınız. – mutfak halısı ne kadar büyük olursa, o kadar iyi. Daha da iyisi , halılarınızı ayak altından daha fazla rahatlık için katmanlandırabiliyorsanız .

MONOTON RENK HİSSİNDEN KURTULUN

Mutfak dolaplarınızla alandaki zeminler arasında paylaşılan “aynılık” görünümünden sıkıldınız mı? Ortada yer alan şenlikli bir yün mutfak alanı kilimine giderek, sıkıcı bir görünüme ve dekoratif saçaklara sahip olan sıkıcı görünümden kurtulabilirsiniz. Örneğin, dolaplarınız ve döşemelerinizin tamamı kahverenginin koyu tonlarıysa, görünümü kırmak ve mekanı yeniden canlandırmak için parlak kırmızı bir halıya çarpabilirsiniz.

Bu mutfak halısı fikirleri yalnızca mutfağınızın görünümünü değiştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda doğru satın aldığınızda bunu düşük bir maliyetle yapacaklardır. Yeni bir mutfak halısı satın almadan önce, bu ipuçlarını izleyin, böylece küçük bir servet harcamak zorunda kalmadan yepyeni bir mutfak hissinin keyfini çıkarabilir veya her türlü yoğun ve zahmetli bir tadilattan geçebilirsiniz . 

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212